kat?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

kat?

Post autor: Gallus » pt sty 23, 2009 15:47

witam!
ostatnio jak dodam gazu to słychac dziwny dziwięk jak by ktos walił młotkiem w blache... a dokładnie to słychac to gdy obroty spadają... wydaje mi sie ze albo sie poluzował katalizator... i jakas śruba tam trzeszczy... albo po prostu sie kat kończy...
to zjawisko zachodzi wtedy gdy są wydalane spaliny z silnika...
teraz moje pytanie... jakie są objawy skończonego kata? i czy może to cos innego?

pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt sty 23, 2009 16:47

Moim zdaniem po prostu brzęczy Tobie coś w wydechu - może to być osłona kata, ale równie dobrze np. osłona rury łączącej kata z kolekrotem wydechowym. U mnie brzęczała osłona kata - odcięłem ją i jest spokój. Probowałem spawać itp, ale to nic nie dało - dalej brzęczało.
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 16:48 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Gallus » pt sty 23, 2009 17:15

no tez tak własnie myśle...
bo to nie jest takie jednostajne brzęczenie tylko taki stukot... a jak by cos w kacie było to by brzęczało a nie stukotało (tak mi sie wydaje) ale poczekam jeszcze na opinie innych co o tym myślą...

a co jak to jest ta osłonka od rury kolektorowej? tez da sie to jakoś zdjąć? choć trochę mało prawdopodobne bo to słychać tylko spod samochodu kiedy otwieram maskę tego nie słychać...

pozdro!



Modix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 12:37
Lokalizacja: SLASK

Post autor: Modix » pt sty 23, 2009 17:45

sprawdz sobie kolego osłony te ktore biegna pod autem - sa od tłumika tez sie luzuja i potem oddaja dziwne odgłosy,a katalizator sie zapycha ewentulanie ceramika moze ci popekac i odpasc do srodka postukaj ponim delikatnie czy ci tam nic niebrzeczy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 452 gości