Wymiana mechniazmu wycieraczek.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Vendeur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 10, 2009 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Wymiana mechniazmu wycieraczek.

Post autor: Vendeur » sob sty 10, 2009 19:11

Witam.

Zauważyłem, iż w niedawno zakupionym przez znajomego Golfie 5 nie działają wycieraczki. Tzn. próbują wykonać ruchy, niestety lewa (od strony kierowcy) zachacza o maskę i blokuje się.

Oglądałem mechanizm pod maską i zauważyłem, że mocowanie tejże wycieraczki jest ułamane i oderwane całkowicie od jakiejś chyba poziomej prowadnicy, wykonanej z aluminium.

Czy spotkał się już ktoś z takim problemem?

Potrzebuję to wymienić wręcz natychmiastowo, gdyż autem nie da się jeździć po prostu w warunkach zimowych już nie wspomnę o opadach...

Czy ktokolwiek orientuje się jaki może być koszt naprawy? Robocizna, sama prowadnica, lub jakkolwiek się to nazywa?

Może miałby też ktoś namiar na dobry i tani warsztat we Wrocławiu, aby dokonać takiej naprawy?

Bardzo proszę o możliwie szybką pomoc i z góry za nią dziękuję.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2009 17:19 przez Vendeur, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob sty 10, 2009 21:11

Kupujemy i montujemy , a ile zaoszczędzimy aż dziw
http://moto.allegro.pl/item517118290_me ... kazja.html

http://moto.allegro.pl/item517364176_me ... f_v_5.html

http://moto.allegro.pl/item506668491_me ... 5_1k0.html

http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... ries=1&p=1



Vendeur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 10, 2009 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vendeur » ndz sty 11, 2009 13:28

http://moto.allegro.pl/item517798931_si ... olf_v.html

Udało mi się znaleźć w dobrej cenie oraz z okolicy. Kupię od razu w poniedziałek.

Zaś jeśli chodzi o montaż... Bez warsztatu nie sądzę, aby był możliwy. Ja nie byłem w stanie nawet dostać się do gwintu mocującego ramię wycieraczki, gdyż jest pod plastikową osłoną, której w normalnych warunkach nie da się usunąć...

Proszę o informację, czy można to samemu w miarę łatwo i szybko wykonać, ponieważ dla mnie wyglądało to na trudną sztukę, z racji zasłonięcia całego mechanizmu przez inne komponenty :/.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » ndz sty 11, 2009 14:21

Tu jest porada GREGA powinno być tak samo lub podobnie



Vendeur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 10, 2009 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vendeur » ndz sty 11, 2009 17:22

Czytałem 2 porady jak się dostać do tego mechanizmu, jednak nie jestem w stanie zrobić podstawowej rzeczy, mianowicie usunąć tej plastikowej osłony pod szybą... Nie jest ona w żaden sposób przykręcona, od strony maski mocuje ją tylko uszczelka, po której usunięciu, można tę osłonę łatwo odginać. Niestety od strony szyby już nie jest tak łatwo. Nie wiem zupełnie w jaki sposób ona się trzyma, sprawia wrażenie wciśniętej pod szybę, ale przecież to jest niemożliwe. Siłuję się z nią bardzo mocno i zero efektu :/

Czy wie ktoś jak usunąć tę osłonę w Golfie V ?

[ Dodano: 12 Sty 2009 08:06 ]
Wie ktoś jak to zrobić? Jeśli nie, zaraz będę musiał zostawić auto na warsztacie :/

[ Dodano: 12 Sty 2009 22:06 ]
Ostatecznie udało się wyciągnąć podszybie przy pomocy mechaników u szklarzy, potem już wymiana mechanizmu samemu nie stanowi problemu. Choć nie obyło się bez młotka przy wyciąganiu samych wycieraczek... :)



w10ski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 21, 2009 15:17
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: w10ski » śr sty 21, 2009 23:53

Temat dobrze mi znany bo niestety wczoraj mój mechanizm przestał działać.

Generalnie wygląda to następująco:
- Należy upewnić sie co do usterki sprawdzić w pierwszej kolejności bezpieczniki, jeżeli są ok możemy działać dalej.

Aby wyciagnąc plastikową osłonę należy otworzyć maskę i sciagnać gumową uszczelkę ktora jest zamocowana wzdłuż całego plastiku.

Po tym kroku można już delikatnie zajrzeć i ujrzeć cały mechanizm ( bardziej po stronie kierowcy) tam znajduje sie też sama kostka mechanizmu. W pierwszej kolejności można sprawdzić samą kostkę czy dochodzi prąd

W kostce są 4 piny 2 plusy i jeden minus 4 to brak w przypadku w wersji BEZ sensorow deszczu- w takim przypadku są 4 kabelki

Przed sciagnieciem plastiku NALEZY zdemontowac wycieraczki- odczepia sie kapturki z wycieraczek i kluczem odkreca nakretke mocujaca. Wycieraczki sa na wieloklinie dlatego trzeba nagiac do szyby wycieraczki i wyciagnac je do siebie :)

Aby sciagnac plastik trzeba delikanie poruszac gora dol calosc. Zaomontowane jest to na wcisk od gory wiec sam demontaz nie jest trudny wystarczy tylko z jednej strony mocno wypiac to z rowka a dalej odchodzi sam.

Sam mechanizm zamontowany jest na 2 srubach typu gwiazdka. Po odkreceniu dwoch srub wystarczy tylko wyciagnac sam mechanizm i to na tyle :)

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 346 gości