Jak podniesc opuszczone drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tylny
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: pt sty 09, 2009 17:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tylny » śr sty 21, 2009 18:44

Dobra rada do wymiany bolca: już teraz zacznij polewać ten stary bolec jakimś płynem penetrującym :) Bolec jest na wieloklinie i spory problem jest z wybiciem go. I przestrzegam przed wybijaniem go bez umiaru - przy ponownym montażu drzwi może się okazać, ze zawias jest lekko skrzywiony, lub co gorsza pęknie mocowanie zawiasu do drzwi. I to co pisałem na początku tego tematu - koniecznie jakiś zamiennik tej siateczki (bo na kombinowanie przy zdjętych drzwiach jest za późno, a na 100% ta siateczka jest rozleciana i dosłownie wysypie się z zawiasu), bo zmiana samego bolca mija się z celem, bo luz nadal zostanie!!!! :blush: Pozdrawiam :D


Sporo różnych drobiazgów do mk2 ;)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 21, 2009 19:02

ja np myslalem zeby wybic tego trzpienia, rozwiercic otwór na wiekszy bo moze byc tez tak ze ten otwór jest juz jajowaty i wbic grubszy. jakas tuleje oczywiscie tez , ale tak wychodzi to w planach , a jak przyjdzie co do czego to samo wybicie tego dziadostwa to juz bedzie sporym wyzwaniem.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Post autor: TomaszekGT » śr sty 21, 2009 19:58

kiedys wybijałem bolec, raczej wyciskałem na imadle, wymontowałem drzwi golfa 2 i zawias w imadło brat trzymał drzwi a ja podłorzyłem nakrętki i ścisłem imadłem tak mocno ze ten bolec zaczął wychodzic bez problemu i podłożyłem jeszcze 2 nakrętki a gdy wszedł do środka rozwarłem imadło i włożyłem śróbe z przeciwnej strony zeby go wypchnąć w całości. i to zajeło 5-10minut. można podłożyć szmatke żeby nie porysować drzwi. taki domowy sposób. a nowy bolec wpychałem tak samo skręcałem imadło a on wchodził. może komuś sie przyda



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » pn lut 01, 2010 23:40

Ja mam tez problem z zuzytym dolnym zawiasem drzwi przednich lewych w mk3 pieciodrzwiowym i takie pytanie czy w mk3 da sie ten zawias wymienic bez odkrecania przedniego błotnika , prosze o odpowiedz.


VW NA ZAWSZE

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości