Uszczelniacz wału POMOCY!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Uszczelniacz wału POMOCY!

Post autor: Jahim » wt sty 20, 2009 22:18

Koledzy!

Pisałem już na ten temat ale problem bardzo szybko powrócił. Mianowicie: wiszą krople oleju na skrzyni biegów oraz bardzo zauważalne jest ślizganie się sprzegła. Problem polega na tym że 2 miesiące temu objawy były identyczne i został wymieniony tylny simmering wału oraz tarcza sprzęgłowa. Po tych dwóch miesiącach problem teraz powrócił. Ten uszczelniacz bede teraz wymieniał 3 raz w roku i 2 raz w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Powiedzcie w czym jest problem. Proszę o pomoc. Czy to może być wina mechaników, zastosowanych części czy może wyeksploatowanego silnika? Co zrobić zeby było ok? Na co zrócić uwagę? Jakie części kupować? Każda rada na wagę złota.

Mówimy o mk2 1,3 NZ.

Proszę o pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sty 20, 2009 22:36 przez Jahim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jakub.artur
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jakub.artur » wt sty 20, 2009 22:26

a więc tak jesli wymieniasz symerning z powdu starosci to dajesz nowy i wsio ale jesli wymieniasz bo cieknie i byl wymieniany to mozna to zrobic w ten sposób ze sprezynka w symernigu skaraca sie o centymetr aby lepiej dociskala rowek na chyba ze jest dosc duzy rowek no to masz duzy problem mechnik wie co jest grane ;/
duze koszty ;/


Disel Best :)

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Uszczelniacz wału POMOCY!

Post autor: Jahim » wt sty 20, 2009 23:44

Nikt więcej nic nie powie?



Walek240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 17, 2009 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Walek240 » wt sty 20, 2009 23:54

Jak wymieniałeś uszczelniacz wału to sprawdzałeś czy sam wał nie jest podtarty? Jeżeli jest podtarty to masz duży problem. Z tym skracaniem sprężynki to hyba jedyna najprostsza metoda ale czy do końca skuteczna? Miej nadzieję ,że jest to wina tylko i wyłącznie błędu mechanika lub wadliwego uszczelniacza to będzie pół problemu. Tak czy inaczej czeka Cię demontaż skrzyni i wtedy wszystko się wyjaśni. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr sty 21, 2009 00:54

Rozw jest prostsze niz myslisz. Simer walu masz sprawny. Leci ze skrzyni z jednego z dwóch simeringów badz z obu. Mam to samo tez zmieniałem swoj simer i zauwazyłem ze leci ale olej ze skrzyni.
Stad tez slizganie sprzegła. Zreszta simer wału jest pod taka osłona i gdyby tam leciało to tarcza by sie nie slizgała bo waliło by po osłonie w dół obudowy sprzegła.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr sty 21, 2009 01:27

potwierdzam, mi wali przez simer wału a sprzęgło się nie ślizga.

[ Dodano: Sro Sty 21, 2009 00:30 ]
EDIT: aż tak dobry jest ten mechanik ze przy wymianie simera wału nie obejrzał czy nie cieknie przypadkiem ze skrzyni? Przeciez po odkręceniu zamacha raczej widać że olej nie może walić na sprzęgło.
Podciekało pewnie ze skrzyni przez te kilka miesięcy aż tarcza sprzęgła nasiąkła tak że zaczęła się ślizgać.
A czy przy pierwszej wymianie simeru wału po tym jak sie sprzegło zaczęło ślizgać, samo ślizganie ustało? Wymieniałeś tarcze?



Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » śr sty 21, 2009 11:30

sas_gti pisze:A czy przy pierwszej wymianie simeru wału po tym jak sie sprzegło zaczęło ślizgać, samo ślizganie ustało? Wymieniałeś tarcze?
Tak. Tarcza była wymieniana i slizganie ustało.
Co do oleju ze skrzyni to sam nie wiem. Wiem, że olej przekladniowy ma inny zapach. Ten wydaje się być jak najbardziej z silnika. Poza tym olej jest ciemny, a ten w skrzyni był wymnieny pół roku temu ;/

Poza tym. Tą osłonę uszczelniacza trochę widać od dołu silnika. I ewidentnie widać że olej płynie od strony silnika a nie skrzyni;/
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 11:32 przez Jahim, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 21, 2009 12:12

Jahim, zla diagnoza :0 tak jak koledzy pisza olej moze Ci sie lac ze skrzyni :)
mozesz sprawdzic zapach oleju o ile umiesz porownac, olej przekladniowy ma taki dosc specyficzny zapach , taki ostry :) no ale to moze tylko mnie sie zdaje :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » śr sty 21, 2009 12:30

guti pisze:Jahim, zla diagnoza :0 tak jak koledzy pisza olej moze Ci sie lac ze skrzyni :)
mozesz sprawdzic zapach oleju o ile umiesz porownac, olej przekladniowy ma taki dosc specyficzny zapach , taki ostry :) no ale to moze tylko mnie sie zdaje :)

Co do oleju ze skrzyni to sam nie wiem. Wiem, że olej przekladniowy ma inny zapach. Ten wydaje się być jak najbardziej z silnika. Poza tym olej, który cieknie jest ciemny, a ten w skrzyni był wymnieny pół roku temu ;/

Poza tym. Tą osłonę uszczelniacza trochę widać od dołu silnika. I ewidentnie widać że olej płynie od strony silnika a nie skrzyni;/



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr sty 21, 2009 12:44

no to pozostaje ponownie rozebrać i bardzo dokładnie przyjrzeć się powierzchniom wpółpracy z uszeczlniaczami zarówno na wałku w wskrzyni jak i na wale.
To ze olej jest brydny to nie świadczy o tym ze to nie olej przekłądnowy. Olej robi się brudny chwilę po odpaleniu.



Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » śr sty 21, 2009 13:01

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Możecie powiedzieć na co dokładniej zwrócić uwagę? Jakieś szczególne punkty? Może należy zdjąć miskę żeby dokładniej przyjrzeć się temu od środka?



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr sty 21, 2009 13:04

Jahim pisze:cieknie jest ciemny, a ten w skrzyni był wymnieny pół roku temu ;/

to akurat zaden argument :) ja wymienialm olej i tydzioen po tym juz był czarny :)

sprawdz czy olej nie cieknie ci gdzies spod uszczelek, głowicy , dekla, moze na zimeringu przy wale ?

koledze czujnik cisninie oleju przeciekał od strony kolektora ssacego, lało sie po głowicu , przedostawało do przodu i straszyło ze uszczelka walnieta :)
ciepły olej płynie prawie tak jak woda :)
mozesz umyc silnik dokladnie , od dołu tez, zobaczysz pozniej skad masz wycieki i tam trzeba szukac przyczyny :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr sty 21, 2009 15:01

Może być też tak, że magik wbijał zimering młotkiem i albo go zagiął albo go uszkodził, albo spadła mu sprężynka. Najlepiej po wyjęciu skrzyni wymienić w niej zimering wałka, i wymienić zimering wału. Najlepiej aby to zrobić to odkręć karter zimeringu na bloku i poskładaj go na cieniutkiej warstwie silikonu.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr sty 21, 2009 16:22

Jesli twierdzisz ze leci z silnika to wysnuję jeszcze jedną teorię. Aby łatwo wymienic simer od wału trzeba zdjąć osłonkę tylną wału. Pod nia jest uszczelka z czegos twardego. Albo mechanik nie wymienił tej uszczelki(choc ja tez nie) i z tego cieknie albo zjechał którąś śrubę która te pokrywe dociska i dlatego nie leci simeringiem ale z pod pokrywy tytlnej wału. Aha gdyby tak było to nie powinno byc kropelek wypływajacych z połaczenia osłony skrzyni i skrzyni ale powinno leciec bardziej z luki pomiedzy silnikiem a osłoną. To powinno byc dobrze widać skąd leci.
Aha olej łatwo rozróznic, np. weź papier miekki gąbczasty i wez próbkę z miarki oleju, potem krople z wycieku i poznasz. Zresztą jesli wymieniałes olej w skrzyni 0,5 roku temu to powinien byc jasny a z silnika powinien byc czekoladowy.
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 16:24 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości