Zrobiłem zwarcie w zapalniczce i problemowo ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nowak5615
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 09, 2008 15:38
Lokalizacja: Koło/Poznań
Kontakt:

Zrobiłem zwarcie w zapalniczce i problemowo ...

Post autor: nowak5615 » wt sty 20, 2009 20:17

Witam.
Siedząc w aucie na parkingku pomyslałem że zajmę się brakiem podświetlenia zapalniczki pomyslalem że pewnie nie łaczy zarówka bo ma swoje lata albo sie przepaliła.
Coprawko po omacku troche bo to godzina juz popołudniowa była.
Podwarzyłem zapalarę wysunęła sie zdziebko i końcówka od śrobokreta wpadła mi do zapalarki i sie zaiskrzyło :D
Zgasło światło w środku i stanął zegarek. Otworzylem bezpieczniki, szybko zorientowałem się że to ten trzeci od lewej przepalony. Podjechałem do sklepu i kupiłem wg oznaczenia taki sam 15.
Kiedy go wkładam światło już jest i świeci też podswietlenie zapalniczki o dziwo haha ale jest też zwarcie i pstyka cały czas lewy kierunkowskaz......
Uznałem że po ciemku to nerwy tylko zepsuje i wyciągnąłem bezpiecznik bo bez swiatla w środku, zegarka i zapalry da sie żyć. Zanim zabiore sie macania czegos dalej uznałem że lepiej jak zapytam forumowiczów VW.
Z góry dziękuję za odp
Pozdrawiam :okej:


VW Golf II 88' 1,3 gaźnik + LPG

woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » śr sty 21, 2009 01:19

instalacja od zapalniczki i instalacja kierunkowskazów to dwie oddzielne rzeczy które nie powinny wywierać na siebie żadnych nieporządanych działań. sprawdź jeszcze raz dokładnie czy włącznik kierunkowskazów działa poprawnie oraz włącznik świateł awaryjnych moze tez być wina alarmu który jest podpiety pod kierunkowskazyoczywiscie jeśli go posiadasz



nowak5615
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 09, 2008 15:38
Lokalizacja: Koło/Poznań
Kontakt:

Post autor: nowak5615 » śr sty 21, 2009 11:53

Przyjrzałem się dziś już za dnia i pomyłka - nie lewy kierunek a mrugają awaryjne ale w kokpicie lampka awaryjnych nie mruga. Mam wrażenie ze pstyka nieco głośniej niz awaryjne normalnie.

Może podświetlenie zapalniczki ma jakiej przebicie czy coś? Po tym zwarciu już ja podświetla lecz jest to zwarcie kiedy wkładam bezpiecznik.
Zapalniczki nie moge wyciągnąc calej bo taki plastkicz czarny blokuje a puki nie wiem co jest nie rozkręcam całej konsolki zapalnicznki.

Co w takim razie mogło sie stac i co mogę sprawdzić??

[ Dodano: 21 Sty 2009 10:56 ]
hahahahaha WOJ-TEK chyba pomogłeś, zupełnie nie pomyslałem zaraz ide sprawdzić. Przypomniało mi się że kiedys miałem w nim alarm ale odłączyłem wyjec bo wqrzał tylko. Pamiętam też ze te awaryjne sie właczły gdy odłączyłem akumulator. To pewnie działa na tymsamym obwodzie. Biore pilota i sprawdze. Czasem rzecz tak banalna a samemu nie idzie na to wpaśc:P


VW Golf II 88' 1,3 gaźnik + LPG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości