Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy

Post autor: Freddy » wt sty 20, 2009 22:48

Witam! Jestem nowy na forum więc prosze o wyrozumienie jeśli zle dodałem lub sformułowałem temat i swój problem. Mianowicie polega on na tym że gdy kończy mi się płyn w zbiorniczku do spryskiwaczy nie powiadamia mnie o tym pomarańczowa kontrolka która jest temu przypisana. Płyn kończy się całkowicie a kontrolka nadala się nie zapala. Prosze o pomoc w tym problemie. I mam pytania czy to czujnik poziomu płynu czy też może byc inna przyczyna i czy ma ktoś schemat tego układu lub jakieś fotki jak zdemontowac zbiorniczek i dostac się do czujnika?? I czy jest możliwośc zrobienia tego we własnym zakresie.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt sty 20, 2009 22:55

na początek sprawdzic kodowanie licznika ,może opcja jest nie aktywna.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy

Post autor: PinkFloyd » śr sty 21, 2009 01:29

Freddy pisze:Witam! Jestem nowy na forum więc prosze o wyrozumienie jeśli zle dodałem lub sformułowałem temat i swój problem. Mianowicie polega on na tym że gdy kończy mi się płyn w zbiorniczku do spryskiwaczy nie powiadamia mnie o tym pomarańczowa kontrolka która jest temu przypisana. Płyn kończy się całkowicie a kontrolka nadala się nie zapala. Prosze o pomoc w tym problemie. I mam pytania czy to czujnik poziomu płynu czy też może byc inna przyczyna i czy ma ktoś schemat tego układu lub jakieś fotki jak zdemontowac zbiorniczek i dostac się do czujnika?? I czy jest możliwośc zrobienia tego we własnym zakresie.
Czujniki czasami sie zawieszaja a szczególnosci ten od spryskiwacza- tu masz opisane czemu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=207781 - pewnie ktos go zdezaktywował vagiem, teraz muisz wpisac odp. kod i bedzie ok
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 01:30 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy

Post autor: doggie » śr sty 21, 2009 16:38

Freddy pisze:Witam! Jestem nowy na forum więc prosze o wyrozumienie jeśli zle dodałem lub sformułowałem temat i swój problem. Mianowicie polega on na tym że gdy kończy mi się płyn w zbiorniczku do spryskiwaczy nie powiadamia mnie o tym pomarańczowa kontrolka która jest temu przypisana. Płyn kończy się całkowicie a kontrolka nadala się nie zapala. Prosze o pomoc w tym problemie. I mam pytania czy to czujnik poziomu płynu czy też może byc inna przyczyna i czy ma ktoś schemat tego układu lub jakieś fotki jak zdemontowac zbiorniczek i dostac się do czujnika?? I czy jest możliwośc zrobienia tego we własnym zakresie.
moje zdanie jest takie - najwyraźniej auto nie zostało doposażone i nie posiada czujnika :bigok: , mogę się założyć że jak VAG-iem aktywujesz tę funkcję, to bez względu czy zbiorniczek będzie pełny czy pusty - po kilku sekundach zapali ci się kontrolka i będzie się cały czas palić, dokładnie dwa tygodnie temu podjechał do mnie znajomy, który miał identyczny problem, aktywowałem mu tę funkcję VAG-iem i stało się tak jak napisałem wyżej, poszliśmy jeszcze dalej - żeby to stwierdzić namacalnie wymontowaliśmy nawet zbiorniczek - no i okazało się, że zbiorniczek po prostu nie posiadał czujnika



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Czujnik poziomu płynu spryskiwaczy

Post autor: Freddy » wt lut 03, 2009 15:11

moje zdanie jest takie - najwyraźniej auto nie zostało doposażone i nie posiada czujnika :bigok: , mogę się założyć że jak VAG-iem aktywujesz tę funkcję, to bez względu czy zbiorniczek będzie pełny czy pusty - po kilku sekundach zapali ci się kontrolka i będzie się cały czas palić, dokładnie dwa tygodnie temu podjechał do mnie znajomy, który miał identyczny problem, aktywowałem mu tę funkcję VAG-iem i stało się tak jak napisałem wyżej, poszliśmy jeszcze dalej - żeby to stwierdzić namacalnie wymontowaliśmy nawet zbiorniczek - no i okazało się, że zbiorniczek po prostu nie posiadał czujnika[/quote]

Wydaje mi się że mam taki czujnik mam MK5 comfortline 2.0TDI orientujesz się może czy w tych wersjach był czujnik??



Awatar użytkownika
lasek75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lasek75 » pt lut 06, 2009 22:35

Witam,

sposób na to,żeby sprawdzić czy jest czujnik to wymontować przednią prawą lampę- pewnie to robiłeś, bo lampy masz ori xenon :grin: . Jak wymontujesz lampę, patrząc z przodu po lewej stronie u dołu bedziesz mial zbiorniczek ze spryskiwaczem i tam jak nie masz spryskiwaczów ksenonów bedziesz miał jedna pompkę z dwoma wężykami i kostką 3pin. Czujnik poziomu powinien być w połowie wysokości zbiorniczka- kostka 2pin z kolorami kabli- fioletowo/biały i brązowo/niebieski. Fioletowo/biały idzie do kostki głównej licznika pin34 a braz/nieb jest z wiazki głównej-połączenie z masą wiązki głównej :crazy:. Czujnik nie może się zawieszać jak to pisał PinkFloyd, bo to czujnik stykowy a nie pływakowy. Dołączam foto czujnika, dla lepszego poznania sprawy :bigok:

Pozdrawiam Obrazek

Nr katalogowy: VW 7MO 919 376.

Po tym zostaje tylko VAG i włączenie "dziada" :D
Ostatnio zmieniony pt lut 06, 2009 22:42 przez lasek75, łącznie zmieniany 1 raz.


Pytania? Odpowiedz na forum- bo od tego jest:)

ciso1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 13, 2009 17:34
Lokalizacja: W-wa

Post autor: ciso1 » pn sty 11, 2010 11:36

Witam- pozwolicie że odświeżę
Mam podobny problem- mam zamiar wymienić licznik na taki co ma kontrolke poziomu płynu spryskiwacza w moim Toledo III. Widze że dołożenie czujnika to mały problem. A jak jest z podciągnięciem kabelka do licznika- bardzo to skomplikowane?
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 11:38 przez ciso1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
on6222
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: śr paź 07, 2009 21:06
Lokalizacja: NiemodliN

Post autor: on6222 » śr mar 17, 2010 21:17

z tym podciagnieciem kabla jest troche zabawy bo trzeba sciagnac podszybie, ale znowu to nie jest az tak duzo roboty



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości