Nie działa podgrzewanie fotela kierowcy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » wt sty 20, 2009 21:27

Doofus pisze:natomiast od czego jest ten czwaty?
powrót z czujnika nagrzania maty - obejrzyj dokładnie matę - tuż obok miejsca gdzie w matę siedziska zobaczysz /wyczujesz cos w rodzaju pastylki (jesli to mk3) lub zobaczysz krótki zawinięty przewód (tak ze 40cm) to jest czujnik nagrzania maty - który w zależności od nagrzania maty daje różny opór - z jednej strony w ten czujnik wchodzi masa a z drugiej wychodzi własnie ten twój przewód



Doofus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Doofus » wt sty 20, 2009 22:08

Dzieki :wink: Faktycznie przy łączeniu siedziska z oparciem jest taka pastylka, no ale co dalej, myślisz że to wina czujnika? no i dlaczego pasażer działał a nagle przestał?



Awatar użytkownika
pepu12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 23:26
Lokalizacja: Lub
Kontakt:

Post autor: pepu12 » śr sty 21, 2009 01:02

Doofus pisze:no i dlaczego pasażer działał a nagle przestał?
A jak podlaczasz maty na krotko plus i minus to grzeja obie w siedzisku i oparciu?



Doofus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Doofus » śr sty 21, 2009 09:49

Kierowca grzeje ok ( oparcie, siedzisko i boczki) natomiast pasażer mam wrażenie że siedzisko grzeje troszkę słabiej reszta ok

[ Dodano: 28 Sty 2009 17:05 ]
Z uwagi iż nie mogłem sobie z tym poradzić dzisiaj byłem u elektryka, okazało się że czujnik temperatury (pastylka) jest spalony :/ Czy ktoś wie gdzie to można kupić ewelnualnie czy zastąpić? Pozdro



leszekmw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 09:48
Lokalizacja: lublin

Post autor: leszekmw » ndz paź 11, 2009 10:08

cześć , troszkę odświeżę temat..
nabyłem droga kupna golfa IV wczoraj a mam nowiutkie maty z wiązkami od octavi2 ,,
czy dużo jeszcze potrzeba gratów zeby zrobić podgrzewanie w golfi? niekoniecznie musi być sterowanie na desce , myślałem o jakims potencjometrze koło podłokietnika...
robił ktoś może takie rzeczy już :?:

ewentualnie namiar na jakiegoś rozsądnego elektryka w lublinie co się lubi bawić w takie rzeczy..
Ostatnio zmieniony ndz paź 11, 2009 10:09 przez leszekmw, łącznie zmieniany 1 raz.



Czakus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 23:09
Lokalizacja: Sopotkowo
Kontakt:

Post autor: Czakus » ndz paź 11, 2009 11:31

pepu12, masz jeszcze ten żel do szyby ? do czujnika deszczu ??



forseco06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 05, 2010 20:10
Lokalizacja: Łask

Problem z podgrzewaniem foteli golf 4 2001 rok

Post autor: forseco06 » pt lut 05, 2010 20:46

Witam mam problem z podgrzewaniem foteli jakiegos czasu przestaly grzac obydwa kierowcy i pasarzera sprawdzalem miernikiem i za przelacznikiem sa napiecia po wlaczeniu przelacznika do fotela nie dochodzi prad sprawdzalem skrzynke bezpiecznikow ale tam gdzie jest napisane podgrzewanie nie ma wogole bezpiecznika pozostale sprawdzilem sa dobre wiazka w aucie wyglada ze to wszystko jest w oryginale ,moje pytanie czy jest jakis sterownik za przelacznikiem lub przekaznik ktory uległ uszkodzeniu bo problem pojawil sie ,mozna powiedziec z dnia na dzien i niedzialaja obydwa fotele



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » sob lut 06, 2010 00:10

forseco06 pisze:tam gdzie jest napisane podgrzewanie nie ma wogole bezpiecznika
nie ma bo nie włożony czy nie ma fizycznie( nie widać konektorów kabli)


[b]148KM/326Nm[/b]

forseco06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 05, 2010 20:10
Lokalizacja: Łask

Nie dziala podgrzewanie foteli

Post autor: forseco06 » sob lut 06, 2010 00:46

Nie ma wogole konektorow w ktore wklada sie bezpiecznik ,wiazki z caloscia wygladaja ze jest to fabryczna robota ,czytalem na forum inne wypowiedzi i przychodza mi dwa rozwiazania do glowy albo jest sterownik cos takiego jak w skodzie (chociaz czytalem wypowiedzi ze przelacznik ten od 0-5 jest sterownikiem i przekaznikiem jednoczesnie ) a druga mysl czy ten przelacznik potrzebuje jakiegos wzbudzenia. Przy zielonej kostce przy fotelu jak mierzylem miernikiem prad tylko na jednym z tych ciekich przewodow pokazalo + 4 V na grubych zasilajacych 0 V

[ Dodano: 06 Lut 2010 11:31 ]
Zrobiłem dzis dokładny rekonesans i bezpieczniki dobre bezpiecznik nr 5 tez zalaczam obrazek z dokladnymi opisem pradow przy przy przełaczniku od podgrzewania i przy fotelu tej zielonej Obrazek



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f18 ... d85c9.html

[ Dodano: 06 Lut 2010 16:41 ]
Czytałem temat "Grega"jak zrobic od poczatku grzanie foteli, zamiescil schemacik ale juz nie mozna odtworzyc go w duzym zdjeciu drugi schemat umiescil "Oli" niestety tez go nie rozumiem,walcze z podgrzewaniem podłaczalismy pod "WAS" tez nic nie pokazalo dzisiaj umiescilem rysunek z opisem jak ida u mnie zasilania ale nie mam szans dojsc bo nie wiem czy musi dochodzic jeszcze jakies zasilanie do fotela? czy jest potrzebne jakies wzbudzenie do przelacznika.Brak pomysłów,nie chce mi sie wierzyc aby obydwa fotele padly zwlaszcza ze pasazera zadko byl uzywany i czy obydwa fotele tworza jeden uklad jak lampki choinkowe cos jest z jednym nie dzialaja obydwa ??????????? Pomocy moze ma ktos schemat ktory przewod jaki prad i jak sprawdzic najprosciej czy z matami jest ok.



marasss22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 05, 2010 17:14
Lokalizacja: konin
Kontakt:

Post autor: marasss22 » wt lut 09, 2010 19:15

Witam
U mnie nie grzeje fotel kierowcy, ale jak zamieniłem miejscami z fotelem pasażera to ten pasażera grzeje na miejscu kierowcy a kierowcy nie grzeje nadal na miejscu pasażera, wiec problem z fotelem na bank.
Naczytałem się o przekaźnikach i pewnie to jest problem, albo spalona mata, jednak nie mogę znaleźć tego przekaźnika, wymontowałem fotele i nic nie widzę, tylko te dwie złączki.
Więc gdzie jest ten przekaźnik ukryty.
Mam Borę 99r, 1,9tdi AHF.
Kolejny problem to teraz po złożeniu foteli spowrotem, świeci mi lampka Air-bagu:(



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » wt lut 09, 2010 20:06

forseco06, tak na szybko to u mnie "chyba" w kostce przełącznika podgrzewania było 2 masy u Ciebie tego nie widać

marasss22, podstawowa zasada, fotele, kierownica, licznik itd odłączać przy zdjętej klemie minusowej podłączanie podobnie,
ja błędy poduch (jeździłem 2 dni bez fotela) kasowałem programem vw tool bo vag krzyczał, że mam "ten felerny sterownik"


[b]148KM/326Nm[/b]

marasss22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 05, 2010 17:14
Lokalizacja: konin
Kontakt:

Post autor: marasss22 » śr lut 10, 2010 12:05

:grin:
Dzieki za odpowiedz Oli,
a może wiesz gdzie szukać tych przekaźników od foteli bo pod fotelami ich niema.
Pod maska mam dwa przekaźniki nr 53 ale z tego co wiem to powinny być 59 do foteli.
Pomocy:)



forseco06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 05, 2010 20:10
Lokalizacja: Łask

Brak podgrzewania Foteli

Post autor: forseco06 » czw lut 11, 2010 21:35

Witam ponownie czytałem odp.jezeli by był taki przekaznik byla by taka mozliwosc ze nie grzeja chociaz czytałem post Grega i mowił ze nie ma zadnego przekaznika.Mowisz Oli ze dwie masy to moze byc jak mowisz tylko na ktorym przewodzie powinna byc ta druga masa jaki kolor według tych moich i ciekawe czemu jest tam napiecie czy moze byc uszkodzony przełacznik albo czy nie ma jakiegos innego sterownika ? ,a przełacznikow nie przekladalem nie chce ryzykowac bo czytalem z innych wypowiedzi ze jest tam jakis tranzystor z calym ukladem elektronicznym i nie chcialbym tego uszkodzic , i dlaczego nie dzialaja obydwa fotele ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości