Potrzebny schemat włącznika świateł przeciwmgielnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

arcon66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 07, 2008 16:18
Lokalizacja: lowicz/lodz

Potrzebny schemat włącznika świateł przeciwmgielnych

Post autor: arcon66 » pn sty 19, 2009 14:11

witam! jak napisalem w tytule potrzebuję schematu włącznika świateł przeciwmgielnych go golfa mkII. zakupilem ostatnio grill przedni z halogenami. chciałbym go wreszcie podłączyć. potrzebuje schematu, gdyż nie wiem do którego kabelka mam sie wpiać, a nie chce zakladać kolejnego wlacznika, bo ten ma dwie pozycje ( z czego tylne przeciwmgielne zalaczane jest dopiero w drugiej :) wiec sie domyslam ze pierwsza pozycja jest to przednich przeciwmgielnych, ktoreych oryginalnie nie mialem :) jezeli ktos bylby w stanie mi pomóc, bede BAAAARDZO WDZIECZNY :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 09:33 przez arcon66, łącznie zmieniany 1 raz.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn sty 19, 2009 14:19

Obrazek
Coś może rozkminisz



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » pn sty 19, 2009 19:08

A w grillu to nie są przypadkiem od długich wewnętrzne lampy?



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » pn sty 19, 2009 19:16

We włączniku nie musisz już nic robić. Wystarczy że wepniesz się we wtyczkę pod zbiornikiem płynu chłodzącego(w kształcie litery "T" ) i poprowadzisz kable do lamp. Po połączeniu lamp włączasz światła mijania i włącznik przeciwmgłowych na 1 pozycję-halo świecą aż miło. :grin:
Ewentualnie możesz pokopać we włączniku żeby świeciła Ci się żółta kontrolka jak włączasz przednie, bo oryginalnie świecą tylko na tylnych.



arcon66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 07, 2008 16:18
Lokalizacja: lowicz/lodz

Post autor: arcon66 » wt sty 20, 2009 09:26

dzieki bodzio za schemacik!! :)
ale najpierw sprawdze opcje opisaną przez lukasfenix (któremu tez dziekuje!! )
pozdrawiam



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sty 20, 2009 09:38

Tak jak pisał 1 6 D, halogeny w grillu działają razem z długimi i nie potrzebują żadnego dodatkowego włącznika.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » wt sty 20, 2009 15:52

zodiak pisze:halogeny w grillu działają razem z długimi i nie potrzebują żadnego dodatkowego włącznika.
O ile jest do nich instalacja od lamp. :bajer: Ale jak dla mnie to kiepskie rozwiązanie. O ile golfach w których w grillu były montowane reflektory dalekosiężne (gładki klosz, nie osłonięta żarówka) spełniało to jakąś rolę, o tyle przeciwmgielne zapalane z długimi to głupi pomysł. Przecież jak jedziemy we mgle to nie używamy długich. Halogeny powinny być włączane przyciskiem. :chytry:



arcon66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 07, 2008 16:18
Lokalizacja: lowicz/lodz

Post autor: arcon66 » wt sty 20, 2009 16:01

ja tez uwazam ze halogeny + swiatła długie nie sa zbyt udanym pomyslem, dlatego bede robil wszystko pod katem, zeby nie działały wspolnie. podłączyłem je kiedys w ten sposó (zeby zobaczyć efekt). pobó prądu był tak duży ze zamias swiatła białego, były wszystkie cztery zółte (wiem ze h1 na taki kolor swiecą) :) mam przygotowany plan awaryjny, ale najpierw spróbuje sie dostać do oryginalnej instalacji

[ Dodano: 20 Sty 2009 15:05 ]
bodzio_j, Mam do Ciebie pytanie. czy to jest ta książka z której zrobiles screena? http://www.infohelp.pl/sklep,463,,,03,, ... 879,0.html
jest gdzies ona w sieci??



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sty 20, 2009 16:35

lukasfenix pisze:
zodiak pisze:halogeny w grillu działają razem z długimi i nie potrzebują żadnego dodatkowego włącznika.
O ile jest do nich instalacja od lamp. :bajer: Ale jak dla mnie to kiepskie rozwiązanie. O ile golfach w których w grillu były montowane reflektory dalekosiężne (gładki klosz, nie osłonięta żarówka) spełniało to jakąś rolę, o tyle przeciwmgielne zapalane z długimi to głupi pomysł. Przecież jak jedziemy we mgle to nie używamy długich. Halogeny powinny być włączane przyciskiem. :chytry:
Zaraz zaraz, sprecyzujmy o jakie lampy chodzi. Jeśli o okrągłe (grill na 4 lampy) to nie są to żadne przeciwmgielne a dalekosiężne i włączają się razem z długimi). Przeciwmgielne nie są w grillu a pod (lub w , w szerokim zderzaku) zderzakiem. One i owszem muszą być włączane przyciskiem (oryginalnym lub nie).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

arcon66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw lut 07, 2008 16:18
Lokalizacja: lowicz/lodz

Post autor: arcon66 » wt sty 20, 2009 16:41

yyyyyyygghhhhhhh................ no to sie chyba wyglupilem, chodzi mi o lampy w grillu :panna: myslalem ze to są przeciwmgielne.. :-k czlowiek sie uczy cale zycie :D



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » wt sty 20, 2009 16:47

zodiak pisze:Zaraz zaraz, sprecyzujmy o jakie lampy chodzi. Jeśli o okrągłe (grill na 4 lampy) to nie są to żadne przeciwmgielne
I tu się mylisz kolego, bo wychodziły 2 rodzaje lamp okrągłych w grill. Tak jak pisałem wyżej dalekosiężne(nieco większe, z gładkim szkłem, żarówka bez osłony-tzw "grzybka") i przeciwmgielne (szkło żebrowane, osłonka na żarówkę). Sam miałem dalekosiężne w grillu po kupnie auta, ale były już wymęczone w popękanym grillu, więc kupiłem 2 grill tym razem z halogenami.
EDIT:
Zresztą, zapraszam do obejrzenia tematu z moim autem. W grillu lampy przeciwmgielne.
Link w podpisie. :bajer:
Ostatnio zmieniony wt sty 20, 2009 16:50 przez lukasfenix, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sty 20, 2009 17:05

Może i tak jest, nie będę sie sprzeczał, według mojej wiedzy to dalekosiężne i tak miał golf robioną instalację. Ale widocznie moja wiedza jest niepełna.

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 16:20 ]
Nawet ETOS podaje że to światło drogowe a nie przeciwmgielne, hmmm.
ja w mk2 miałem to jako drogowe dalekosiężne i chodziły super, zarąbście oświetlały drogę (w końcu to 4 reflektory świecą a nie dwa).


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt sty 20, 2009 19:29

lukasfenix pisze:I tu się mylisz kolego, bo wychodziły 2 rodzaje lamp okrągłych w grill. Tak jak pisałem wyżej dalekosiężne(nieco większe, z gładkim szkłem, żarówka bez osłony-tzw "grzybka") i przeciwmgielne (szkło żebrowane, osłonka na żarówkę). Sam miałem dalekosiężne w grillu po kupnie auta, ale były już wymęczone w popękanym grillu, więc kupiłem 2 grill tym razem z halogenami.
EDIT:
Zresztą, zapraszam do obejrzenia tematu z moim autem. W grillu lampy przeciwmgielne.
Link w podpisie.
- wiele razy na forum był poruszany ten temat. Moim zdaniem nie istniały halogeny przeciwmgielne montowane w grill. ETKA oraz jak kolega wcześniej pisał ETOS nie znają czegoś takiego. Jęzlei jesteś posiadaczem takich reflektorów - podaj ich numer katalogowy - sprawdzimy, zobaczymy...
Pomimo, że widziałem już wiele golfów z dodatkowymi refektorami, nigdy reflektory te nie były podłaczone jako przeciwmgilene - zawsze pod świtała długie.
arcon66, już sam wiele razy pisałem, jak podłączyć reflektory dodatkowe w grillu, poszukaj, na pewno znajdziesz. Ogólnie chodzi o to, że oryginalnie były tam instalowane jakby rozgałęziacze zasilające oba reflektory na każdą stronę. Poszukaj w szukajce, bo nawet zdjecia ich zamieszczałe,, dokładny opis co i jak, opisywałem różne wersje...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 21, 2009 02:32

Lipek81 pisze:Moim zdaniem nie istniały halogeny przeciwmgielne montowane w grill
Myślę, że nie masz racji. Mam angielską instrukcję dotyczącą instalacji elektrycznej i jest zdjęcie halogena w grillu i jest on p/mgielny ( opis i wyglad na to wskazują)
I tak sobie myślę, że zanim pojawiły się szerokie zderzaki z miejscem na halogeny p/m montowane były one w grillu(zapewne jako opcja). Wszak przełączniki dwu pozycyjne były chyba zawsze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 359 gości