golf III 1.9 tdi - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Janosik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: śr lut 02, 2005 01:21
Lokalizacja: Obecnie Norwegia
Kontakt:

Post autor: Janosik » czw gru 08, 2005 23:00

No wlasnie tak jak mowi Razal, sprawdzcie filtry paliwa bo to moze byc przyczyna. No tak dobra wacha u nas to jak szukac igly w stogu siana nie to co u szwabow jak sie u nich zatankuje to przynajmniej czuc jak auto idzie tak jakby na dopalaczu hehe
A jak nie to to mozliwe ze elektronika sie je... - siada albo cosik z pompa
(A ja tam smigam na redfuel i nie mam problemow hehe)
POZDRO 4 ALL


A-point Audi Service Amsterdam

djset

Post autor: djset » pt gru 09, 2005 00:06

Razal pisze:A myślał ktoś o jakości naszego paliwa ????
ja pomyslalem... i moze byc wlasnie albo zla jakosc albo powietrze łapie na ssaniu...



piacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lis 30, 2005 23:31
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: piacho » pt gru 09, 2005 00:08

Niestety przed wymianą filtrów i płynów jak i po nic się nie zmieniło. Paliwo tez tankowałem na różnych stacjach te sprawy u mnie napewno odpadają. Jezeli coś z zaworem odcinającym doładowanie to czemu nic się nie dzieje na niższych biegach przy takich obrotach?


Poszukuje plastików do regulacji trzymających lustro lampy.

djset

Post autor: djset » pt gru 09, 2005 00:47

Jezeli coś z zaworem odcinającym doładowanie to czemu nic się nie dzieje na niższych biegach przy takich obrotach?
bo wtedy cisnienie doladowania moze byc za male... niskie biegi to male obciazenie dla silnika...



adamd121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 15:15
Lokalizacja: nowy sacz
Kontakt:

Post autor: adamd121 » pt gru 09, 2005 12:12

piacho pisze:Niestety przed wymianą filtrów i płynów jak i po nic się nie zmieniło. Paliwo tez tankowałem na różnych stacjach te sprawy u mnie napewno odpadają. Jezeli coś z zaworem odcinającym doładowanie to czemu nic się nie dzieje na niższych biegach przy takich obrotach?
A moze mi ktos powiedziec czy ten N75 da sie jakos wyczyscic badz sprawdzic czy jest dobry??

[ Dodano: Pią Gru 09, 2005 11:14 ]
djset pisze:
Razal pisze:A myślał ktoś o jakości naszego paliwa ????
ja pomyslalem... i moze byc wlasnie albo zla jakosc albo powietrze łapie na ssaniu...
powiedz mi co to znaczy ze łapie powietzre na ssaniu ?? ( na filtrze gdzies)??? ale to chyba odpada bo jakby łapał to lapał by od samego poczatku od najnizszych biegów pozdro



djset

Post autor: djset » pt gru 09, 2005 12:32

to ze lapie na ssaniu to juz chyba prosciej nie moze byc. lapie na przewodach ssacych paliwo ze zbiornika. moze byc gdzies nieszczelnosc i jest zasysane powietrze.
moze byc tez zaciety zawor upustowy...



BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » pn gru 12, 2005 08:50

A ja mam nowe doświadczenie w tym wzgledzie.!!
W sobote postanowiłem sprawdzic moje świece żarowe i żeby ułatwić dostęp zdjąłem wężyk przelewowy (chyab tak to się nazywa) z wtryskiwacza, zaczęło cos syczeć - z czego póxniej wywnioskowałem że zassało powietrze i zapowietrzyło układ bo później dłuższą chwile musiałem kręcic żeby załapał, ale załapałi jest ok. Ale zmierzam do tego że po tej "akcji" samochód zaczął lepiej jechać, tzn po pierwsze prawie przestał mieć przerwy w ciągnięciu (powyżej 3000 obr) tak często opisywane na forum. Prawie bo są zauważalne ale w dużo mniejszym stopniu. po drugie odnosze wrażenie że samochód stał sie bardziej czuły na dodanie gaz u i chyba lepeiej idzie w przód. NIe wiem czy to przypadek, czy moje błędne odczucia czy też faktycznie to zapowietrzenie układu i jego odpowietrzeni pomogło. Będe obserwował dalej co się dzieje. A co do nastawników i ich czyszczenie to robił to ktoś z was i może poprzec to konkretnym przykładem czy to wszytko co zostało napisane to czysta teoria??
Pozdrawiam



djset

Post autor: djset » pn gru 12, 2005 13:08

wiec tak jak mowie, brakuje mu mocy jak potrzebuje wieksza dawke paliwa ssac! wiec albo łapie powietrze albo zapowietrza sie, czyli moze byc filtr paliwa zapchany!



adamd121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 15:15
Lokalizacja: nowy sacz
Kontakt:

Post autor: adamd121 » pn gru 12, 2005 15:40

djset pisze:wiec tak jak mowie, brakuje mu mocy jak potrzebuje wieksza dawke paliwa ssac! wiec albo łapie powietrze albo zapowietrza sie, czyli moze byc filtr paliwa zapchany!
nic z tych rzeczy .. jakby samochód łapał lewe powietrze to łapał by je od poczatku a nie na wysokich obrotach a co do filtra to własnie ja dzisaj zmieniłem filtr i nic sie nie poprawiło wiec przyczyny trzeba szukac dalej pozdro 4ALL



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn gru 12, 2005 18:12

BartekC pisze:A ja mam nowe doświadczenie w tym wzgledzie.!!
W sobote postanowiłem sprawdzic moje świece żarowe i żeby ułatwić dostęp zdjąłem wężyk przelewowy (chyab tak to się nazywa) z wtryskiwacza, zaczęło cos syczeć - z czego póxniej wywnioskowałem że zassało powietrze i zapowietrzyło układ bo później dłuższą chwile musiałem kręcic żeby załapał, ale załapałi jest ok. Ale zmierzam do tego że po tej "akcji" samochód zaczął lepiej jechać, tzn po pierwsze prawie przestał mieć przerwy w ciągnięciu (powyżej 3000 obr) tak często opisywane na forum. Prawie bo są zauważalne ale w dużo mniejszym stopniu. po drugie odnosze wrażenie że samochód stał sie bardziej czuły na dodanie gaz u i chyba lepeiej idzie w przód. NIe wiem czy to przypadek, czy moje błędne odczucia czy też faktycznie to zapowietrzenie układu i jego odpowietrzeni pomogło. Będe obserwował dalej co się dzieje. A co do nastawników i ich czyszczenie to robił to ktoś z was i może poprzec to konkretnym przykładem czy to wszytko co zostało napisane to czysta teoria??
Pozdrawiam

co do czyszczenia nastawnika to na forum mastersa byl gosciu ktory to sam zrobil i do tego dal opis z fotkami co i jak. niestety bez VAGa, cierpliwosci i odrobiny szczescia nie radze sie za to brac


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

BartekC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt paź 07, 2005 09:10
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: BartekC » pn gru 12, 2005 21:12

jeśli wpadnie ci w oko ten post daj cynk!!



Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » pn gru 12, 2005 21:28

Jakby interesował kogoś temat czyszczenia nastawnika pompy VP37 to link znajduje się tutaj



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

nastawnik

Post autor: Razal » pn gru 12, 2005 21:30

Chodzi Ci o tą fotoporade z nastawnikiem ??

jak tak to daj maila wysle Ci to na niego

bo mam to w wordzie

Pozdrooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

piacho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr lis 30, 2005 23:31
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: piacho » pn gru 12, 2005 22:17

Cześć.
Rozmawiałem z mechanikiem narazie telefonicznie gość pracował kiedyś w serwisie, z tego co mówił to jest kilka rzeczy które odpowiadają za te przerwy w pracy. Napewno wszystkie węzyki muszą być szczelne, mówił coś o zaworze na turbinie i jeszcze od dwóch rzeczach niestety nie bardzo zrozumiałem. O pompie i elektronice na niej powiedział żeby w żadnym wypadku się do niej nie dotykać. W każdym razie zamierzam się do niego wybrać w tym tygodniu mam nadzieje ze coś poradzi na problemy ewentualnie może wskaże co niedomaga. Jak się dowiem coś więcej odrazu dam znać.


Poszukuje plastików do regulacji trzymających lustro lampy.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 315 gości