Porada - zmiana podświetlania zapalniczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Porada - zmiana podświetlania zapalniczki

Post autor: Rydzu » pt gru 09, 2005 09:33

Ponieważ dużo osoób o to pytało, postanowiłem opisać moje spostrzeżenia w tym temacie.

VAG nie męczył sie zbytnio jeśli chodzi o takie rzeczy i w samochodach z grupy Volkswagen Audi Group montowano takie same podzespoły. Podobnie jest z zapalniczką w której tylko zmieniano kolor plastików do podświetlenia. Dlatego w naszych Golfach MK III można spokojnie zastosować zapalniczkę z SEATA lub AUDI. Ja użyłem zapalniczki z Seata Toledo.
Dla leniwych, jest też możliwość zakupienia plastiku czerwonego z Golfa MK IV Cabrio który ma czerwone podświetlanie, koszt w serwisie VW to ok.24 pln netto

Na zdjęciach raczej wszystko będzie widoczne.

Pierwsza fotka to rozłożona cała zapalniczka.
Nie zrobiłem zdjęć z montażu, ponieważ zapomniałem cyfrówki a zdjęcia z telefonu to straszna lipa.

Demontaż wygląda następująco:
- ściągamy panel podświetlania regulacji nawiewów
- wyciągamy popielniczkę
- odkręcamy widoczne cztery śruby dookoła panelu podświetlania i dwie w popielniczce.
- odpinamy kable od zapalniczki i ogrzewania tylniej szyby, ew. od pozostałych przełączników montowanych w konsoli.
- jeśli mamy wersję ze złączem ODB w desce odkręcamy również śruby mocujące te wtyki w konsolę.
Teraz mamy konsolę odpiętą i możemy rozpocząć demontaż zapalniczki.

Żeby wymontować zapalniczkę, najpierw musimy odczepić żarówkę od podświetlenia. Na zdjęciu 003 widać jak mocowana jest oprawka żarówki, proponuję rozdzielić żarówkę od jej oprawy i dopiero potem ściągnąć przód oprawki z zapalniczki.
Po odczepieniu żarówki zapalniczka razem z pierścieniem zielonym od oświetlenia wyjdzie do przodu panelu.

Możemy zmienić element zielony na czerwony, lub po prostu zamontować całą zapalniczkę kupioną z demontażu.

Fotki wszystko pokazują, jeśli będą jakieś dodatkowe pytania chętnie odpowiem a może kiedyś nawet rozbiorę to jeszcze raz żeby zrobić brakujące zdjęcia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob lip 07, 2007 13:36 przez Rydzu, łącznie zmieniany 2 razy.



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pt gru 09, 2005 11:03

fajna porada rydzu :pub:
mam tylko pytanie, zeby zmienic kolor na niebieski to chyba zamiast zarowki diode niebieska trzeba wstawic? myslisz ze tak sie da zrobic...
pozdro



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt gru 09, 2005 11:54

Z niebieskim będzie jeden problem, żaden plastik nie ma takiego koloru a niebieska dioda nie będzie w stanie prześwietlić koloru zielonego ani czerwonego plastiku. Z niebieskim kolorem przy zapalniczce trzeba będzie troszeczkę pogłówkować ale jak coś wymóżdzę to dam znać :-)



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt gru 09, 2005 13:13

...szkoda, że nie możesz sam sobie kliknąć "pomógł"... :panna: :pub: :pub: :pub: ...
Ja tak zwlekam z zamówieniem u Ciebie podświetlenia nawiewów, bo cały czas myślę na jaki kolor wszystko robić. Radio mi świeci tak: Obrazek
Chcę zmienić podświetlenie zapalniczki, ogrzewania szyby, włącznika świateł no i samych zegarów. Radio niebieskie więc myślałem, że ten kolorek mi najbardziej pasi, ale czerwony też ładnie wygląda. No i w końcu wymyśliłem, że tak jak jest w poradach, zmienię podświetlenie tak: Obrazek...
Co Wy na to :chytry: ...? Ma ktoś tak to zrobione (na niebiesko-czerwono)...? Nie wygląda to wjeysko :jezor: ...? Jak by komuś się chciało pstryknąć fotkę, byłbym wdzięczny :kufel: . rydzu – napisz co Ty na to, bo widziałeś już tego trochę :prayer: , to wiesz czego się spodziewać i jak się to będzie prezentować \:D/ ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt gru 09, 2005 13:30

No to jadę...

Wcześniej miałem u siebie podświetlenie symboli na niebiesko a pokrętła na czerwono, gryzło się to niestety z niebieskimi wyświetlaczami w liczniku i radiu.

Zmieniłem wszystko na kolor czerwony symboli i niebieski pokręteł(jak na zdjęciu w twoim poście) i teraz wygląda to zupełnie innaczej. Kolejny atut to taki, że jest to oryginalny kolor nowszych VW.

Można zrobić też zupełnie na czerwono jak AUDI ale wtedy jest troszeczkę ponuro w samochodzie.

Kolega ksorzeł swoją deskę zrobił z przewagą koloru niebieskiego i do was należy ocena, mnie osobiście nie podoba się to zestawienie kolorystyczne ale to tylko kwestia gustu.

na mojej stronie możesz znaleźć troszeczkę zdjęć mojej deski rozdzielczej w trakcie prac nad nią, jeśli znajdę jutro troszeczkę czasu to porobię kilka fotek jak to wygląda teraz.



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pt gru 09, 2005 13:44

rydzu tak mysle, ze moze da sie zielony kolorek plastiku zmyc zmywaczem podobnie jak sie robi wlacznik i wtedy dioda?? nie wiem tylko czy jest to wykonalne bo jesli plastik jest zielony sam w sobie :grin: to bedzie lipa heh...

Kiler ja mam na niebiesko wszystko znaczy wlacznik swiatel, zegary (czerwone wyswietlacze), niebieski wlacznik podgrzewania tylnej szyby i panel nawiewow. Fotek nie mam bo ciagle sie zmienia u mnie cos ale to chyba od ciebie tylko zalezy jak ci pasuje

tu masz fotke moich zegarow
Obrazek

mi sie podobaja a ze rydzowi nie to juz kwestia gustu, radio mam na zielono wiec w ogole niezly mix hehe :okej:



Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt gru 09, 2005 14:38

Plastik w podświetleniu zapalniczki jest barwiony na stałe, w procesie produkcyjnym więc nie za bardzo będzie go jak usunąć.
Proponuję poszukać zapalniczki od Renault, w której plastik jest żółty, wtedy dioda powinna dać radę prześwietlić ten plastik bez większej utraty koloru. Poszukaj też zapalniczki z samochodu który ma białe podświetlanie deski rozdzielczej (może Polonez?)

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 8:42 am ]
Podaje linki do mojego podświetlenia deski w trakcie tworzenia i jak wygląda obecnie. Wszsssytko jest sprawą gustu i niech każdy sam sobie dobiera kolor jaki potrzebuje.

W trakcie przeróbek moje auto wyglądało tak:
http://www.rydzu.cba.pl/w%20trakcie/album_1.html
galeria 24 fotek

a teraz wygląda tak:
http://www.rydzu.cba.pl/obecnie/album_1.html
galeria 14 fotek

na dole strony jest przycisk do przeglądania (jeśli ktoś nie zauważył)



yajol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 06, 2007 16:54
Lokalizacja: Zielona Góra

przycisk podgrzewania tylnej szyby

Post autor: yajol » sob lip 07, 2007 11:01

zmienialem ostatnio podswietlenie tego przycisku do podgrzewania tylnej szyby i samo podswietlenie wyszlo mi ok jednak mam problem z podswietleniem tejo otoczki ktora zapala sie kiedy wlaczymy podgrzewanie;P chcialem zeby byla podswietlona na bialo ale sma w sobie ta otoczka jest chyba zolta i nuiestety wyszedl mi kolor pomaranczowy :otepienie: ;/;/ jak to zmienic?? czy mozna zmyc jakos ten zolty kolor otoczki?? :chytry:

pytanie kierowane do naszego speca "rydzu" jak rozebrac zapalniczke?? jak ja wyciagnac z tego panelu bo mam z tym problem. Z samym juz wyciagnieciem jak pozostale "bebechy" :jezor: mam juz na wierzchu... Dzieki z gory za pomoc :grin:


Jacek >yajol<

Awatar użytkownika
Rydzu
_
_
Posty: 6046
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 16:30
Lokalizacja: DDZ Dzierżoniów
Kontakt:

Post autor: Rydzu » pt lip 13, 2007 08:30

yajol, odkopałeś temat stary jak mój poprzedni GOLF. Z grudnia 2005 :blush:

Żeby wymontować zapalniczkę musisz usunąć jej podświetlanie i wyciągnąć jej wkład. Potem już tylko zatrzaski na plastiku światłoprzewodzącym i po robocie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości