drżenie kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wroobelek-1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2009 14:17
Lokalizacja: wielkopolska

drżenie kierownicy

Post autor: wroobelek-1984 » ndz sty 11, 2009 01:25

witam , mam taki problem z moim golfikiem , mianowicie wyczuwam drżenie kierownicy , przy około 100 km/h drżenie przenosi się lekko na cały samochód i jest bardzo wkurzające , wymieniłem amortyzatory , jedną sprężynę którą miałem pękniętą i wyważyłem koła. ostatnio zauważyłem a dokładniej usłyszałem jakby tarcie na przodku od strony kierowcy , niewiem czy może mieć to jakikolwiek związek z tym drżeniem , na dodatek mój samochód delikatnie ściąga w prawo , jak się do tego wszystkiego zabrać ??



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz sty 11, 2009 01:32

Witam,
możliwe, że zblokował Ci się prawy zacisk( co powoduje znoszenie autka na prawo) -> konsekwencją tego było przegrzanie tarczy, a co za tym idzie jej skrzywienie dlatego przy hamowaniu czujesz drżenie kierownicy chyba, że cały czas czujesz to nie wiem możliwe, że dosyć mocno Ci obciera przez zblokowany zacisk i też jest to odczuwalne.



wroobelek-1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 08, 2009 14:17
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: wroobelek-1984 » ndz sty 11, 2009 01:35

a czy może mieć coś wspólnego z tym ustawienie zbieżności ?? tzn czy jeżeli mam nieustawioną może drżeć ?? czy tylko ściągać ?



Awatar użytkownika
sewooo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: sewooo » ndz sty 11, 2009 01:45

Peterus pisze:konsekwencją tego było przegrzanie tarczy
gdzie wroobelek-1984, pisał że mu się tarcza przegrzała?
Peterus pisze:dlatego przy hamowaniu czujesz drżenie kierownicy
gdzie wroobelek-1984, pisał że przy hamowaniu??

wroobelek-1984 hmm ciekawe, sprężyna z przodu tak łatwo nie pęka musiała być poddana bardzo dużym przeciążeniom, dodatkowo ściąganie auta w prawo- sprawdź zbierzność, nie wiem w jaki sposób zmieniałeś amorki mam nadzieje że nie odkręcałeś śrub którymi reguluje się kąt pochylenia kół, przeglądnij całe zawieszenie przednie czy wszystko jest podokręcane czy coś się nie poluzowało, ostatecznie do sprawdzenia opony- mogła strzelić siatka

[ Dodano: 11 Sty 2009 00:48 ]
jeszcze jedno końcówki drążków sprawdź to też może być przyczyną drżenia



tcm1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 09:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tcm1 » ndz sty 11, 2009 02:58

witam.hmm podlacze sie do rozmowy. ja mialem podobny problem na letnich kolach. gdy jechalem ok 100km/h czulem lekkie drzenie kierownicy.podczas hamowania narastalo. a w ogole gdy jechalem prosto tez mnie sciagalo z tym ze na lewo. przyszla zima zmienilem kola na zimowe i wszystko pieknie chodzi. nic nie drzy, nie sciaga. oddalem bbsy letnie do renowacji, okazalo sie ze mialem 3 felgi mocno pokrzywione. nie wiem czy to byla przyczyna tego typu problemu. przekonam sie latem:) pzdrawiam



magbet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 17:11
Lokalizacja: kraków

Post autor: magbet » ndz sty 11, 2009 10:36

Podobne drżenie jest jak odpadnie jakiś ciężarek z koła. Najlepiej jak byś zmienił koła i sprawdził czy jest tak samo - będzie wiadomo gdzie szukać.



leonbubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 25, 2007 20:38
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: leonbubu » ndz sty 11, 2009 11:00

Zbieżność przede wszystkim....



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » ndz sty 11, 2009 11:31

magbet pisze:Podobne drżenie jest jak odpadnie jakiś ciężarek z koła. Najlepiej jak byś zmienił koła i sprawdził czy jest tak samo - będzie wiadomo gdzie szukać.
O tego zacznij bo faktycznie to może wina opon czy felg. No chyba, że problem występuje również na letnich, więc zastosuj się do powyższych porad forumowiczów (tarcze, klocki, zaciski, spr. stan zawieszenia, zbieżność).



mkgolf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr maja 28, 2008 09:30
Lokalizacja: Chybie
Kontakt:

Post autor: mkgolf » pn sty 19, 2009 09:59

Ja stawiam na tarcze- u mnie jest ten sam problem.


pozdrawiam
Mateusz Krzempek

mao303
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 09, 2009 13:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mao303 » pn sty 19, 2009 17:03

Napewno nie tarcza po lewej (halas po lewej) bo sciaga na prawo. Zacząlbym od sprawdzenia wyważenia. Opony (felgi) nowe, czy używane od innego auta? Jeździles juz na nich? Luzy byly sprawdzane (swożeń, końcówka drążka)?

W moim ściąga na prawo i muszę mieć minimalnie kierownice skontrowaną, aby jechać prosto. Mialem lekko przestawiona zbieznosc mimo to dalej sciaga. Podejżewam, że sprzedawca zamienil opony od innego auta dlatego ściąga. Opony kupie nowe i wywaze na lato, bo narazie jestem splukany.
Dodatkowo mój byl bity z tylu, ale podluznice sa oki takze nie przyjmuje do wiadomosci ze jest krzywy :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości