czujnik zmiany świateł drogowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sliver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 23, 2006 10:49
Lokalizacja: Kutno

czujnik zmiany świateł drogowych

Post autor: sliver » wt paź 14, 2008 18:34

mam golfa IV 2002r. z dość bogatym wyposażeniem - ma m.in. autaomatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne, czujnik deszczu oraz jest też jakiś dodatkowy czujnik w lusterku skierowany do przeodu pojazdu. domyślam się, że jest to czujnik od automatycznej zmiany świateł z drogowych na mijania albo czujnik włączający światła mijania. tylko nie mam pojęcia jak z tego kożystać - nigdy mi sie podaczas jazdy same światłą nie włączyly lub nie zmieniły na krótkie... w instrukcji też na ten temat nic nie ma... ma ktoś jakieś pomysły?? jak korzystać z tego czujnika i od czego on w ogóle jest??

p.s.
znalazlem foto na którym widać ten czujnik - patrząc na zdjęcie jest po lewej stronie lusterka wstecznego - taka dziurka a w środku fotokomórka...
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt paź 14, 2008 18:40 przez sliver, łącznie zmieniany 2 razy.



norbi74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 17:53
Lokalizacja: Pabianice

Re: czujnik zmiany świateł drogowych

Post autor: norbi74 » wt paź 14, 2008 21:39

sliver pisze:mam golfa IV 2002r. z dość bogatym wyposażeniem - ma m.in. autaomatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne, czujnik deszczu oraz jest też jakiś dodatkowy czujnik w lusterku skierowany do przeodu pojazdu. domyślam się, że jest to czujnik od automatycznej zmiany świateł z drogowych na mijania albo czujnik włączający światła mijania. tylko nie mam pojęcia jak z tego kożystać - nigdy mi sie podaczas jazdy same światłą nie włączyly lub nie zmieniły na krótkie... w instrukcji też na ten temat nic nie ma... ma ktoś jakieś pomysły?? jak korzystać z tego czujnika i od czego on w ogóle jest??

p.s.
znalazlem foto na którym widać ten czujnik - patrząc na zdjęcie jest po lewej stronie lusterka wstecznego - taka dziurka a w środku fotokomórka...
Obrazek
nie wiem ile w tym prawdy podobno to jest czujnik do przyciemnienia przedniej szyby tak jak lusterka przedniego kumpel ma tak w lagunie



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » wt paź 14, 2008 21:47

Ja twierdzę że te czujniki od tył i od przodu lusterka są do przyciemniania lusterek, układ porównuje chyba jak jasno jest z przodu i z tyłu i odpowiednio koryguje zaciemnienie lusterek.



greg

Post autor: greg » śr paź 15, 2008 21:05

1 6 D pisze:Ja twierdzę że te czujniki od tył i od przodu lusterka są do przyciemniania lusterek, układ porównuje chyba jak jasno jest z przodu i z tyłu i odpowiednio koryguje zaciemnienie lusterek.
dokładnie jest tak jak piszesz
sliver pisze:czujnik włączający światła mijania
:rotfl: :rotfl: czytać instrukcje



Awatar użytkownika
Oli
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 725
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:02
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: Oli » śr paź 15, 2008 21:35

1 6 D pisze:Ja twierdzę że te czujniki od tył i od przodu lusterka są do przyciemniania lusterek, układ porównuje chyba jak jasno jest z przodu i z tyłu i odpowiednio koryguje zaciemnienie lusterek
jest jak piszesz mam ten czujnik


[b]148KM/326Nm[/b]

Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » śr paź 15, 2008 21:59

1 6 D pisze:do przyciemniania lusterek
dokładnie :grin: a tak na marginesie to zdjęcie mojego golfa :grin:


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

brzdek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 13:46
Lokalizacja: Podkarpacie

czujnik zmiany świateł drogowych - przyciemniane lusterko

Post autor: brzdek » ndz sty 18, 2009 14:09

Witam!

Poszukując rozwiązania trafiłem na ten temat i postanowiłem zapytać o radę i pomoc. Jestem na forum nowy więc jak coś źle lub nie w tym miejscu zapisałem z gry przepraszam.

ale przejdźmy do sedna sprawy :)

Posiadam na wyposażeniu auta lusterko wsteczne automatycznie przyciemniane - czujnik z przodu (od szyby) oraz od wewnątrz. od pewnego czasu zauważyłem iż lusterko nie ściemnia prawidłowa - wcześniej było lepiej. Po dokładnych oględzinach zauważyłem brak soczewki (chyba bo nie kojarzę dokładnie elementu) - foto-dioda (ta od wewnątrz). W tym momencie jest ona odkryta i nie wiem czy nie uszkodzona.
Pytanie moje brzmi czy jest możliwość wymiany samej diody. A jeśli tak to jak ją dobrać i wymontować?
Przyznam że zakup nowego lusterka w salonie nie jest dobrym rozwiązaniem - cena powaliła mnie na kolana (powyżej 1600 zł).
jeśli ktoś posiada doświadczenie z tym przypadkiem proszę o pomoc.
Z góry dziękuje



Awatar użytkownika
OIL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: sob maja 24, 2008 11:33
Lokalizacja: CBY
Kontakt:

Post autor: OIL » ndz sty 18, 2009 14:56

Brzdek - może byś się tak najpierw przywitał z forumowiczami :bajer:


MK3 - było
Megane - było
S 40 - jest

Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » ndz sty 18, 2009 16:26

ignac_bdg pisze:Brzdek - może byś się tak najpierw przywitał z forumowiczami :bajer:
A czy ty jak się tu pojawiłeś to się aby przywitałeś?!!
Lepiej byś pomógł nowenu koledze, a jaknie to przewiń stronę dalej!!!!! :grrr:



greg

Post autor: greg » ndz sty 18, 2009 17:52

brzdek pisze:Po dokładnych oględzinach zauważyłem brak soczewki
bo jej orginalnie nie ma
brzdek pisze:foto-dioda
przetrzeć wacikiem - jak nie pomoże - allegro - takie lusterko na allegro to wydatek od 100 do 200



brzdek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 13:46
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: brzdek » ndz sty 18, 2009 22:07

Przepraszam za moje grubiaństwo i brak taktu, mimo tak widocznych informacji. Ale jak się już przedstawiłem postem to chyba temat przywitań możemy zamknąć ;).

Bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi.
Jak tylko będę miał chwilę to sprawdzę i dam znać czy pomogło.



greg

Post autor: greg » pn sty 19, 2009 10:11

brzdek pisze:Przepraszam za moje grubiaństwo i brak taktu
no bez przesady - nic się nie stało , a że niektórzy drażliwi to ich sprawa - co do lusterka - zatkaj czujnik światłą umieszczony w lusterku od strony szyby - włącz stacyjkę (bieg inny niż wsteczny) - włącz w środku światełko - powinien się pojawić taki widok
Obrazek

[ Dodano: Pon Sty 19, 2009 9:13 am ]
poczytaj sobie to http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=172523



brzdek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 13:46
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: brzdek » pn sty 19, 2009 22:54

greg, Bardzo dziękuje za konkretną odpowiedz. Przyznam że do tego wykładu nie dotarłem :).

jutro sprawdzę

[ Dodano: 25 Sty 2009 14:27 ]
sprawdziłem wasze rady. Ściemnianie lusterka działa, ale nie do tego stopnia jak na zamieszczonych przez was fotkach. No i z tego co pamiętam działało lepiej. No nic trzeba będzie zainwestować...

Dziękuje za wszystkie rady i porady.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 263 gości