rozrusznik nie kreci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

rozrusznik nie kreci

Post autor: masuo » sob sty 17, 2009 21:42

witam, znowu lipa dzis zajechalem pod sklep spedzielm tam ok 2 godzin i wsiadam do samochodu przekrecam stacyjke i nic, drugi raz trzeci dziesiaty i nic bez odzewu i wlasnie pytanie szczotki bendix jakis przewod (wszystko sprawdzalem podlaczone jak trzeba) wczesniej zadych roblemow czasem trzeba bylo zakrecil troszke dluzej (ale bardzo rzadko doslownie kilka razy) chce wyjac rozrusznik i co tu sprawdzic co wymienic jesli bylo cos podobnego to prosze linka bo nie znalaslem z gory dzieki i pozdro



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob sty 17, 2009 21:44

a kostka stacyjki ???? :bajer:



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » sob sty 17, 2009 22:02

a może się rozrusznik tylko zawiesił -niech ktoś ci przekręci kluczyk a ty popukaj w rozrusznik młoteczkiem- tylko tak spokojnie-miałem coś takiego i pomogło
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 22:03 przez albert1973, łącznie zmieniany 1 raz.



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob sty 17, 2009 22:49

Uzupełnij swój post o odpowiedzi:
1.Kluczyk na rozruch - kontrolki przygasają lub żadnej reakcji.
Żadnej reakcji - kostka stacyjki.
Przygasają - w jakim stopniu(wiem że jest to subiektywne).Mogą być klemy... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » ndz sty 18, 2009 01:33

Zdejmij wsówkę z rozrusznika (kabel od stacyjki) i podaj tam plusa prosto z akumulatora. Wyeliminujesz w ten sposób stacyjkę. Jeśli to ona jest wadiwa to samochód na krótko odpali.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Walek240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 17, 2009 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Walek240 » ndz sty 18, 2009 01:52

Sprawdz te żeczy: Czy akumulator jest sprawny-czy na przewodzie (tym małym przy rozruszniku po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie) jak tak to stacyjka powinna być OK- nastepnie wszelkie połączenia- zaciski akumulatora-masy jak wszystko jest ok to wyjmuj rozrusznik. Powodzenia.



Awatar użytkownika
moontower
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 21:07
Lokalizacja: pomorskie słupsk
Kontakt:

Post autor: moontower » ndz sty 18, 2009 03:48

Z mojego przypadku sprawdź czy kabel masowy od szczotkotrzymacza nie przegnił. Ja tak miałem i też nie kręcił, a kontrolki nie przygasały. Po wymianie szczotkotrzymacza ok 50 zł wszystko zaczęło chodzić.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 18, 2009 08:11

Gangst3R pisze:Zdejmij wsówkę z rozrusznika
Ten kabel ( chyba czerwony) powinien być łączony pod maską. Rozepnij i do tego co idzie do automatu podaj plus. To wiele wyjaśni.



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » ndz sty 18, 2009 13:29

hm moze po kolei mloteczkiem bylo pukane i nic nie dalo, kluczyk na rozruch i nic nie przygasa poprostu zadnej reakcji (kilka razy bylo takie 'cyk')
Gangst3R pisze:Zdejmij wsówkę z rozrusznika (kabel od stacyjki) i podaj tam plusa prosto z akumulatora. Wyeliminujesz w ten sposób stacyjkę.
robilem tak i ani drgnie na krotko nie odpala takze chyba to nie stacyjka, tesc mowi ze szczotka chyba sie przepalila bo ostatnio mialem problem z nim i skatowalem rozrusznik



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 18, 2009 13:52

masuo pisze:takze chyba to nie stacyjka, tesc mowi ze szczotka chyba sie przepalila bo ostatnio mialem problem z nim i skatowalem rozrusznik
Nie pozostaje nic innego jak wyjąć rozrusznik. Jeśli się znasz to naprawisz sam, a jak nie to jakiś elektryk.



Awatar użytkownika
Gangst3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sie 27, 2006 00:03
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Post autor: Gangst3R » ndz sty 18, 2009 15:54

Walek240 pisze:czy na przewodzie (tym małym przy rozruszniku po przekręceniu stacyjki pojawia się napięcie) jak tak to stacyjka powinna być OK
Nie zgodzę się z Tobą. Nie wystarczy samo 12V. Jak przyłożysz do tego przewodu baterię płaską to też będzie 12V, a rozrusznik nawet nie drgnie. Jak są wypalone styki w stacyjce to na przewód jest podawane za niskie natężęnie prądu aby go ruszyć. Jedynie w skrajnych przypadkach nie będzie wogóle napięcia.
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2009 15:55 przez Gangst3R, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=158822&start=0]Mój były golf[/url]

Walek240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 17, 2009 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Walek240 » ndz sty 18, 2009 18:08

Nie zgodzę się z Tobą. Nie wystarczy samo 12V. Jak przyłożysz do tego przewodu baterię płaską to też będzie 12V, a rozrusznik nawet nie drgnie. Jak są wypalone styki w stacyjce to na przewód jest podawane za niskie natężęnie prądu aby go ruszyć. Jedynie w skrajnych przypadkach nie będzie wogóle napięcia.[/quote]


Może w tym troche racji, ale jak mam pod przewód wzbudzeniowy rozrusznika podpiąć baterie płaską? Napisałem czysto teoretycznie bo z tego co słyszałem to tego rodzaju usterki to w większości awaria szczotek w rozruszniku, zapieczony od brudu bendix (miałem taki przypadek) i też nie działał a wystarczyło przeczyścić rozrusznik, lub inne awarie związane z masą itp. kostka stacyjki jak się mi wypaliła to nawet kontrolka nie chciała błysnąć dlatego tak napisałem. pozdrawiam.



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » pn sty 19, 2009 10:08

ide zaraz wykrecac rozrusznik i napisze co i jak



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 294 gości