Przepaliło mi jakiś przewód od gaźnika :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Przepaliło mi jakiś przewód od gaźnika :(

Post autor: erasures » sob sty 17, 2009 22:27

Po wymianie podstawy gaźnika podłączyłem przewody, i samochód pracował ok, ale poczułem smród i zaobserwowałem dym (może pare).
Obrazek
Przejechałem się kawałek i wjechałem do garażu otworzyłem maskę a tam biały dym i smrod spalenizny, przepalił mi sie ten przewód:
Obrazek
Przewód oznaczony czerwoną "1" był już obcięty, a "2" to ten przepalony,
końcówka przewodu jak dojechałem jeszcze się paliła.

I moje pytanie jest takie, co to za przewód?... gdzie on prowadził?... i czemu się spalił ?... :|
Obrazek
krzyżykiem oznaczyłem miejsce w którym widziałem resztki palącej się gumy, a strzałką jakiś otwór, ale nie wiem czy ma on coś z tym wspólnego...
Proszę o pomoc i poradę, z góry dzięki...
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 22:54 przez erasures, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob sty 17, 2009 23:19

To przewód podcisnieniowy który łaczy sie z czujnikiem. Z jednej strony z czujnika wychodzi wąż uciety czyli taki jak masz, a z drugiej idzie do siłownika 2 przelotu( na 1 fotce patrzac na środek zdjecia idziesz minimalnie w góre i widzisz czarna puszke- do tego podłaczasz wezyk.
czemu sie spalił? Hmmm włascwie trudno odpwoedziec bo to przewód zbrojony powinien byc. Albo dotknał goracego kolektora albo sie stopił poprstu. Wymien go na nowy zbrojony i powinno byc ok.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 23:20 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: erasures » ndz sty 18, 2009 09:02

Dzięki Maćkooo
O tą puszkę chodzi?
Obrazek
Dziwne że tak wysoko, może wogle go nie podłączyłem i leżał na kolektorze
Aha jeszcze jedno pytanie, może wiesz jakie są konsekwencje jazdy bez tego przewodu?



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz sty 18, 2009 20:27

erasures pisze:O tą puszkę chodzi?
Tak
erasures pisze:jakie są konsekwencje jazdy bez tego przewodu?
To daje tyle że 2 przelot nie bedzie sie otwierał na zimnym silniku. dopiero po dogrzaniu zacznie sie otwierac. Sluzy to zapewne temu aby silnik nierozgrzany jezdził tylko na jednym przelocie, zreszta jazda w kazdym aucie na wysokich obrotach na zimnym silniku jest kiepskim pomysłem.
Aha jeszcze jedno , zdaje mi sie ze z tej puszki czarnej bedzie wychodził jeszcze jednen przewód i znajdziesz tam trójnik. Wezyk podłacz do trójnika. Bo tylko wtedy silownik bedzie działał. Fakt faktem wezyk dotyczy połaczenia moze nie bezposrednio ale z czarna puszką.
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2009 20:29 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
erasures
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt paź 07, 2008 09:44
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: erasures » pn sty 19, 2009 15:48

Ok dzięki problem rozwiązany :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości