Szumiace powietrze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

prados
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:29
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: prados » pn gru 05, 2005 09:39

igor002 pisze:moja rada, w sumie pomaga, ja tak zrobiłem bo podniesienie drzwi nie dało oczekiwanego efektu i też szumiało, mniej ale nadal, na drzwiach, przylepiłem czarną uszczelke, można kupić czarne, takie jak okienne, tylko nie zagruba bo drzwi bedą odstawać, sprawdziło sie i cichutko a wcale tej uszczelki nie widać. Uszcelke przykleiłem na drzwiach od górnego zawiasu aż do końca drzwi tam gdzie zaczynaja zakręcać w dół ku zamkowi i klamce, wiecej nie potrzeba, około 1m uszczelki, koszt - 2zł:)

pozdro


Myśle,że to moze być rozwiązanie, bo ostatnio przyglądałem się drzwiom i wyglądają jakby wcale nie opadły ( porównywałem szczeliny) no chyba że opadły bardzo minimalnie - no ale wtedy chyba nie było by tego szumienia ?!?



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn gru 05, 2005 11:50

U mnie tez lewe drzwi cos szumia jak szybciej jade i do tego kijowo sie zamykaja, ale przypuszczam ze to wina uszczelki. Dzwi mialem lekko opuszczone, to je podnioslem lewarkiem i wrocily na swoje miejsce :bajer: Uszczelke pewnie bede chcial zdjac i zalozyc, ale to jak bedzie okazja, narazie nie wiem jak sie do niej zabrac.



Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » pn gru 05, 2005 15:41

Ja mam IV-kę V-drzwiowa i tez mnie wkurza gwizdanie przy prędkosci wiekszej niż 80 km/h. I kurna tego gwizdania nie moge zlokalizować. Chyba lewy tył (drzwi ale nei jestem pewien. Na poczatku wydawało mi sie że to szyby opadły z tyłu. Dokręciem ( bo istotnie co jakis czas same opadaja ) i dalej nic. Czyli gdzie w końcu planujecie tą uszczelke. W drzwiach sa np. 2 na górze jedna zwykła gumowa a druga gumowa porowata idaca wzdłuż wszystkich drzwi góra nad nimi.


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn gru 05, 2005 16:20

Kris99 pisze:Ja mam IV-kę V-drzwiowa i tez mnie wkurza gwizdanie przy prędkosci wiekszej niż 80 km/h. I kurna tego gwizdania nie moge zlokalizować. Chyba lewy tył (drzwi ale nei jestem pewien. Na poczatku wydawało mi sie że to szyby opadły z tyłu. Dokręciem ( bo istotnie co jakis czas same opadaja ) i dalej nic. Czyli gdzie w końcu planujecie tą uszczelke. W drzwiach sa np. 2 na górze jedna zwykła gumowa a druga gumowa porowata idaca wzdłuż wszystkich drzwi góra nad nimi.
Zobacz w jakiej pozycji masz klamke, gdy szyby sa zamkniete, zaloz ja tak by sila ciezkosci dzialajaca na klamke je domykala a nie otwierala :chytry:



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn gru 05, 2005 22:24

kogut pisze:Moje auto tez szumi. Ostatnio widziałem w sklepie kpl. owiewek bocznych na drzwi( nad szybę)bodajrze firmy ''HEKO''(?). Czy ktos ma takie owiewki zamontowane? Cena wydaje się atrakcyjna(51 zl/ kpl 2szt.), Czy to cos pomoze w tym temacie?
wszystko pięknie ale to ci jeszcze bardziej bedzie szumiało, a na dodatek moze sie sprawdzic tylko jak bedzie szumiało przez szybe, ale lepiej ją poprostu domknąć, bo w zasadzie w wiekszości guferków szumi pomiędzy drzwiami a słupkiem przy przedniej szybie, a do teo ta owiewka nie pomoże.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Kris99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 14:17
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Kris99 » śr gru 07, 2005 10:52

Goofi mówisz o klamce w śrdoku czy na zewnątrz - bo nie wiem skąd ta sieła ciężkości ma sie wziąść. Ona jest i już ale czy ma to jakis związek ?
Hmmm sam nie wiem ale zwróce na to uwage !!!!


Mój Golf IV 1.4 16V - 2001r

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr gru 07, 2005 11:56

Kris99 pisze:Goofi mówisz o klamce w śrdoku czy na zewnątrz - bo nie wiem skąd ta sieła ciężkości ma sie wziąść. Ona jest i już ale czy ma to jakis związek ?
Hmmm sam nie wiem ale zwróce na to uwage !!!!
Mowie o korbce od otwierania szyb (o ile nie masz elektryki). To troche off topic bo wspominales, ze szyby z tylu Ci opadaja z czasem i chodzi o to w jakiej pozycji jest korbka przy zamknietej szybie. Jak domykajac szybe pociagasz galke korbki do gory, to ciazenie moze Ci ja z czasem lekko otworzyc bo ja ciagnie w dol, jak przy domykaniu pociagasz w dol, to ciazenie Ci juz jej nie uchyli bo dziala na domykanie.
Niby to nie te sily i nie ma wiekszego znaczenia, taki szczegol, ale ja zwracam na to uwage przy zakladaniu korbki po rozbieraniu drzwi :helm:

Mam nadzieje, ze juz wiesz o co mi biegalo :pub:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr gru 07, 2005 14:11

...a mojemu kumplowi szumiało bo miał szyber nie domknięty :panna: :panna: :panna: ...
prados - szyber masz :jezor: ...?

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

prados
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:29
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: prados » czw gru 08, 2005 14:22

Kiler pisze:...a mojemu kumplowi szumiało bo miał szyber nie domknięty :panna: :panna: :panna: ...
prados - szyber masz :jezor: ...?

Pozdr :pub: .
No kurcze, niestety nie mam!!! Jezdze tym golfikiem juz drugi miesiac i drugi miesiac z tym walcze. Szumi napewno między drzwiami a karoserią - tego jestem pewny!!! Tylko teraz pytanie jak sie tego skutecznie pozbyć??

Pozdro i dzieki



Awatar użytkownika
solowa123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:22
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn

Post autor: solowa123 » pt gru 09, 2005 12:56

ten szum przy wyższych prędkościach jest głośniejszy niż
odgłos silnika 1.9D :hehe:
ale moim zdaniem ten typ tak ma


______________________________________

prados
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz paź 30, 2005 22:29
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: prados » pt gru 09, 2005 20:17

Mam u siebie tłumik REMUS i musze powiedzieć, że nawet przy wyzszych predkościach samochód jest bardzo cichutki - tylko to cholerne powietrze :-(



luk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 31, 2005 23:52
Lokalizacja: gdansk
Kontakt:

Post autor: luk » ndz gru 11, 2005 22:04

wlasnie dalem takie uszczelki ale niestety nic nie daly
jutro sprobuje inaczej jeszcze je przykleic

[ Dodano: Nie Gru 11, 2005 21:04 ]
wlasnie dalem takie uszczelki ale niestety nic nie daly
sprobuje jutro inaczej jeszcze je przykleic



Awatar użytkownika
konop
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt maja 13, 2005 16:24
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: konop » pn gru 12, 2005 00:02

mam dokladnie tak samo ;) szumi od ok 90km/h

tylko u mnie jest to wina uszczelki szyby bocznej bo jest delikatnie zagieta ;)

Jak zaslonie to miejsce reka to jest cisza....

Nie chce mi sie tego ruszac.... robie muzyczke glosniej i zapominam o tym ;D


Obrazek Obrazek
Obrazek Golf MK2 2.0 2E
Obrazek Passat B3 1.9D 1Y

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn gru 12, 2005 00:29

wlasnie, ja też miałem tak ze mi szumiało bo miedzy szyba a drzwiami miałem z biebiem lat skurtczone uszczelki, one zrobiły na kazdej szybce 1-2cm otworek i mogłem latarką przyświecic pod tapicerke od zewnątrz, oczywiscie na ten woreczek osłaniający (folie na drzwiach).

Kupiłem na allegro takie uszczelki, tzn jedna do jednych drzwi i dosztukowałem ładnie klejąc i wyruwnując, po tym też bardzo sie wyciszyło.

Pozdro


Mk3 GTI 16V ABF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 538 gości