Sonda Lambda wymiana

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kris_Kros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 13, 2009 10:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Kris_Kros » śr sty 14, 2009 17:34

Jacek75 - auto było pdpięte pod komputere w ASO Skody (tam serwisuję auto i komputer był za darmo) - tam wyszło, że to sonda lambda



Awatar użytkownika
Ardian85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob cze 28, 2008 16:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Ardian85 » śr sty 14, 2009 17:52

Ja tez podpinalem i wyszlo to samo...



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr sty 14, 2009 17:58

tak się tylko czepiam.... :bigok: rozwala mnie temat: co-by sobie tu wymienić bo cos nie działa tylko nie ma się gdzie podpiac i tak można debatowac....


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
Ardian85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob cze 28, 2008 16:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Ardian85 » śr sty 14, 2009 18:22

Ja mam to szczescie ze kumpel ma swoj warsztat wiec podpiecie i diagnoze mam za free:)



Awatar użytkownika
Kris_Kros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 13, 2009 10:14
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Kris_Kros » pt sty 16, 2009 21:04

Witam,
sonda wymieniona, przy okazji świece zapłonowe. Owszem nie obyło się bez malutkich niespodzianek, ale udało się nawet podpiąć kompa i skasować błąd. Po takiej "naprawie" wydaje się, że auto idzie szybciej, jak by miało więcej 10 koni. Co to psychika nie potrafi zrobić z człowiekiem :-)
Gdyby ktoś miał kłopoty z wymianą sony w MK4 AXP 1.4 - pomogę.

Na zdjęciach winowajczyni zamieszania.

pozdro
K_K

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony pt sty 16, 2009 21:07 przez Kris_Kros, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob sty 17, 2009 00:01

Kris_Kros, jaką sonde kupiłes, jaki symbol i ile zl?
tak na przyszlosc pytam :)



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Post autor: lukjar7 » sob sty 17, 2009 01:04

jak ktos ma lpg to bedzie wywalac bledy sporadyczne od sondy, sonde najlepiej sprawdzic miernikiem lub vag scope, wtedy ma sie pewnosc ze sonda jest do dupy



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » wt mar 24, 2009 14:56

Odkopię troche temat, bo i ja mam chyba problem z sondą.
Problem: szarpie przy ok. 2000 rpm
Diagnoza na vag-u (robiona przy adaptacji przepustnicy): sporadyczny błąd lambda, po skasowaniu pojawiał się ponownie. Wartość w blokach pomiarowych stała: 1. Sprawdzane tylko na benzynie, na zimnym i ciepłym silniku.
Auto zagazowane, sekwencja (tartarini).
Auto miesiac wcześniej było u gazowników, wgrywali i adaptowali nowy soft. Podpinali się pod komp gazu, który wskazywał (emulował??) dane z lambdy, i było ok, a już wówczas szarpanie autem występowało (vagiem się nie wpinali).
Czy to na pewno lambda? Czy u mnie jest jedna, czy 2 sondy (1.6 AKL)?
Czy podczas jazdy na gazie (sekwencja) lambda ma wpływ na prace silnika? Ktoś mi mówił że niewłaściwa mieszanka będzie, i katalizator w d**e dostaje. Nie wiem czy warto ją wymieniać, ceny są masakryczne, a spalanie wydaje sie być w normie - nie przekracza 9l gazu po mieście.



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » wt mar 24, 2009 19:05

Do Twojego AKL jest jedna 06A906262AC, wg ngk zamiennik: OZA659-EE25 stock no. 0399.
Nie wiem jak jest na gazie, ale sondy nie lubią paliwa ołowiowego,dodatków silikonowych i dodatków na bazie metalu do paliwa cokolwiek to znaczy (wg. NGK).
Żywotność wg. Bosch z kolei to 100tys. km.
Sonda może być tak zapchana lub zużyta, że ledwo działa na wysokich obrotach (ciśnienie gazu przepycha przez zapchane dziurki co nieco do środka. Efekt na mierniku lub VAG - napięcie zamiast zmieniać się w granicach 0,2 - 0,8V stoi prawie w miejscu na ok. 0,46V -komputer nie zgłasza błedu, spalanie rośnie przy jeździe z małymi prędkościami, po mieście na niskich obrotach, lekkie zamulenie. Źródłem tych danych jest np. http://www.ngkntk.pl/Testy_dzialania.1344.0.html

W niektórych silnikach na vag można zrobić test w czasie jazdy odczytując w silniku blok 33 http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/030-049.html pole 2 pokazuje napięcie z lambdy.

Szarpanie silnika częściej dotyczy układu zapłonowego:świece, cewka(i), przewody, rozdzielacz, wzmacniacz iskry (w niektórych modelach), braku masy na bloku silnika. Cewka(i) na pomiar może być dobra a siada po rozgrzaniu (na własnym przykładzie) wyjdzie na teście u dobrego elektryka ze sprzętem lub po podmiance na sprawną.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

marcinzi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 09, 2009 10:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: marcinzi » pn lis 09, 2009 11:20

Podpinam sie pod temat, chcialem podpytac bardziej doswiadczonych kolegow:

W moim Golfie, 2002, 1.6 16V, 105PS, po diagnozie VAGiem wyszly bledy:

17604 - Podgrzewana sonda lambda 2 strona 2 - zly prad podgrzewania
brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem - BLAD SPORADYCZNY

17586 - Podgrzewana sonda lambda 1 strona 1 - wyjscie - przerwa
brak osprzetu / nie zwiazany ze sprzetem - BLAD SPORADYCZNY

Wciaz doksztalcam sie w temacie i liczylem na pomoc z takimi zagadnieniami:
- skad jednoznacznie odczytac kod silnika, wg parametrow i rocznika moge przypasowac kilka.
- sonda 1 i 2, znalazlem 1 sonde przed kat. i 1 za kat.
przed kat.: widac ja zagladajac pod maske, od zderzaka, za metalowa oslona. nieciekawy dostep. czy oprocz 2 srub widocznych od gory, ta oslona jest przymocowana od dolu?
za kat.: na podnosniku, wkrecona w uklad wydechowy, z gory, idzie od niej przewod do plastikowej puszki kryjacej wtyk 4pinowy. bardzo wygodne podejscie [z podnosnikiem].
jak wg. komputera ponumerowane sa te sondy? ktora to 1sza a ktora 2ga?

Objawy, takie jak w poprzednich postach. Nie zauwazylem specjalnie zwiekszonego apetytu na paliwo, za to silnik jest astmatyczny, wyraznie muli na podjazdach albo z 4os w aucie. To przy wchodzeniu na obroty.
Podejrzewam, ze to wynik przestawienia komputera w tryb awaryjny?
Rzadko, ale zdarza sie, ze przy trzymaniu obrotow (3500) ma taka chwile zwatpienia.

oprocz odp na 3 pow. pytania, wszelkie skojarzenia i rady mile widziane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości