Pierburg 2E silnik 1.3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gtszudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 00:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Pierburg 2E silnik 1.3

Post autor: gtszudi » czw sty 15, 2009 22:52

Witam.

Poczytałem troche tematów na forum o gaźnikach , ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój temat , otóż mam taki problem że przy odpalaniu na zimnym muszę przytrzymywać gaz aby silnik nie zgasł , na ciepłym pali ładnie , lecz trzyma troche za wysokie obroty m jakby ciągle był na ssaniu , pali 10l w trasie i około 14l w mieście , przy czym dodam że jeżdżę jak emeryt , nie wiem dokładnie za co się zabrać żeby spalanie spadło , a nie ukrywam , głównie chodzi mi o to żeby palił mniej.

Przy odpalaniu na zimno chodzi jakby na 3 gary , ale to myślę że wina przewodów i świec , po chwili jest ok.

Z obrotów schodzi ładnie , nawet ładnie się zbiera , aczkolwiek spalanie mnie przeraża i skłania ku sprzedaży auta , a nie chcę go zbytnio sprzedawać.

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pt sty 16, 2009 00:42

Najpierw napraw ssanie. Poczytaj o siłowniku ssania pull down.
To powinno wyraznie obnizyc spalanie.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » pt sty 16, 2009 09:20

Tak jak kolega Maćkooo pisze sprawdź układ ssania. Jak staniesz przodem do silnika to automatyczne ssanie masz po lewej stronie gaźnika. Mój mk2 1,3 MH benzyny palił 7l/100km na trasie i do 8,5l/100km w mieście. Co lepsze gazu palił 8 litrów/100km w mieście.


VWpower Golf

Awatar użytkownika
gtszudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 00:19
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: gtszudi » pt sty 16, 2009 19:40

wykrecilem gaznik , aby przedmuchac go ladnie , i co zauywazylem , otoz z wyjsc znajdujacych sie z przodu praktycznie nad nasada gumowa gaznika (stajac przodem do auta) , jeden przewod szedl do aparatu zaplonowego (dobrze , sterowanie zaplonem bylo) a drugi szedl do puszki filtra powietrza do zaworu sterujacego zasysanym powietrzem (cieple / zimne) wiec go zatkalem , patrzylem na ten gaznik i on nie ma tyle przewodow podcisnieniowych co inne , model to 2E , nic wiecej , model sczytalem od gory i z boku , po zatkaniu tego przewodu samochod wyraznie lepiej idzie , aczkolwiek obroty dalej wydaja sie jakby byly za duze (ssanie?) jak bede mial lepszy aparat w reku to porobie fotki gaznika , teraz wykonam test spalania , mozliwe ze przez ten przewod ktory byl ze tak powiem otwarty ciagle zasysal lewe powietrze przez co automatycznie wiecej pil , ale to sie okaze , jutro albo pojutrze zrobie test , i jak nie pomoze to zrobie fotki i powalczymy dalej.
Ostatnio zmieniony pt sty 16, 2009 19:41 przez gtszudi, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości