pasek aternatora?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

pasek aternatora?

Post autor: Gallus » czw sty 15, 2009 22:48

Witam!

niedawno zaczął się mały niesforny problem.. pewnie wiele osób go ma...
a więc tak... zaczął mi ćwierkać pasek.. teraz nie wiem czy to od wspomy czy od alternatora...

jak dodam gazu na postoju to nic się nie dzieje... a jak jadę i... zredukuje bieg z 3 na 2 to zaczyna się denerwujące ćwierkanie...
bardzo często dzieje się to podczas skrętu... dlatego moje podejrzenia padają tez na pompę wspomy... lecz gdy wykonuje obroty kierownicą nie czuje żadnych oporów....
co zauważyłem?
pasek z altka jest dosc luźny dużo luźniejszy niz reszta pasków... i teraz pytanie jak łatwo go naciągnąc? którą śrube dokręcic? i jak mocno powinien byc naciągnięty?
czy może lepiej kupic nowy pasek?
nigdy nie naciągałem paska i fajnie by było jak by mi ktos to wytłumaczył na chłopski rozum :P

pozdRo ;)



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » czw sty 15, 2009 23:00

masz taką śrubę bodajże 15stkę przy alternatorze na tej prowadnicy z ...poluzuj i mocno naciągnij alternator,a potem dokręć śrubkę...pasek ma nie zrobić więcej obrotu jak 1/4 w prawo lub lewo...



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 15, 2009 23:00

jak nie znajdziesz nic na forum to ja wytłumaczę stawijąc czerwoną kreseczke w twoim profilu
:bajer:
było setki razy o tym jak naciągnąć paski proszę szukać :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości