Obroty, silniczek krokowy itd [MK II]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Obroty, silniczek krokowy itd [MK II]

Post autor: Knutek » śr gru 07, 2005 21:31

Witam! Moj problem niby maly ale juz mnie tak irytuje ze nie chce mi sie juz na ten temat myslec i mam zamiar oddac auto do warsztatu, dlatego jestescie moja ostatnia deska ratunku. Tak wiec sprawa wyglada tak:
Silnik 1.8 RP na jednopunkcie, w pewnym momencie stracilem wolne obroty i silnik trzymal sie caly czas na wysokich. Co sie okazalo silniczek krokowy padl. Postanowilem go wymienic, ale jak to madry polak sobie pomyslalem ze jak i tak mam wymienic to czemu by nie rozebrac i przeczyscic. Tak tez zrobilem i tak jakby zaczal znowu dzialac. Nie na dlugo niestety, tak wiec pojechalem po "nowy" i co sie okazalo, ze jak go podlaczylem to w ogole nie drgnal tak jekby do niego prad nie dochodzil :/ . Koles mi powiedzial ze ten silniczek jest na 100% sprawny i powiedzial ze te wysokie obroty sa spowodowane zla regulacja zaplonu. Faktycznie tak bylo, zaplon wyregulowany i bylo spoko. No ale nie zmienia to faktu ze silniczek dalej mi nie dziala, a co za tym idzie nie wlacza mi sie ssanie jak jest zimny i chodzi troszeczke nierownomiernie. Sprawdzalem prad na wtyczce i niby jest tak ze: Na pierwszym kablu 0.01 , na 2 - 0.01 , na 3 - 11.8 , i na 4 0.00. Nie wiem czy to dobrze czy nie no ale tak jest. Wtrysk caly nawet przeczyscilem :( Prosze pomozcie i z gory dzieki! Ale sie rozpisalem :D



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » śr gru 07, 2005 21:56

Witam. Tez niedawno wymienialem silniczek krokowy i po wymianie nie dzialal prawidlowo-co sie okazalo pomogl elektryk. Mianowicie trza bylo podlaczyc autko pod komputer i "zaadoptowac" (koszt okolo 30 zl) krokowca- u mnie pomoglo. wiec radzilbym tobie wybrac sie do elektryka jezeli pewny jestes ze krokowiec jest sprawny. I jeszcze jedno- zastanawiam sie czy twoj mk2 ma wtyczke zeby go do kompa podlaczyc.



Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » śr gru 07, 2005 22:03

Generalnie bylo cos takiego ze mkII mialey gdzies przy dzwigni zmiany biegow czy jakos tak. Ja niestety nie mam (jezeli rzeczywiscie tam ma byc) i mam tylko ten kabelek do odczytywania kodow blyskowych a nie wiem czy na stacji diagnostycznej to sprawdzaja. Albo sprobuje samemu sprawdzic, tylko jeszcze nie wiem czym.



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » śr gru 07, 2005 22:10

A kupiles nowego czy smiganego krokowca bo jezeli ma juz swoje lata to moze nie dzialac a koles ktory ci go sprzedal klamie i jeszcze sprawdz wtyczke przeczysc styki moze to pomoze.



Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » śr gru 07, 2005 22:17

Nie no tamten silniczek dzialal bo w swoim aucie mi jeszcze pokazywal. Wtyczki przeczyscilem wszystkie i sprawdzilem czy nie sa zasniedziale i niby wszystko ok. Dziwna sprawa. Chyba jednak bede sie musial do tego elektryka bujnac.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » czw gru 08, 2005 17:11

przyjacielu przed wlozeniem krokowego trzeba go ustawic na zero przy pomocy zasilania 5V tak aby opadl calkiem i wtedy zapinamy go do komputera



Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » czw gru 08, 2005 19:40

Oooooooo... Tego nie wiedzialem. Tylko z kad wziac takowe napiecie? Wiem ze to dosyc dziwne i glupie pytanie ale jakos tak pojecia nie mam :oops: No ale na wszelki wypadek i tak podjade jutro do elektryka.



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pt gru 09, 2005 00:06

wystarczy 5v zasilacz lub z regulacja voltow np od 3 do 12V.pozdro a tak przy okazji to wyczysc potencjometr i podegnij te dwie blaszki bo to tez jest czesta przyczyna niepoprawnej pracy krokowego



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt gru 09, 2005 00:32

Zasilacz od kompa daje napiecie 12V i 5V



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt gru 09, 2005 00:48

Do ktorego pinu silniczka trzeba przylozyc +5V, a gdzie jest masa?

ps. moj silniczek ma 6 pinow...



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pt gru 09, 2005 00:53

mozesz przeleciec po wszystkich i znajdziesz nic sie nie stanie jak sie ruszy w ktoras strone to zamien bieguny na zasilaczy i pojdzie w odwrotna strone



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt gru 09, 2005 00:58

Jestes pewien na 100% ze nic sie nie stanie? Podobno 2 piny z tych 6 to czujnik Halla... Czy mu nie zaszkodzi te 5V? :chytry:



Awatar użytkownika
Knutek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 12:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Knutek » pt gru 09, 2005 20:57

Dobra bylem dzisiaj u elektryka i co sie okazalo silniczek krokowy dzialczy. W tym momencie jestem glupi. Czy moze to byc na przyklad sonda lambda????



golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » sob gru 10, 2005 01:24

wyczysc potencjomet i podehnij blaszki oraz spradz czunik temp wody



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 377 gości