Padł silnik 1.4aex

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Padł silnik 1.4aex

Post autor: presario » wt sty 13, 2009 23:04

Witam
Mam problem w seat Ibiza 98" 1.4 benz + gaz. Siostra kupila nowy samochod i seacik stal miesiac na mrozie, odpalilismy po tym czasie ..pochodzil z minute i padl, w serwisie powiedzieli po wymontowaniu silnik ze byla jakas woda i zatarl sie silnik naprawa 2 tys. Samochod ma isc na sprzedaz, koszt naprawy jest kolosalny. W zakladzie chca odkupic autko za tysiac zlotych , siostra jest zdesperowana i chyba im go sprzeda a mi osobiscie go bardzo szkoda, bo ma elektr. szybki przod karoseria srebrna w bdb stanie, zawieszenie wszystko zawsze robione na tip top, jedynie silnik cos stukal glosniej, Patrze ze silnik z allegro to koszt ponad tysiac zlotych plus zalozenie to wychodzi tez duzo :(. Jak go zrobic najanszym kosztem ale zeby samochod normlanie jezdzil ? Czy moge zamonotwac inny silnik ? np. 1.4abd ? czy elektryka i gaz beda pasowac ? Kupilbym go od niej bo chce dwa tysiace złotych ale nie znam sie na mechanice :/ no i musze gop przywiezc a stoi w szczecinie. Nie wiem co mam robic :( Moze ktos chce kupic .. ? Zakład wiadomo ze chce zarobic dlatego proponuja 1 tys ale wiem ze on jest duzo wiecej warty nawet z walnietym silnikiem tylko z drugiej strony uszkodzony silnik kazdego odstrasza :/



Awatar użytkownika
RIF-RAF
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: RIF-RAF » wt sty 13, 2009 23:20

Kolego podejdź do tego na spokojnie i bez pośpiechu. Nie ma sensu sprzedać auto za 1 tysiąc złotych i stracić na nim jakieś 7 tys. (mniej więcej po 8 chodzą na alledrogo) Lepiej zrobić za 2 sprzedać za 6 i tyle (lub użytkować go dalej). Wymiana silnika w dzisiejszych czasach nie jest czymś nieosiągalnym. Jeżeli chodzi o abd to silnik jest nieco inny (ecu tez pewnie) wiec nie wiem czy warto...


Loża szyderców & ABF slow and low squad [img]http://img80.imageshack.us/img80/2782/chmuraba4.gif[/img]
VW Klub Polska #444

Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » wt sty 13, 2009 23:37

Zrob tak jak kolega wyzej pisze przede wszytkim spokojnie zaklad chce cie naciagnac trzeba usiasc i sie dobrze zastanowic z kazdej sytuacji jest jakies wyjscie moze znajdziesz jakis tanszy silnik a popatrz np. na forach seata mysle ze napewno mozna zmienic silnik od innego modelu a nawet auta


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr sty 14, 2009 13:34

spokojnie z tym autem. jak go na części rozkręcisz i sprzedaż na allegro to więcej weźmiesz niż ci da ten warsztat.
silniki na allegro idą jak woda -szczególnie benzynowe (żart), w większości przypadków te motory są wystawiane do roku lub nawet dłużej. możesz spokojnie skontaktwać się ze sprzedającym i zaproponować swoją cene -kupił nie kupił potargować się warto.
wymiania jak dobrze pójdzie to 500-700zł -ale polecam ci kupowanie takiego samego silnika (to samo oznaczenie) w innym przypadku możesz się władować w większe koszty.
usiądź na chwilę pomyśl i podejmij właściwą decyzje.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości