Jak otworzyc zamkniete drzwi ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kamil-s88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:47
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Jak otworzyc zamkniete drzwi ??

Post autor: kamil-s88 » pn sty 12, 2009 22:09

Witam... Mam mały problem wczoraj zamknąłem drzwi normalnie a dzisiaj już ich nie otworzyłem centralny działa lecz na klamce od strony kierowcy nie ma żadnej reakcji nie czuć żadnego przeskoku i oporu wiec na pewno nie przymarzły od środka ta sama sytuacja klamka mogę machać ile chce... wsiadam teraz przez drzwi pasażera. Jak mam dostać sie teraz do zamka albo jak je otworzyć ?? Bo pewnie jakieś cięgno sie urwało :( Pomocy...
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 13:08 przez kamil-s88, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
RyKa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 602
Rejestracja: śr gru 28, 2005 11:17
Lokalizacja: PGS
Kontakt:

Post autor: RyKa » pn sty 12, 2009 22:14

kamil-s88,
mechanik nie jestem, ale niedawno miałem podobny problem, tylko ze ja wchodziłem od tyłu drzwiami.
Też myslałem, że urwałem jakieś cięgno bo mróz był, a okazało się ze po przejechaniu około 15km (i ogrzewanie na max) drzwi normalnie się otworzyły. Najpierw sprawdź czy nie zamarzło coś bo u mnie było tak samo że klamka z zewnątrz i od wewnątrz nie otwierały a lekko chodziły :bajer:


OCEŃ MOJEGO VARIANTA :
viewtopic.php?t=111720" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » pn sty 12, 2009 23:11

RyKa pisze:Też myslałem, że urwałem jakieś cięgno bo mróz był, a okazało się ze po przejechaniu około 15km (i ogrzewanie na max) drzwi normalnie się otworzyły. Najpierw sprawdź czy nie zamarzło coś bo u mnie było tak samo że klamka z zewnątrz i od wewnątrz nie otwierały a lekko chodziły :bajer:
mam to samo z tylnymi drzwiami jak jest minus 7 powiedzmy to zamarzają :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » wt sty 13, 2009 00:04

Miałem dokładnie to samo parę dni temu. Postał pod szkołą z godzinkę, chcę już wracać, otwieram drzwi i zonk. Wszedłem od pasażera, ciągnę za klamkę od środka i to samo. Zero reakcji. I też właśnie odpaliłem i wio do domu. Pod chatą już było wsio OK więc to może rzeczywiście wina temperatury. Chociaż trochę później stało się to znowu i tym razem pomogło kilkakrotne wyciągnięcie i zamknięcie rygielka. Chociaż i tak obstawiam temp. (chociaż zupełnie nie wiem dlaczego tak się dzieje :helm: ) bo odkąd mrozy zelżały to problem zniknął (odpukać :).



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » wt sty 13, 2009 01:43

Potwierdzam, czesto mialem takie objawy, to tylko mrozik zlapal :)


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » wt sty 13, 2009 06:19

ale i tak coś mam nie tak bo jest taki myk że normalnie można drzwi otwierać od środka i od wewnatrz ale po wciśnięciu rygielka od środka i jego ponownym wyciągnięciu klamka od wewnątrz nie dział dopiero jak otworzę od zewnątrz to ta wewnetrzna zaczyna działać


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

kamil-s88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:47
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: kamil-s88 » wt sty 13, 2009 10:26

dobrze wiedzieć dzisiaj to sprawdzę :) a już sie bałem ze będę musiał rozbierać drzwi :) oby było tak jak mówicie :)



Awatar użytkownika
kograman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw paź 05, 2006 13:34
Lokalizacja: Grupa Dolny Śląsk
Kontakt:

Post autor: kograman » wt sty 13, 2009 12:09

Dokładnie miałem to samo, i to przez dwa dni.

Skoro większość tak ma to nie urwałeś niczego, to temperatura robi zamieszanie. :grrr:


Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.wagenwerks.net/video/h208.html - [b]coś wspaniałego[/b]

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » wt sty 13, 2009 14:04

Ja kiedys w swoim mkII mialem podobnie i winny byl silownik centralnego. Ochronna guma na nim byla w oplakanym stanie i jak sie dostawala tam wilgoc to przy minusowych temp poprostu zamarzal. Czasami tez zamarzaly mi same ciegna. Sprawdz najlepiej w jakim stanie jest ta guma u ciebie.
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 14:05 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Robson83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw gru 25, 2008 18:09
Lokalizacja: Ropczyce

Post autor: Robson83 » wt sty 13, 2009 15:44

Mi to się wydaję ze konstruktorzy nie przewidzieli że mróz może je blokować. Taki problem widzę występuje u większości VW. Zamarzła wam kiedyś klamka w maluchu lub polonezie? :grin:



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt sty 13, 2009 15:50

Jedyne rozwiązanie to prysnąć zamek od środka smarem w sprayu, aby nie dopuszczał wilgoci.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » wt sty 13, 2009 18:48

Bruno77 pisze:ale i tak coś mam nie tak bo jest taki myk że normalnie można drzwi otwierać od środka i od wewnatrz ale po wciśnięciu rygielka od środka i jego ponownym wyciągnięciu klamka od wewnątrz nie dział dopiero jak otworzę od zewnątrz to ta wewnetrzna zaczyna działać
mam na to sposób :hmm:

Miałem identycznie w swojej audi b3 problem był trudny bo nikt tego wcześniej nigdzie nie miał tzn. nie mogłem tego znaleść.
Więc odkręciłem boczek i szukałem winowajcy chyba ze dwie godziny a co na końcu się okazało to to że pręcik od klamki wewnętrznej był wygięty.
Tzn. był krótszy niż powinien być i niby klamka jest puszczona ale nie do końca w zamku jest taka mechanizacja że musi być puszczone do końca bo inaczej sie nie otworzy.

Więc sprawdź u siebie na innych drzwiach tylko że przytrzymaj lekko klamke od środka tzn. tak jak byś był na pół otwartym. Ciężko ty wytłumaczyć mam nadzieję że ktoś zrozumie moje wypociny. Kiepski ze mnie pismak :grrr:


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości