PROBLEM Z ELEKTRYCZNYMI SZYBAMI - sama się opuszcza !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

PROBLEM Z ELEKTRYCZNYMI SZYBAMI - sama się opuszcza !!!

Post autor: BiZiCz » sob gru 03, 2005 19:53

Witam Szanownych Kolegów ponownie.

Mimo,ze jestem z wami od niedawna z każdym problemem wale prosto do was bo wiem, ze ktoś z was napewno POMOŻE.

Dziś urodził mi sie nowy problem. W czasie jazdy otworzyła mi sie samoczynnie szyba ( przednia pasażera) mam elektryczne ;-( przy próbie domknięcia oczywiście udało sie , ale po chwili znowu sama sie otworzyła... a teraz to walczy ze mna jak tylko może.

:kac: ... ja w górę :gora: (domykam), a jakiś psotny duch :hehe: odrazu ją w duł i tak się bawimy

Musiałem odłączyć akumulator bo w każdej chwili mogłyby sie otworzyć :crazy:

Jeśli ktoś z was wie co to może być... to pomóżcie. Kto mi pomoże jak nie wy :prayer:

HELP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 03, 2005 20:07

Jeśli to tylko jedna szyba to raczej problem z okablowaniem. Zwarcie na włączniku, albo na kablach, może w harminijkach przy drzwiach. Ułatwisz sobie diagnozę odłączając wtyk od kabli lewych drzwi. Jeśli problem sie powtórzy to szukać trzeba przetarcia w kablach lub spięcia włącznika szyb w drzwiach prawych, jeśli zniknie to w lewych. Tak bym zaczął. Jeśli masz nietypowo założony alarm z funkcją domykania szyb to on może być winien, nietypowo - bo raczej montuje się to tak że wszystkie szyby działają równocześnie

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 7:08 pm ]
A może jeszcze woda zalała złącze przy silniczku, albo jego moduł.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

U mnie było podobnie

Post autor: Razal » sob gru 03, 2005 21:12

szyba w tylnych drzwiach tak mi opadała, ale problem był nieco inny chyba

(ty piszesz że po odłączeniu zasilania szyba się nie opuszcza więc wszystko wskazuje na jakiś problem elektryki - jakieś zwarcie w jednym z przełącznków opuszczania - podnoszenia??)

U mnie było tak że mechanizm trzymający szybę, który jest zamocowany bezpośrednio w takim klocku na lince był wyrobiony i dlatego opadała, że nie miała podtrzymania.

silnik i linka pracowała prawidłowo, ale to wszystko nie współpracowało z samą szybą :(

Jesteś pewien że to problem elektryczny czy nie wykluczasz mechanicznego uszkodzenia mechanizmu ??

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 20:19 ]
Paweł Marek pisze:Jeśli to tylko jedna szyba to raczej problem z okablowaniem. Zwarcie na włączniku, albo na kablach, może w harminijkach przy drzwiach. Ułatwisz sobie diagnozę odłączając wtyk od kabli lewych drzwi. Jeśli problem sie powtórzy to szukać trzeba przetarcia w kablach lub spięcia włącznika szyb w drzwiach prawych, jeśli zniknie to w lewych. Tak bym zaczął. Jeśli masz nietypowo założony alarm z funkcją domykania szyb to on może być winien, nietypowo - bo raczej montuje się to tak że wszystkie szyby działają równocześnie

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 7:08 pm ]
A może jeszcze woda zalała złącze przy silniczku, albo jego moduł.
WSZYSTKO JAK NAJBARDZIEJ MOŻLIWE _ WSZYSTKO DO SPRAWDZENIA :pub:

Kolega Paweł Marek wymienił chyba wszystkie możliwe elektryczne problemy mogące tam wystąpić - zalanie wtyczki albo modułu przy silniku to bym sprawdził na początku :food:

Powodzenia w dochodzeniu


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » sob gru 03, 2005 23:37

Właśnie sprawdziłem wszystkie wtyki i włączniki. Woda rzeczywiście była w złączy kabli w prawych dzwiach, jednak po wysuszeniu nic sie nie zmieniło. Przetarc żadnych nie widać, ale jeszcze poszukam. Nie wiem gdzie szukać modułu w komorze odpowiedzialnego za elektryczne szyby... też bym osuszył.

Mechaniczną usterke wykluczam, gdyż szyba sama nie opada, a po tym jak juz "sama" sie opuści dalej coś pyka w okolicach mechanizmu podnoszącego i opuszczającego szyby chcąc dalej opuścić

Alarmu nie mam, wszystkie inne dzwi są ok.

Włączniki również sprawdziłem, są ok.



Ja równiez myśle, ze to jest jakieś zwarcie... tylko gdzie???



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 04, 2005 00:16

BiZiCz pisze:komorze odpowiedzialnego za elektryczne szyby
przy każdym silniku szyb jest modulik elektroniczny. Trzeba ściągnąć tapicerkę. Nadzór nad tym wszystkim ma centralka przy pompce powietrza w bagażniku, ale raczej to wykluczam bo ze wszystkimi szybami byłby kłopot


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » ndz gru 04, 2005 01:19

BiZiCz pisze:Właśnie sprawdziłem wszystkie wtyki i włączniki. Woda rzeczywiście była w złączy kabli w prawych dzwiach, jednak po wysuszeniu nic sie nie zmieniło. Przetarc żadnych nie widać, ale jeszcze poszukam. Nie wiem gdzie szukać modułu w komorze odpowiedzialnego za elektryczne szyby... też bym osuszył.

Mechaniczną usterke wykluczam, gdyż szyba sama nie opada, a po tym jak juz "sama" sie opuści dalej coś pyka w okolicach mechanizmu podnoszącego i opuszczającego szyby chcąc dalej opuścić

Alarmu nie mam, wszystkie inne dzwi są ok.

Włączniki również sprawdziłem, są ok.



Ja równiez myśle, ze to jest jakieś zwarcie... tylko gdzie???
Dla mnie to raczej problem mechaniczny. Coś się spsuło w podnośniku i nie może zamknąąc a wtedy w nowszych podnośnikach automat otwiera(takie zabezpieczenie żeby dzieciom główki nie przyciąć :grin: )Takze dla mnie to podnośnik, linka, kółko w podnośniku albo coś w ten deseń



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » ndz gru 04, 2005 12:10

Dobra rozbiore dzwi ztą uszkodzoną szybą i zobaczymy co w trawie piszczy. Dodam, ze nie muszę do końca zamknąć szyby , aby znowu sie otworzyła.

Spróbuje według rady poszukać również usterki mechanicznej i jeśli sie uda jakoś sprawdzić moduł przy podnośniku szyby-może zamienie z jednych dzwi do drugich jeśli będzie taka możliwość.

Będę was informował co odkryje, lub nie.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz gru 04, 2005 12:38

stawiam na elektryk przy silniczku są kostki zerknij czy wody nie ma czy nie zasniedziały styki.


TUTENHAMON

aron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 22:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: aron » ndz gru 04, 2005 14:25

Witam ja miałem to samo, no prawie, bo po jakimś czasie juz mi wszystkie szyby opadły :crazy: A winowajcą były otwory pod listwą na zewnątrz drzwi, ponieważ tamtędy dostawała mi sie woda i zalewała mi kostki w silniczku. A szczególnie działo mi się tak jak pojechałem na myjkę. Nafukałem to sprejem konserwującym styki elektryczne i owinąłem folią, otwory pozatykałem i narazie spokój. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » ndz gru 04, 2005 20:00

Niestety przez te wszystkie próby rozładowałem kompletnie akumulator :crazy: więc do jutra jestem uziemiony. Szukając natknołem sie na dwa problemy;
- nie mam zielonego pojęcia jak dobrać sie do samego podnośnika, chciałbym go jakoś wymontować bez urwania czegoś. Odkręciłem jedną śróbke po czym podnośnik już sie ruszał, ale co go tam dalej trzyma ??? Za nic nie mogłem dojrzeć. Wiecie jak to ustrojstwo wymontować???
- a po drugie jedna z linek tej na prowadnicy bliżej lusterka jest dość lużna, przy czym druga napięta. Nie wiem czy ma tak byś??? Okno jest zamkniete. [/b]



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn gru 05, 2005 12:35

Silnika samego nie wyjmiesz muszis zodkręcić prowadnice dopiero ci wyjdzie oczywiście szybe też muszisz odkręcić od prowadnic wyjmiesz ją górą.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
BiZiCz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lis 03, 2005 22:22
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: BiZiCz » wt gru 06, 2005 16:32

Panowie Dzieki za rady. Temat mojej szyby kończe. Myślę,ze to jeden z przekażników odpowiedzialnych za podnoszenie, lub opuszczanie umiejscowiony przy silniczku. Prawdopodobnie padł po tym jak zrobiło sie zwarcie we wtykach kabli ktore wchodza w dzwi. Wtyki były naprawde dość mokre. Niestety muszę ten problem odłozyć na kilkanaście dni i biorę sie za uszczelke pod głowicą która psuje mi reputacje zalewając silnik :) narazie niewiele,ale tylko patrzeć jak całkiem mi ją wydmucha :crazy: Szyba zamknieta... zimą nie ma potrzeby jej otwierać, wiec odraczam problem. :smoke:

Oczywiście za POMOC :pub: i po punkciku za współprace. POZDRAWIAM
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
kuła
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: śr maja 11, 2005 18:25
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: kuła » śr gru 07, 2005 13:40

Podlacze sie tutaj bo rowwniez mam problem z szyba otorz wogole sie nie otwiera jak naciskam przycisk to tylko slysze jak przekaznik pyka...i teraz niewiem co moglo pasc silnik ?? tapicerke juz zdjalem i wszystko wyglada ok a jednak nie dziala sucho tez jesc ani deczka wody...jak myslicie co to moze byc ??


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=146394

Moj Czarnuch

No GTI No FUN

aron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 22:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: aron » śr gru 07, 2005 14:35

Czy masz funkcje domykania kluczykiem ? jezeli masz to sprubuj otwozyc nim moze pujdzie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 437 gości