gwiżdżąca pompa wspomagania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DARQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 22, 2008 21:04
Lokalizacja: PRZEMYśL

gwiżdżąca pompa wspomagania

Post autor: DARQ » pn sty 12, 2009 21:34

mam pytanie jak moja pompa wspomagania "gwiżdże" to czy muszę ją wymienić na nową czy jest możliwość regeneracji i ile mogę na takiej pompie pojeździć :kac:



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pn sty 12, 2009 21:52

Do wymiany lepiej na tym wyjdziesz.



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » wt sty 13, 2009 19:10

Najpierw kolego proponuję zalać nowy płyn do wspomagania może pomóc oczywiście nie na długo a potem są dwa wyjścia.
1 kupic druga pompę
2 zrobić remoncik tej

ad 2 tzn. masz prawdopodobnie dobite łożysko które trzyma te kółko na który się trzyma pasek. Jest gdzieś na forum porada jak dokładnie to można zrobić koszta nie duże a i lepiej zrobić tą samemu niż kupić od kogoś używkę w nie wiadomo jakim stanie


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

tsuchonski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 28, 2006 14:26
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: tsuchonski » czw sty 22, 2009 08:46

Miałem ten sam problem z pompą. Próbowałem ją naprawić ale ponieważ robiłęm to pierwszy raz to zniszczyłem simmering, którego nigdzie niestety nie można dostać, więc kupiłem pompę po regeneracji. Wygłądał jak nowa, ale po roku niestety wysiadło w niej łożysko. Wkurzyłem się bo trochę kasy za nią dałem. Ale tym razem już wiedziałem jak podejść do łożyska żeby nie uszkodzić simmeringu i wymieniłem sam łożysko na nowe. Sprawa jest banalnie prosta trwa to ok 30 min, ale trzeba wiedzieć z której strony podejść do tego łożyska. Na początku musisz zdjąć koło pasowe pompy wspomagania (odkręcasz trzy śruby). Natępnie ściągasz pierścień zabezpieczający łożysko. Pamiętaj że cały czas działasz z tej strony pompy z której chodzi kółko pasowe. Drugiej strony mimo że można ją rozebrać nie ruszasz, nie ma potrzeby. Wracając do opisu jak wyjąłeś pierścień łożyska, bierzesz dwa duże płaskie klucze i podważasz nimi piaste do której przykręcone jest koło pasowe pompy w celu wyjęcia łożyska. Łożysko wychodzi wraz z całą ośką pompy dość lekko. Jak masz już to wszysko na wierzchu ściągaczem sciągasz piaste, do której przykręca się koło pasowe, z ośki no i śmiało możesz wymienić teraz sobie łożysko. Składanie oczywiście to to samo w odwrotnej kolejności. Powodzenia.



arturro1236
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: czw sie 28, 2008 19:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: arturro1236 » sob sty 24, 2009 10:02

ja sie podlacze do tematu mam pytanie czy plyn do wspomagania powino sie wymieniac co jakis czas?? jesli tak to co ile?? jak go spuscic i jaki kupic do mk3 1.9tdi?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 321 gości