czujniki temperatur

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

czujniki temperatur

Post autor: bendzel » sob paź 01, 2005 23:03

Czym róznią się kolory czujników temperatur? np VW posiada różne kolory tych czujników



bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » ndz paź 02, 2005 11:13

Jeśłi ktoś ma golfa z 91r z silnikiem 1V 1.6TD to zerknijcie do swojego autka i podajcie mi nr i kolor czujnika temperatury wody do układu podgrzewania świec żarowych jest on dwuwtykowy kolory przewodów to niebieski z bialym paskiem a drugi chyba brązowy nie pamiętam na pewno jest to masa



kapir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 20, 2004 15:16
Lokalizacja: Staszów
Kontakt:

Post autor: kapir » pn paź 03, 2005 18:24

Niebieski od ssania?? A w jakich silnikach?? Ja się męczę z moim golfikiem (EZ) - wziąłem się za jego przegląd przed zimą i właśnie z czujnikami mam największy problem.

Miałem prawdopodobnie założone nie te co trzeba:
czerwony (popsuty) - wymieniłem
czarny - od spodu - od wskaźnika temperaty (działa dobrze)
?? - nie wiem jaki miałem wpięty czarny- zwalony czujnik temperatrury, ktróry nie reagował w żaden sposób na ciepło i puszczał prąd cały czas! jaki założyć w jego miejsce?
Niebieski? Nie jestem pewiem? Zdaje się, że ten powinien być w silnikach z kompem. Jaki powinien być w silniki EZ - wiecie?



bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » pn paź 03, 2005 21:57

niebieski jest od ssania ale w silnikach benzynowych na pewno, bo widzialem dzis charakterystyki tych czujników i niebieskli dziala na zasadzie włącz - wyłącz np po przekroczeniu 55 stopni rozłącza obwód a na logiczny sposób w jednopunktowym jest tak ze albo włącza ssanie albo wyłącza natomiast w dieslach jest plynna regulacja i taką daje nam czarny kolor tak jak od zegara ze zmianą temp zmienia nam się opór czujnika i wtedy zegar pokauzuja albo czas grzania świec jest skrócony lub jesli jest wysoka temp to wyłączy całkiem
moja koncepcja nie wiem jak jest w praktyce zwróciłem uwagę na wykresy



kapir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 20, 2004 15:16
Lokalizacja: Staszów
Kontakt:

Post autor: kapir » wt paź 04, 2005 08:23

niebieski jest od ssania ale w silnikach benzynowych na pewno, bo widzialem dzis charakterystyki tych czujników i niebieskli dziala na zasadzie włącz - wyłącz np po przekroczeniu 55 stopni rozłącza obwód a na logiczny sposób w jednopunktowym jest tak ze albo włącza ssanie albo wyłącza natomiast w dieslach jest plynna regulacja i taką daje nam czarny kolor
Nie zgadzam się z tym - niebieski nie działa włącz/wyłącz, przynajmniej ten który widziałem i sprawdzałem (termometr + żarówka na 12V). Zimny nie przewodzi prądu, po rozgrzaniu opór się zmniejsza, ale nie skokowo, tylko płynnie (żarówka świeci się coraz jaśniej). Dlatego pytam jak jest w silnikach na gaźniku? - jaki powinien być czujnik, niebieski czy inny? Mam prośbę zaglądnijcie pod maskę swojego bollida i napiszcie co w czujnikach piszczy ;).



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » wt paź 04, 2005 17:20

Jaki kształt powinien mieć czujnik znajdujący się w silniku "PN" i umieszczony w kolektorze ssącym: spód płaski jak w czujniku temperatury wody, czy też coś na kształt palca? Nie mogę niestety wstawić zdjęcia (nie wiem czemu), ale na stronie: www.automotosklep.pl/witryna_ie.htm
ten czujnik jest wskazany w: czujnik temperatury/ HP
[049919501B] lub HP
[026906161]
jest ten "palec". czy jest to czujnik ssania?



bendzel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 20:50
Lokalizacja: Polska

Post autor: bendzel » wt paź 04, 2005 20:12

zwracam honor, ale w końcu po to jest te forum abyśmy poprawiali sobie błedy i rozijali swą wiedze



Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » śr gru 07, 2005 13:02

a gdzie znajduje sie czujnik temperatury otoczenia niby gdzie w zderzaku a dokładnie ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 431 gości