wywala olej rano przez filtr pomocy :(:(:(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

patrol_sulno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 03, 2007 20:23
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA
Kontakt:

wywala olej rano przez filtr pomocy :(:(:(

Post autor: patrol_sulno » pn sty 12, 2009 14:15

Witam serdecznie jeśli istnieje taki temat to przepraszam ale podziele się z wami moim problemem. Moja gablota to golf 3 sil.1.4 abd z 93 roku, problem polega natym iż do momentu wymiany oleju było wszystko git jakieś 3 dni temu wymieniłem olej i filtr i zaczeło się dziac dziwne cuda tzn.jade sobie a tu nagle pika i świeci ciśnienie na desce dzigłem maske ale wszystko było dobre więc pojechałem dalej taka sytuacja działa się tylko na rozgrzanym silniku i pojawiła się jeszcze kilka razy ,zaczeło mnie to martwic postawiłem go na noc było mrozmo jakieś -10 odpaliłem go rano około 8 i nagle widzę plame oleju pod samochodem wywaliło olej z pod filtra .dodam że do tej pory było wszystko super a po zmianie sami widzicie magia czy jak bardzo proszę o jakiś porady .Pozdrawiam :)

[ Dodano: 12 Sty 2009 13:32 ]
sorki za błędy ale to stres ..Dodam jeszcze że olej to 15w40 podobno dobry na zime i nadodatek nowy filtr oleju rozdeło (kupiłem już nowy filtr) (może olej gęsty albo ciśnienie zawielkie nagle się zrobiło) ale jak to możliwe tylko olej wymieniłem i takie awarie nagle pomocy.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sty 12, 2009 14:44

jaki olej wlałeś i jaki filtr i czy go wogule wymieniłeś??


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
piopio81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn paź 30, 2006 19:51
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: piopio81 » pn sty 12, 2009 14:48

sprawdź czy Ci odma nie zamarzła, olej wywala Ci także bagnetem i do filtra powietrza?



Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

Post autor: Pavlo GT » pn sty 12, 2009 14:50

spradz czy nie zamarzla ci odma, jak odma bedzie zamarzniet o to wtedy olej wyzuca przez najslabszy element.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn sty 12, 2009 14:51

To nie jest wina oleju. W silnikach 1,3 i 1,4 przewody odpowietrzające skrzynie korbową idą z tyłu za silnikiem. Przy bardzo niskich temperaturach syf w tych przewodach zamarza. Trzeba rozebrać całą odmę i ją dobrze wyczyścić a problem powinien zniknąć.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

patrol_sulno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 03, 2007 20:23
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA
Kontakt:

Post autor: patrol_sulno » pn sty 12, 2009 14:59

bardzo dziękuje za odpowiedzi biorę się do pracy dam znac co z tego wyszło

[ Dodano: 12 Sty 2009 14:21 ]
panowie chyba zabardzo się rozpędziłem a wiedzy niemam na ten temat ,odme znalazłem wypiołem jeden przewód ten co do obudowy gaznika idzie i faktycznie biało jak złoto i ten osad jest widoczny więc teza z zamarznięciem jest jak najbardziej możliwa ,i tu moja kolejna prośba może mi ktoś da jakiś link lub powie w jaki sposób ją wymontowac i naprawic . Jeszcze raz bardzo dziękuje

[ Dodano: 12 Sty 2009 16:13 ]
już wyczyściłem tą odme w tym plastikowym pojemniczku było sporo brudu i osadu wyskobałem to i też węża co tam jest doczepiony w nim było sporo takiej mazi .Juto rano wielki test jeśli wszystko zadziała i olej pozostanie na swoim miejscu to będe ucieszony niezmiernie jutro napisze o efektach. Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za chęc pomocy

[ Dodano: 13 Sty 2009 09:20 ]
Witam wszystkich ,tak jak obiecałem zdaje relacje .
Dziś rano było wyjątkowo zimno tzn.-19 obpalił bez problemu i olej został w silniku jednak pomogło z odmą mam nadzieje że już nic przykrego mnie nie spotka ,wszystko git wienc temat można zamknąc .. kochajmy vw mimo wszystko elo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 335 gości