Nie moge odpalic golfa 2 Turbo diesela :otepienie:

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wielbladko

Post autor: wielbladko » ndz gru 26, 2004 18:28

Witam,
Padł Ci akumulator. To normalne, że przy cieniasie zgasły Ci wszystkie kontrolki. Cieniasa akumulator jest za słaby do odpalenia diesla, zresztą jak większosci samochodów benzynowych. Powinienes pozyczyć sobie prądu od kolesia z samochodem diesla (wyłacznie), albo od dużego benzyniaka z b. dobrym i dużym akumulatorem.
Jesli to nie pomoże, masz zwarcie albo padł CI rozrusznik.



radek330
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:53
Lokalizacja: Nowy Targ/Kraków

Re: Nie moge odpalic golfa 2 Turbo diesela :otepienie:

Post autor: radek330 » pn sty 12, 2009 12:40

jopasek pisze:Akumulator padl mi przy pierwszych mrozach , wiec zadzwonilem do kolegi co by przyjechal dac mi pradu.
Przyjechal podlaczylismy kable plusa(+) do plusa(+), minus(-) do minusa(-) czekamy chwilke az "przejdze" troche pradu (kolega z cieniasa podnosi obroty) przekrecam kluczykami co by nagrzac swiece.
OKi dioda od swiec zgasla przekrecam kuczyk no i.....
klapa totalna porazka gasna wszystkie diody na tablicy ;(
Przekrecam na rozruch nie daje rady w ogole nie reaguje rozrusznik:(
Wiec postanowilem rozlaczyc kable i poprobowac dalej na swoim aku.
No i dalej porazka:( :[otepienie]:
Pomyslalem ze to moze wina tylko bezpiecznikow od podswietlenia deski ale one sa oki
Po przekreceniu stacyjki swiatla moge normalnie zapalic.
Trudno odstawilem go moze chcial odpoczac :[panna]:
Zszedlem teraz sprobowac znowu odpalic ten sam efekt dodam ze zobaczlem teraz ze przy przekrecaniu kluczykami diody na ulamek sekundy sie zapalaja ale dalej nie mozna odpalic auta.
Kolega Arek zasugerowal ze to moze bezpiecznik 18?
Prosze o pomoc auto musze miec na świeta.
Moze Łodziaki chca pomoc osobiscie ;(
Juz nie wiem co mam robic:(

Jestem pewny że to wina kabli rozruchowych..tak samo mialem przy mojej tróce 1,9 ..kupiłem kable w Macro i chciałem głupi odpalić swojego diesla.. swiatła swieciły i radio grały ..owszem..ale one potrzebują małego prądu.. diesel musi miec porzadnego kopa..akumulatyor prawie 600A i 75AH..kable musza byc grube..ale nie chodzi o grubość izolacji tylko przewodu miedzinego w tej izolacji.. a po drugie prąd z cieniasa jest raczej marny i wątpie zeby zakrecił dieselkiem.. kup porzadne kable, pozycz prąd od wiekszego auta (trzymaj go na lekkich obrotach) gwarantuje że odpalisz...



Awatar użytkownika
Waluch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2567
Rejestracja: czw lip 06, 2006 12:28
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Waluch » pn sty 12, 2009 13:59

radek330, nie odkopuj tematów !



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości