wymiana czujnika ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

wymiana czujnika ABS

Post autor: brynol » sob sty 10, 2009 23:06

po podłączeniu do VAG wykazało ze tylni czujnik jest do wymiana i w związku tym mam pytanie czy wymiana tego czujnika to jakaś skomplikowana operacja? bo chce się za to sam zabrać....
Oglądałem na allegro te czujniki i cny wąchają się miedze 20-40 zl... tylko zastanawia mnie jakiej jakości to będzie czujnik jak sa tez takie ponad 200 zl... jak ktoś wie coś o tych czujnikach tańszych to prosiłbym o wyrażenie swojej opinii na ten temat,bo zupełnie nie wiem czy są coś warte??
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 23:31 przez brynol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sty 11, 2009 09:37

z autopsji wiem ze na tanim badziewiu tracisz 2 albo i 3 razy
wymiana czujnika na nowy jedynie wiąze się z uszkodzeniem starego przeważnie tak bywa :bajer:
błedów nie trzeba kasować na VAGU wiec spoko :bigok:
a co do tego jaki czujnik wybrać no cóz ja osobiscie nie wymieniałem wiec nie doradzę ci konkretnie



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » ndz sty 11, 2009 17:11

ja kiedys wymienialem, kosztowal 80zl w sklepie, jest w komplecie z kabelkiem (nie tak jak z przodu)

wymiana jest teoretycznie banalna, jedna sruba do wykrecenia... ale u mnie sie ukrecila i skonczylo sie na zdejmowaniu bebna, dospawaniu klucza, itp... 2 godziny zeszlo...



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » ndz sty 11, 2009 21:05

czyli generalnie wymiana prosta, tylko kwestia wyboru czujnika... tak myslalem ze te za 20-40 zl to raczej sa po to zeby tylko byc.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 325 gości