MK3 1,4 Benzyna 1992

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jendrej83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 25, 2008 15:03
Lokalizacja: .....

Post autor: jendrej83 » śr sty 07, 2009 17:30

jutro dam wam znac co z tym dmuchaniem bo dzisiaj nie dam rady.Pozdrawiam



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » śr sty 07, 2009 17:43

Marioo pisze:Mlim zdaniem koszty jakie powinienes ponieść ze wszystkim, czyli tak jak kolega wyzej pisal [ciach]
mowil ze musial bym dolozyc ok 400-500zl. wiec za remont v6 bym zaplacil 3500zl :bigok:
Wypadało by jeszcze obejrzeć blok, pomierzyć tuleje, ewentualnie zrobić tulejowanie. Ale tak jak piszą koledzy 3k to spora cena za te robote.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr sty 07, 2009 18:10

mate64 pisze:Wypadało by jeszcze obejrzeć blok, pomierzyć tuleje, ewentualnie zrobić tulejowanie. Ale tak jak piszą koledzy 3k to spora cena za te robote.
To wszystko wyjdzie po rozebraniu silnika, moj po przebiegu 200 000 km nie wymagal az takich nakladow i robilem cala gore, ale ja mialem 2 glowice do zrobienia i kilka innych *#cenzura#* ktore w moim aucie podwyzszaly koszt. sam rozrzad z pompa wody to koszt ok 700zl wiec do golfa troszke taniej mozna to kupic, ja mialem jeszze chlodnice oleju wlanieta ktora mnie kosztowala 300zl. Za sama robocizne mechanikowi czyli rozlozenie tego na czesci i zlozenie do kupy zaplacilem 800zl reszta to byla regeneracja glowic i czesci. Ale ja nie dobieralem sie do bloku wszystko zostalo tak jak bylo bo bylo jak najbardziej ok. Pozdrawiam



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr sty 07, 2009 18:21

Marioo pisze:sam rozrzad z pompa wody to koszt ok 700zl
no to w 1.4 bedzie ponad polowe taniej, do 1.8 200-250zl



jendrej83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 25, 2008 15:03
Lokalizacja: .....

Post autor: jendrej83 » śr sty 07, 2009 18:29

ja dodam tylko ze nie bede chcial by mi robili rozrzad bo mialem robiony 1-miesiac temu plus posiadam nowe czesc jak uszczelke pod głowica,uszczelka pod pokrywe zaworow,uszczelke pod miske olejowa.filtr powietrza,filtr olejowy,nowy olej(castrol)oraz koncentrat do chłodnic



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr sty 07, 2009 18:39

jak robiles glowice to nikt nie obejrzal co sie dzieje z nia, planowales glowice. Chyba ze posiadasz te czesci do zalozenia??.
Ja ci powiem tak zostaw narazie szukanie nowego silnika, rozłóz ten na czesci i zobacz co jest w nim do zrobienia. Jezeli bedziesz musial zrobic glowice(ok300zl regeneracja) plus wymiana pierscieni(jezeli cylindry beda ok to same pierscienie nowe wystarcza), rozrzad juz masz chociaz moim zdaniem pasek powinien i tak pojsc nowy (koszt samego paska to grosze bez napinaczy itd), do tego dojda ci uszczelki pod kolektor wydechowy, pewnie nowy olej, plyn. Za robocizne mechanik nie powienien wziac wiecej niz ok 600zl plus glowica i czesci. Nawet jak by wzial 800zl to i tak dobrze cie to wyjdzie. A silnik bedziesz mial jak nowy jezeli osprzet masz ok to pojezdzisz jeszcze troche. Jak bym mial wydac 3000 na zrobienie czego kolwiek przy tym silniku to bym szukal robitej trojeczki z TDI i zrobil taki swap bo wyszlo by pewnie nie wiele wiecej a jaki motor bys mial. Pozdrawiam i powodzenia w szybkim naprawieniu autka :bigok:



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » śr sty 07, 2009 18:42

jendrej83, no to tym bardziej nie szukaj drugiego silnika tylko ten napraw

kiedys przerabialem z kumplem kupn drugiego silnika, nie ma jak go sprawdzic, bo 99% juz wyjeta z samochodu i tyle..dadza Ci moze gwarancje rozruchowa na 2tygodnie, ale co z tego jak sie okaze ze go zamontujsz, bedzie padaczka, to kto Ci zwroci za koszt instalacji silnika?? no wlasnie..



enter85

Post autor: enter85 » ndz sty 11, 2009 12:07

Witam

Także mam 1,4 ABD. Rok temu miałem "generalny" remont silnika - poszła wówczas uszczelka pod głowicą. Napisałem generalny w cudzysłowie bo tamten remont okazał się wielką lipą. Byłem teraz u mechanika - innego, bo z golfiną coś jest nie tak. Okazało się, że nie mam kompresji na dwóch tłokach. Też zastanawiam się nad wymianą lub nawet swapem na 1,6 - wszystko podobno pasuje od 1,4 do 1,6. Tylko przeczytałem wasze opinie i mam wątpliwości. Co radzicie ?
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2009 12:09 przez enter85, łącznie zmieniany 1 raz.



jendrej83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 25, 2008 15:03
Lokalizacja: .....

Post autor: jendrej83 » ndz sty 11, 2009 12:36

wiesz co watpie zeby 1,6 pasoowal zamiast 1,4,jak poczytasz wyzej to ja chcialem zamienic na taki sam silnik tylko z 94 lub 95 tez na 1,4 z takim samym oznaczeniem silnika ABD i podobno czesci nie beda pasowac z mojego do tamtego wiec watpie zeby 1,6 pasowal do 1,4 chyba ze masz do 1,6 caly silnik z osprzetem.Ile cie kosztowal remont silnika 1,4 i co tam miales robione?



enter85

Post autor: enter85 » ndz sty 11, 2009 12:46

Robione było to:

Dodano: 04 Sty 2008 17:42 ]
Wielki dzień :bigok:

Odebrałem dziś Golfine z warsztatu.

Lista robót:

- wymiana uszczelki pod głowicą
- wymiana uszczelek pod zaworami
- wymiana uszczelki przy dolocie ( już nie pamiętam co wymieniali) #-o
- wymiana uszczelki ( tu zupełnie nie pamiętam ) jak spaliny wylatują z silnika :green_fuck:
- wymiana filtra oleju
- wymiana oleju
- wymiana płynu chłodniczego
- wymiana paska rozrządu
- planowanie głowicy

Uuuuuuzbierało sie tego :grin:


Koszt: 840,00 zł

Ale teraz okazuje się, że odwalili lipe. bo po roku czasu takie rzeczy nie powinny się dziać skoro to był takii wielkii remont :crazy:



jendrej83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 25, 2008 15:03
Lokalizacja: .....

Post autor: jendrej83 » ndz sty 11, 2009 13:04

wiesz co zastanawiam sie dlaczego nie zrobiles sobie przy okazji innych rzeczy.Np: nie wyminiles pierscieni bo i tak miales rozebrany silnik koszt nowych pierscieni to około 160zł i na dodatek nie wiadomo czy wszystko jest oki w srodku.A teraz piszesz ze nie masz kompresji a jak sie okaze ze masz pierscienie do wymiany?i bedziesz musial ponownie płacic mechanikowi za rozebranie silnika chyba ze sam wymieniales te rzeczy.Sam bym z checia zmienil sobie silnik na wiekszy ale chlopaki mi pisali na forum ze bylo by duzo roboty z tym samo mocowanie silnika jest inne,czesci,napewno elektryke czeba bylo by w jakims stopniu zmienic skrzynia mozliwe ze sprzegło a to sa koszty.Ja nie potrafil bym sobie tego zrobic a jedz do warsztatu to skasowali by mnie tyle ze zrobl bym sobie zajebisty remont silnika i wiedzial bym co mam,a tak kupisz silnik dostaniesz gwarancje rozruchowa na 1-miesiac za silnik z osprzetem wyniesie cie dajmy 1400zł + przekladka z 400zł mozliwe ze bedziesz musiał zmienic kompa i zrobic elektryke.A silnik nie wiadomo co jest wart okaze sie dopiero jak go zalozysz i sprawdzisz kompresje,a jak okaze sie lipa?kto ci zwroci koszty przekładki?Ja doszlem do zdania ze zrobie ten remont dołoze do tego interesu jak bym chcial go sprzedac to i tak napewno nie odzyskam calej wartosci remontu.Ale bede wiedzial co mam

[ Dodano: 11 Sty 2009 12:12 ]
musisz poczekac moze inni ci cos tu doradza,sa tu madrzejsze osoby w tych sprawach odemnie :crazy:



enter85

Post autor: enter85 » ndz sty 11, 2009 13:14

Widzisz, ja sam tego nie robiłem. Cały czas jak coś mi się działo z autem dawałem go do warsztatu. Dlaczego nie sprawdziłem pierścieni wtedy ? O to już by trzeba zapytać mechanika który robił ten remont. Z tego wynika że nawet mi kompresji nie sprawdzili, tylko zabrali się za wymianę uszczelki pod głowicą, bo z taka usterka przyjechałem. Szczerze powiem, ze ja się aż tak nie znam na mechanice. I to oni powinni wiedzieć co się z czym je. Mogli mi powiedzieć, słuchaj sprawdziliśmy to i to i radzimy ci to wymienić skoro silnik już jest rozbebeszony. Ale jaki widać niektórzy wola odwalić fuszerkę i zgarnąć kasę, bo przyjechał młody co się nie zna :crazy: Teraz byłem u profesjonalistów którzy VW się tylko zajmują, uczestniczą w zlotach, udzielają się tutaj, więc lipy mi nie odwalą. A co do swapa to tez dam sobie spokój.



jendrej83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 25, 2008 15:03
Lokalizacja: .....

Post autor: jendrej83 » ndz sty 11, 2009 13:38

to jest moj pierwszy samochod ja tez jestem zielony w sprawach zwiazany z mechanika moj ojciec mial cale zycie samochod i tez przechodzil problemy z samochodami i wiem ze tez odwalali fuszere i brali kase za to a jak wiesz jest takie przysłowie ze "samochod i dom to studnia bez dna" i nauczylem sie na bledach ojca ze lepiej sie popytac jak sie jest zielonym w tych sprawac osob ktore znaja sie na tych rzeczach poto jest to FORUM sa tu ludzie ktorzy ci moga w jakis sposob pomoc bo nie jedno jusz przeszli w zyciu z samochodem.Ja tez sie bede szykowal do remontu swojego Mk3 moze troche wiekszego od twojego tylko ze musze miec troche kasy bo remoncik moze mnie wyniesc 2-razy tyle co twoj ale nie musi.A co do mechanikow jezeli nie znasz zadnego konkretnego to wejdz na forum swojego wojewodztwa spytaj sie tam chlopakow od ciebie jaki jest godny polecenia mechanik w twoim wojewodztwie ktory sie zna na rzeczy i nie odwala fuszerki jezeli ci pare osob podpowie takiego samego mechanika to jedz do niego oczywiscie nie masz nigdy gwarancji ze ci spartoli sprawe.A co do braku kompresji to moga byc własnie pierscienie.Pamietaj nie spiesz sie z remontem najpierw sie popytaj osob niech ci w jakis sposob naprowadza na cel i wtedy dzialaj bo pieniadze zawsze mozna wyrzucic w błoto



enter85

Post autor: enter85 » ndz sty 11, 2009 13:47

Masz racje, dlatwgo rok temu to tutaj zasięgałem porad co może być nie tak z moim autem - opisywałem dawałem foty i chłopaki pomogli :bigok: Ale oni nie mogą ci zajrzeć pod maskę, do silnika :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości