Zalanie mikrostyku zamka klapy przez spryskiwacz i m. pożar

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Zalanie mikrostyku zamka klapy przez spryskiwacz i m. pożar

Post autor: reniew » sob sty 10, 2009 21:07

Witam!
Zwracam się z prośbą o pomoc... Najpierw nie mogłem wyłączyć oświetlenia drzwi i bagażnika mimo zamknięcia drzwi i bagażnika. Ze względu że miałem wcześniej odwrotny problem, to znaczy nie miałem oświetlenia bagażnika i spodziewałem się problemu z mikrostykiem klapy, zdemontowałem tylną tapicerkę i moim oczom ukazał się taki widok:

-kostka do mikrostyku była zalana płynem do spryskiwacza, iskrzyła, dymiła i się stopiła. Udało mi się ją wydłubać w częściach (nadtopiła się, oczywiście przewodu zostały osobno).
-po sprawdzeniu spryskiwacza szyby tylnej okazało się że z mechanizmu dosłownie wylewa się płyn... dosłownie płyn wyrzuca z miejsca gdzie czarny element do którego jest podlączony wężyk wchodzi do płaskiej pokrywy mechanizmu przekręcanej na śruby torx. Samo podłączenie wężyka do tego elementu jest szczelne, wiec to nie rozłączony wężyk.

W związku z tym co zaszło mam pytanie:

1. gdzie można kupić wtyczkę do zamka klapy i jak ją podłączyć... z tego co widzę u siebie, to były dwa przewody, a w zamku są trzy bolce.
2. czy można naprawić ten spryskiwacz? silniczek działa, trochę płynu spryskuje szybę tylną (dysza spryskiwacza porusza się z wycieraczką), ale większość wlewa się do bagażnika, stąd mój problem z mikrostytkiem... Ew. czy gdzieś można dostać zamiennik tego mechanizmu, z tego co widzę na forum, nowy mechanizm to 300 zł :-((((

Czy ktoś mógłby podjąć się naprawy w okolicach Puław, Radomia, Lublina?
Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 21:25 przez reniew, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

spryskiwacz

Post autor: bandit_600 » sob sty 10, 2009 21:35

Tutaj znajdziesz wszystko na temat tylnej wycieraczki temat już niejednokrotnie wałkowany, a co do zamka klapy to pozostaje wymiana całego zamka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314



reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Re: spryskiwacz

Post autor: reniew » sob sty 10, 2009 22:07

bandit_600 pisze:Tutaj znajdziesz wszystko na temat tylnej wycieraczki temat już niejednokrotnie wałkowany, a co do zamka klapy to pozostaje wymiana całego zamka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314
Zanim wymienię cały zamek to najpierw chcę sróbować naprawić samą wtyczkę, może to wystarczy i mikrostyk będzie działał.. tylko jaka ma to być wtyczka, czy ma ktoś może zdjęcie, ew. schemat jak podpiąć te dwa kable jakie w niej były do trzech pinów zamka? Mysle ze to kosztowałoby grosze, a jesli zamek dobry, to zaoszczedze sporo pieniedzy na wymianie...



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

zalany microstyk

Post autor: bandit_600 » sob sty 10, 2009 23:31

Tutaj masz kolejnego linka tylko na twoim miejscu zajął bym się wycieraczką i spryskiwaczem a potem światełkiem.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15



reniew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw lis 13, 2008 14:23
Lokalizacja: Puławy

Re: zalany microstyk

Post autor: reniew » ndz sty 11, 2009 00:00

bandit_600 pisze:Tutaj masz kolejnego linka tylko na twoim miejscu zajął bym się wycieraczką i spryskiwaczem a potem światełkiem.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15
Wycieraczka teraz to podstawa i spryskiwacz, dzieki za tego linka... u mnie sa tylko dwa kable, nie trzy, w tym powyzszym watku to jest wersja z centralnym zamkiem, u mnie go nie ma, wiec pewnie dlatego tam sa trzy kable a u mnie dwa. Poza tym swiatelko to nie problem, tylko obwod alarmu a dokladnie brak obwodu bo nie dziala teraz mikrostyk. Czy ktos wie jak podpiac dwa przewody do tych 3 pinow? jakis schemat moze?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz sty 11, 2009 00:05

reniew pisze:czy można naprawić ten spryskiwacz?
Na forum jest to bardzo dokładnie opisane.
reniew pisze:najpierw chcę sróbować naprawić samą wtyczkę, może to wystarczy i mikrostyk będzie działał
Możesz sprawdzić miernikiem czy mikrostyk jest ok. Na otwartym zamku obwód pomiędzy środkowym stykiem i zewnętrznymi powinien byc zamknięty, a przy zamkniętym zamku otwarty.
reniew pisze:czy ma ktoś może zdjęcie
proszę bardzo
Obrazek
od góry:
- brązowy z czarnym paskiem
- brązowy
- brązowy z niebieskim paskiem
Nie ma większego znaczenia jak podłączysz te z paskami, ważne żeby brązowy był w środku.
bandit_600 pisze:na twoim miejscu zajął bym się wycieraczką i spryskiwaczem a potem światełkiem.
Prawdę mówi
reniew pisze:gdzie można kupić wtyczkę do zamka klapy
Mam wtyczkę i zamek, jak coś to pisz PW.



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » ndz sty 11, 2009 00:30

[ Dodano: 10 Sty 2009 23:33 ]
Qto pisze:Mam wtyczkę i zamek, jak coś to pisz PW.
Jak masz to ja się piszę na tę wtyczkę PW już poszło
Ostatnio zmieniony ndz sty 11, 2009 00:34 przez bandit_600, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości