Problem z kontrolkami ABS i Poduszek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaRcInEs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 02:09
Lokalizacja: Swinoujscie
Kontakt:

Problem z kontrolkami ABS i Poduszek

Post autor: MaRcInEs » sob sty 10, 2009 18:15

Panowie doradzcie cos bo juz mnie nosi od jakiegos czasu mam problem z kontrolkami ABS i poduszek jak przekrecam zaplon to zapalaja sie obydwie gasna na jakas sekunde i zapalaja sie znowu obydwie razem jednoczesnie i juz sie pala az nie zgasze silnika i tak w kolko kolezka podlaczyl pod VAG i wykazal blad pompy wpomagania i wszystkich czujnikow kol skasowal mi i pojezdzilem z godzinke znowu podlaczylismy i juz zadnych bledow nie bylo i tak ze dwa razy jeszcze i zero bledu a kontrolki dalej sie pala na marginesie ABS dziala poprawnie niewiem moze to przez to ze akumulator mi ostatnio padl totalnie ze djoda od alarmu przy ryglu od drzwi juz nie migala tylko lekko sie zazyla ciaglym swiatlem,a moze to ta plytka co na niej sa zarowki wlutowane od tych kontrolek niewiem niemam juz mocy myslec co moze byc przyczyna a w nocy draznia cholernie:/
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 18:17 przez MaRcInEs, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
MacGyverek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 10, 2009 19:56
Lokalizacja: Stalowa wola_Warszawa

Post autor: MacGyverek » sob sty 10, 2009 20:01

Jeśli napięcie w akumulatorze spada poniżej 10.5 V wówczas zapala się Lampka ABS. Co do całego twojego problemu z tymi kontrolkami to nie wiem, spróbuj podładowac baterię może sprawa się wyjaśni.



damian_1269
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 08, 2009 19:19
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: damian_1269 » sob sty 10, 2009 21:32

Kontrolka ABS może ci sie palić z powodu padniętego całkowicie akumulatora lub z powodu namoknięcia styków kabli wiec może dobrze rozkręcić i posuszyć przewody a co do poduszek hmmm.... może ostatnio wjechałeś w jakiś większy dołek z dużą prędkością a to mogło wywołać uzbrojenie sie poduszek albo wina akumulatora za słabego.
Pozdrawiam



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » ndz sty 11, 2009 00:05

sprawdzales fizycznie czy masz poduszki? bo wiesz, to ze na vagu pokazuje ok, nie znaczy ze te poduszki sa...
co do abs, to moze poprostu cos w elektryce padlo



Awatar użytkownika
MaRcInEs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 02:09
Lokalizacja: Swinoujscie
Kontakt:

Post autor: MaRcInEs » ndz sty 11, 2009 11:38

Sluchajcie a jak ladowalem bez odlanczania klem to cos sie moglo stac??



damian_1269
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 08, 2009 19:19
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: damian_1269 » ndz sty 11, 2009 11:44

tak



Awatar użytkownika
MaRcInEs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 02:09
Lokalizacja: Swinoujscie
Kontakt:

Post autor: MaRcInEs » ndz sty 11, 2009 12:04

O szopa:/



damian_1269
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw sty 08, 2009 19:19
Lokalizacja: Mikołajki
Kontakt:

Post autor: damian_1269 » ndz sty 11, 2009 18:47

wiesz akumulatorek byl bardzo słaby i z magistrali i tak i tak moga sie cos poprzestawiac. Mowie sprobuj posuszyc kable i ABS powinien znikąć a jak nie to niestety musisz sie do jakiegos dobrego elektryka wybrac ktory bedzie mial komputer z programem do VW.
Pozdrawiam i powodzenia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości