problem z ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrpotrzebny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 10:31
Lokalizacja: Doncaster UK
Kontakt:

Post autor: piotrpotrzebny » sob sty 10, 2009 02:07

Witam! nie chcialem juz zakladac nowego tematu bo koloslask, ma podobny lecz odwrotny problem do mojego.

Przy wlaczonej dmuchawie na 1 saczy sie letnie powietrze, na 2 to juz chlodne a o 3 nie wspominam.

Podczas jazdy na trasie o cieplym powietrzu moge zapomniec w ogole.
Termostat nowka, pompa polroczna, autko sie grzeje i trzyma temp odpowiednia wiec z tym problemu nie ma.

Obrazek
Waz ktory idzie do nagrzewnicy A jest goracy i twardy, wezyk C laczacy A z B tez goracy a sam B jest zimny i miekki.
Podejrzewam ze nagrzewnica bedzie zapchana.
Dodaje jeszcze ze mam te male 'termostaty' (termostat?) na wezach od nagrzewnicy.

Co moge z tym zrobic zeby za bardzo sie nie narobic ? :) (a zwlaszcza nie uszkodzic czegokolwiek)

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc z Waszej strony :)

Pozdrawiam :pub:

[ Dodano: 10 Sty 2009 01:09 ]
P.S. sorka koloslask, ze wladowalem Ci sie w temat. Mam nadzieje ze nie masz mi tego za zle ;)
Ostatnio zmieniony sob sty 10, 2009 02:16 przez piotrpotrzebny, łącznie zmieniany 1 raz.



malinakks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 03, 2009 19:41
Lokalizacja: korczyna
Kontakt:

Post autor: malinakks » sob sty 10, 2009 10:30

najpierw wywal te małe termostaty żeby sprawdzić czy nagrzewnica działa na pewno dobrze. zrob to za pomocą ryrek miedzianych (średnicy nie pamietam ale zmierz na tych termostatach)
a gabki mozna samemu zrobić tylko to długo schodzi bo trzeba wszystko rozebrac bo znajduja sie w plastikach tam gdzie nagrzewnica. nie trzeba ściągać calej tapicerki tu masz link do strony jak to zrobić a pod tym opisem (Na tej fotce mamy już wysuniętą dmuchawę w stanie rozpołowionym, w kółku oznaczyłem miejsce rozpołowienia: ) jest zdjęcie na którym widać klapki już bez gąbki. ale najpierw wymien sobie te termostaty bo jak nagrzewnica nie dziala to zrobisz wszystko za jednym razem
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 31648b57fd


powodzenia

[ Dodano: 10 Sty 2009 15:09 ]
bez roboty sie nie obejdzie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 342 gości