Zapłon w moim 16v. Foty. Czy wszystko jest ok?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » śr gru 31, 2008 16:36

Ok...wieści z garażu.

W końcu ogarnąłem posługiwanie się ta lampą więc jeszcze raz dzięki. Na razie sprawdziłem zapłon na wolnych i był na 100% za wczesny.

Nie wiem jakie dokładnie są objawy w pracy silnika i w jeździe takiego stanu rzeczy, ale pobawiłem się aparatem i teraz błysk lampy trafia idealnie w momencie przechodzenia tej szczerbinki na kole zamachowym pod "strzałką" :)

Natomiast po Nowym Roku sprawdzę jak się to ma przy wyższych obrotach i w jeździe.


Dzięki


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr gru 31, 2008 16:59

bywa ze przez zbyt wczesny zaplon mieszanki rozrusznik staje jakby co obrót nie majac przez chwilę siły do kręcenia, jednak zakręca i przy następnym obrocie jest to samo. Jest to odbieranie czesto jako "rozrusznik nie ma siły kręcić"
A to moze byc przez to że tłok zanim dojdzie do GMP napotyka zbyt wczesnie zapalaną mieszankę i jest mu ciężej osiagnac swoje GMP. I powtarza się to co obrót na każdym cylinndrze. Sprawdzone empirycznie



Awatar użytkownika
mat3ush
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn sie 04, 2008 00:07
Lokalizacja: Brzeszcze

Post autor: mat3ush » sob sty 10, 2009 00:06

nie wiem czy to cokolwiek pomoże ale umieszczam skan z książki z rozrządami właśnie o golfie może pomoże a jak nie to sorry za zaśmiecanie tematu Obrazek



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob sty 10, 2009 12:27

tirsone pisze: W końcu ogarnąłem posługiwanie się ta lampą więc jeszcze raz dzięki. Na razie sprawdziłem zapłon na wolnych i był na 100% za wczesny.
to już było widać po fotce aparatu, pytanie o ile



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 285 gości