czujnik temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wielblad13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 23:31
Lokalizacja: Głogów

czujnik temperatury

Post autor: wielblad13 » wt gru 06, 2005 15:02

witam
wymienilem ten czujnik bo poprzedni zanizal temperature o jedna dzialke i zonk nowy zawyza o 2 dzialki :( czy to wina czujnika? nie taki kupilem? moze cos w samochodzie? i co moze sie stac jak bede jezdzil na takim zawyzajacym? mam duze przepaly.... teraz szybko zchodzi z obrotow hihihi i jeszcze pytanie jakie macie obroty na jalowym po rozgrzaniu silnika?
pozdrawiam



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » wt gru 06, 2005 15:33

Nie sugerowal bym sie zabardzo tym co pokazuje wskaznik wiadomo ze one czesto przeklamuja a i czujniki roznie dzialaja ja tez nie moglem dojsc u siebie do ladu z temperatura i dalem sobie spokoj obecnie po rozgzaniu silnika pokazuje mi okolo 110 stopni ale jest wszystko ok bo went sie wlacza dopiero po przekroczeniu tych 110 bylem u elektryka i on tez powiedzial ze wszystko ok. A i wontpie zeby to mialo eplyw na zwiekszenie spalania moj pali normalnie. A obroty moga byc rozne od 850 do 1000 wedlog ksiazki. pozdro :chytry:



wielblad13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 23:31
Lokalizacja: Głogów

Post autor: wielblad13 » wt gru 06, 2005 15:54

przepaly to mialem na starym duzo czasu zajmowalo zanim silnik zszedl na nizsze obroty teraz szybciutko zobacze z rana jak bedzie czy nie bedzie gasl martwi mnie to bo jak bedzie sie gotowal to moze skali zabraknac :( no i nie wiem kiedy to sie zacznie gotowac mam tak samo jak ty pow 110 wentylator dziala pracuje na ok 110 troche pon a co do obrotow to mam tak ok 840 szukam GDZIE TO MOJE PALIWO i nie wiem co mam jeszcze sprawdzic wymienic



djset

Post autor: djset » wt gru 06, 2005 16:01

zaloz sprawdzony czujnik, tzn moze podmien z innego (takiego samego) silnika. i wtedy sie okaze co masz wadliwe, bo moze stary czujnik miales dobry, tylko wskaznik zle pokazywal.
a skoro ci zaniżal wskaznik temparetury, to moze miales termostat wadliwy i za szybko sie otwieral? skad masz pewnosc ze to akurat czujnik?
aha, jesli rozlaczysz czujnik to bedzie wskaznik pokazywal ci zero, ale jesli zewrzesz go do masy to bedzie ci pokazywal max! sprawdz czy pokazuje rowno zero i jak ma sie do tego max wskazanie, bo moze to wlasnie wskaznik temp masz uszkodzony.



wielblad13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 23:31
Lokalizacja: Głogów

Post autor: wielblad13 » wt gru 06, 2005 16:05

djset pisze:a skoro ci zaniżal wskaznik temparetury, to moze miales termostat wadliwy i za szybko sie otwieral? skad masz pewnosc ze to akurat czujnik?
wymieniony termostat i dziala poprawnie wymienilem czujnik bo zanizal temp wentylator dzialal na ok 90 a silnik pracowal na ok 80 i przez to bardzo dlugo dzialalo "ssanie"



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » wt gru 06, 2005 16:09

Z czujnikami jest tak że każdy pokazuje inną wartośc więc zamierzam kupić oryginalny w serwisie bo ten tylko zapewnia (podobno) dobre wskazania a dodatkowo mam problem z świecami żarowymi ponieważ wogóle nie grzeją świece w moim tdi więc myśle że wina może tego czujnika !!!!



djset

Post autor: djset » wt gru 06, 2005 16:11

tak. do kazdeo silnika jest inny czujnik, a nawet roznia sie latami produkcji



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości