Dziwne objawy przy używaniu ABS-a i...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Dziwne objawy przy używaniu ABS-a i...

Post autor: piertn » czw sty 08, 2009 21:54

Witam kolegów.
Mam problem.
Od razu napiszę że to moje pierwsze autko a ABS-em więc proszę się nie nabijać jeżeli tak ma być :blush:

Mam problem przy hamowaniu i gdy się załącza ABS przyciemniają mi się światła drogowe i oświetlenie zegarów. To tak pulsuje tak jak ABS gdy puszczę hamulec że abs przestaje działać wszystko jest normalnie. Ciężko to wyjaśnić wygląda to tak jak by pompa od ABS-a zabierała tyle prądu że aż wszystko w aucie przygasa w rytm działania abs-u.

To był pierwszy problem.

A tutaj drugi:

Dzisiaj zauważyłem że jest drugi problem z zegarami.
A mianowicie gdy włączę zapłon wszystkie kontrolki świecą ok tzn. te co mają świecić. Odpalam auto i np. zaciągam ręczny i wtedy kontrolka od hamulca ręcznego bardzo delikatnie się żarzy nie świeci już tak intensywnie jak przy włączonym zapłonie a zgaszonym autem.
Jest to problem ponieważ w dzień nawet nie widać czy świeci czy nie i obawiam się że podobnie jest z ładowaniem i smarowaniem chodzi tu tylko o konktorlki które są na samym dole zegarów.
Od świateł drogowych i kierunkowskazów świecą normalnie ,licznik kilometrów i zegarek też działa normalnie co to może być.

Może już ktoś z was coś takiego miał dodam iż auto dopiero co kupiłem i wykrywam teraz kilka jego wad.

Czekam na wasze porady:)

Punkty oczywiście dla udzielających się będą dodane :food:
Ostatnio zmieniony czw sty 08, 2009 22:02 przez piertn, łącznie zmieniany 1 raz.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 08, 2009 22:01

ad1 ) dobrze ze działa ABS :bigok: ale nie moze być takiego spadku napiecia wtrakcie jego działania
moze to i zbieg okolicznosci ze podczas pracy ABS - drgań następuje jakies zwarcie
musisz pojechać do elektryka niech psrawdzi regulator napiecia podczas włączania poszczególnych (odbiorników )

[ Dodano: Czw Sty 08, 2009 21:04 ]
piertn pisze:Punkty oczywiście dla udzielających się będą dodane
tu na forum nie potrzeba zachęty kazdy pomaga miare swoich mozliwosci



Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » czw sty 08, 2009 22:04

Hehe działa bo wczoraj wstawili mi nowy czujnik w tylnym lewym kole od tamtej pory działa.

Ok jutro poprzeglądam całość elektryki jak nic nie znajdę podjadę do mechaników.

A co z drugim problemem chodzi tutaj o te kontrolki?


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw sty 08, 2009 22:10

kontrolki mają swiecić tak samo ! to nie ulega wątpliwości myśle ze winowajcą tego załego zamieszania bedzie regulator napiecia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości