po wymianie tulei wachacza potrzebna geometria?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mefisto_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 28, 2006 18:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

po wymianie tulei wachacza potrzebna geometria?

Post autor: Mefisto_vw » śr sty 07, 2009 14:38

Jak w temacie, wczoraj na warsztacie wymieniali mi dwie tuleje przedniego prawego wachacza i sworzeń. Moje pytanie brzmi: czy po takim zabiegu konieczne jest ustawienie zbieżności i dlaczego po tym jak jadę prosto kierownice mam zauważalnie w lewo?



pablodesign
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt mar 28, 2008 11:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pablodesign » śr sty 07, 2009 15:03

Wg mnie sam sobie odpowiedziałeś. Ja ostatnio wymieniałem tylko sworzeń wahacza z przodu i tez musiałem jechać ustawić geometrię/zbieżność. Od razu ustawią Ci również kierownicę tak żeby była prosto. Koszt 70-100zł.

Pozdrowienia.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 15:03 przez pablodesign, łącznie zmieniany 1 raz.



Mefisto_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 28, 2006 18:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

po wymianie tulei wachacza potrzebna geometria?

Post autor: Mefisto_vw » śr sty 07, 2009 15:14

mechanik, który mi to wymieniał powiedział, że nie ma konieczności robienia zbieżności, ale był z tego co widziałem mało doświadczony. Nie wiem czy wystarczy może na drążku kierowniczym wyregulować z tej strony co było robione lub kierownice ustawić prosto. Nie wiem jeszcze czy ściąga na lewo lub prawo bo nie zdążyłem sprawdzić.



pablodesign
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt mar 28, 2008 11:26
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pablodesign » śr sty 07, 2009 16:30

Jak dobry mechanik to potrafi wymienić te elementy tak żeby było dobrze, niestety teraz jest bardzo mało takich ludzi, poza tym maja sporo roboty i im się najzwyczajniej nie chce. Jak chcesz mieć pewność to lepiej podjedź na stacje obsługi niech to porządnie ustawią. U mnie po tym auto prowadzi się lepiej niż wcześniej.

Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości