Piszcząca dmuchawa..

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cammill
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 00:29
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cammill » wt sty 06, 2009 22:23

Witam! Mam gorącą prośbę... Wystepuje u mnie identyczny problem i chcialbym zdemontowac dmuchawe i ja przesmarowac,niestety nigdy wczesniej tego nie robilem i bede bardzo wdzieczny za krotki schemat jak i ktoredy dobrac sie do tego. Dzieki wielkie! Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » śr sty 07, 2009 00:07

Nie musisz nawet nic odkręcać. Ściągasz w dół piankową osłonę dmuchawy (Jest za półką pasażera po prawej stronie). Jest zaraz pod deską od strony pasażera, potem odpinasz kostkę zasilania, szukasz po lewej stronie takiego wypustu, na szerszej części dmuchawy, ciągniesz go w dół jednocześnie przekręcając obudowę w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara i wychodzi.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 00:14 przez wachelo, łącznie zmieniany 1 raz.



Bakamura
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:31
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bakamura » śr sty 07, 2009 14:02

cammill, tu masz dokładny opis jak sie dobrać do dmuchawy:

http://www.vwgolf.pl/?page_id=119



uchalopagos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 14:36
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Post autor: uchalopagos » śr sty 07, 2009 14:58

Po prawej stronie nad podłoga i pod schowkiem jest tak pianka która trzeba zdjąć ale tylko skrajnie z prawej strony (tam jest dmuchawa). Odpinamy wtyczkę ściskając ja z 2 stron(małe zatrzaski). Następnie przejedz palcami po obwodzie dmuchawy. Znajdziesz tam taki mały "języczek" który trzeba delikatnie pociągnąć w dół jednocześnie przekręcając cały silnik dmuchawy w prawo. Wypada sama.



Awatar użytkownika
jendrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:46
Lokalizacja: Wisła

Post autor: jendrol » śr sty 07, 2009 15:24

Tylko że.... łożysk koledzy nie wymienicie-bo ich tam po prostu nie ma....
Są tylko takie mosiężne bieżnie-coś jakby kulke 10 mm przewiercić i wsadzić w nią ośke wirnika...jak się wyrobi -to kiszka- :grin:
Kiedyś zregenerowałem wentylator wywalając te kulki i wsadziłem miniaturowe łożyska,na które najpierw tokarz utoczył mi miniaturowe pierścienie redukcyjne(zewnątrz)które z kolei przyspawałem do obudowy-troche zabawy jest -ale było ok



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości