Gaśnie, falują obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

enricos72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 05, 2009 15:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gaśnie, falują obroty

Post autor: enricos72 » pn sty 05, 2009 16:27

Witam,
Może się powtarzam, ale szukałem na forum znalazłem kilka wskazówek ale do wymiany nadal pozostaje dużo więc proszę o w miarę precyzyjne odpowiedzi. Mam Golfa IV z silnikiem 1,6 SR i następujące problemy:
1. Zapala mi od razu ale kiedy ruszam potrafi zgasnąć na jałowym biegu i potem muszę go odpalać z dodaniem gazu a i tak potrafi zgasnąć jeszcze kilka razy.
2. Falują obroty silnika - potrafią wachać się między 800-1100 obr./min.
3. Temperatura w lecie utrzymywała się na poziomie 90st ale teraz kiedy przyszło trochę mrozów nie chce się podnieść powyżej 70st.

Czytałem na forum :
AD. 1 i 2 - czyszczenie przepływomierza, przepustnicy, wymiana rury odmy, wymiana świec - o czego zacząć żeby nie było dużych kosztów.
AD.3 - wymiana termostatu na WAHLERA i wymiana czujnika temperatury - taka sama prośba j.w.
Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. :grrr:
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 09:41 przez enricos72, łącznie zmieniany 1 raz.


ENRICOS72
GOLF IV 1,6 1999

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn sty 05, 2009 16:45

enricos72 pisze:kiedy ruszam potrafi zgasnąć na jałowym biegu
??
enricos72 pisze:AD. 1 i 2 - czyszczenie przepływomierza, przepustnicy, wymiana rury odmy, wymiana świec - o czego zacząć żeby nie było dużych kosztów.
Nie wiem jak "wymiana rury odmy" ale reszta to nie są duże pieniądze i można zrobić profilaktycznie. W sobotę wymieniałem u siebie świece, za świece NGK zapłaciłem 60zł.
Jaki masz przebieg?
enricos72 pisze:AD.3 - wymiana termostatu na WAHLERA i wymiana czujnika temperatury
Prawdopodobnie termostat ale przed wymianą sprawdź czy węże od chłodnicy (dolny i górny) są ciepłe, jeżeli tak to wymień termostat. Przy prawidłowo działającym termostacie dolny powinien być zimny a górny ciepły.



enricos72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 05, 2009 15:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: enricos72 » pn sty 05, 2009 17:33

P :grrr: rzebiegu mam 225 000km. Co do gaśnięcia objawia się to tak: jadę sobie i dojeżdżam przypuśćmy do ronda wtedy wciskam sprzęgło, redukacja biegu, obroty przechodzą na wolne jak na biegu jałowym i gaśnie. Wtedy odpalam go tylko przy dodaniu gazu i jadę dalej ale zanim się rozgrzeje potrafi to zrobić jeszcze parę razy. :grrr:


ENRICOS72
GOLF IV 1,6 1999

zeshky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 28, 2008 19:10
Lokalizacja: piła

Post autor: zeshky » wt sty 06, 2009 00:44

Qto pisze:
enricos72 pisze:AD.3 - wymiana termostatu na WAHLERA i wymiana czujnika temperatury
Prawdopodobnie termostat ale przed wymianą sprawdź czy węże od chłodnicy (dolny i górny) są ciepłe, jeżeli tak to wymień termostat. Przy prawidłowo działającym termostacie dolny powinien być zimny a górny ciepły.
Przy jakiej temperaturze silnika sprawdzać te dolny wąż? Sprawdzałem go po przejechaniu ok 4 km - temp silnika wskazywała ok 60-70 stopni i dolny(ten idący od termostatu) był zimny a górny ciepły.
Więc wskazywałoby że to nie termostat...

U mnie te wachania temperatury są jeszcze większe niż u kolegi - jadąc autem trasę ok 100km podczas jazdy auto nigdy nie osiągneło temp 90 stopni (max 50 na moje oko), a wystarczy że wjadę do miasta i troszkę korków i jazdy na niskich biegach i po długim czasie mam 90 stopni.

Sprawdzałem już termostat - otwiera się tak jak powinien przy 87' - sprawdzałem wkładając go do naczynia z grzałką i termometrem.

Po tym wszystkim wydaje się że skoro nie termostat to musi być czujnik temp. cieczy ale tego też sprawdziłem - ktoś na forum zamieścił tabelkę z rezystancjami dla poszczególnych temperatur - no to zacząłem go podgrzewać w wodzie i mierzyć opór - i jest OK!

Tyle że z tego czujnika idą dwie pary kabli jedna do kompa druga na wskaźnik na desce - możliwe żeby któraś para kabli wskazywała zły pomiar czy licznik mi świruje?

Jest ktoś z okolic Piły (wlkp) z Vagiem?

Jakieś pomysły? Bo nie chce się pakować w niepotrzebne koszta i wymienić pół auta.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt sty 06, 2009 01:23

zeshky pisze:Jest ktoś z okolic Piły (wlkp) z Vagiem?
Dobre pytanie, ja kupiłem kabel od Viakena i żadnym programem nie mogę się połączyć z autem, nie mam jak sprawdzić czy kabel nieteges czy gniazdo w aucie, czy może ja coś źle robię:grin:
zeshky, możemy się jakoś ustawić i sprawdzimy mój kabel w Twoim aucie...jak coś to wal na PW



Awatar użytkownika
BRZOZA
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pt sie 20, 2004 16:30
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: BRZOZA » wt sty 06, 2009 09:26

enricos72 pisze:P :grrr: rzebiegu mam 225 000km. Co do gaśnięcia objawia się to tak: jadę sobie i dojeżdżam przypuśćmy do ronda wtedy wciskam sprzęgło, redukacja biegu, obroty przechodzą na wolne jak na biegu jałowym i gaśnie. Wtedy odpalam go tylko przy dodaniu gazu i jadę dalej ale zanim się rozgrzeje potrafi to zrobić jeszcze parę razy. :grrr:

CZYSZCZENIE PRZEPUSTNICY I ADAPTACJA VAGIEM



enricos72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 05, 2009 15:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: enricos72 » śr sty 07, 2009 11:00

Witam,
Sprawdzałem węże od chłodnicy przy rozgrzanym do 70 st. silniku. Górny ciepły a dolny zimny więc pewnie termostat jest OK. Nie wiem jak czujnik temperatury. Spróbuję założyć osłonę na chłodnicę z tektury i zobaczę. Poprzednio maiłem TICO i potem CORSĘ i w obu miałem ten sam problem niedogrzewania się silnika w zimę przy dużych mrozach. Myślałem, że VOLKSWAGEN będzie pod tym względem lepszy widać myliłem się. Może jeszcze jakieś sugestie co sprawdzić??
pozdrawiam
Adam Jasiński


ENRICOS72
GOLF IV 1,6 1999

Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » śr sty 07, 2009 12:54

enricos72 pisze:P :grrr: rzebiegu mam 225 000km. Co do gaśnięcia objawia się to tak: jadę sobie i dojeżdżam przypuśćmy do ronda wtedy wciskam sprzęgło, redukacja biegu, obroty przechodzą na wolne jak na biegu jałowym i gaśnie. Wtedy odpalam go tylko przy dodaniu gazu i jadę dalej ale zanim się rozgrzeje potrafi to zrobić jeszcze parę razy. :grrr:
więc bankowo czyszczenie przepustnicy to raz a dwa sprawdź szczelość odmy.

szukaj takiej samej rury ale w sklepach skody - jest tańsza a pasuje

czujnik temperatury to niewielki koszt i sam go wymienisz a czasami potrafi nachrzanić w systemie :)

pozatym nowa rura jestr trwalasza bo zamiast tej harmonijki plastikowej jest wąż gumowy.



enricos72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 05, 2009 15:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: enricos72 » śr sty 07, 2009 17:22

Dziękuje za podpowiedzi. Dam znać jak się zakończyło :grin:


ENRICOS72
GOLF IV 1,6 1999

Awatar użytkownika
ziomek1988
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: sob maja 03, 2008 17:11
Lokalizacja: Świecie / Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: ziomek1988 » czw sty 08, 2009 00:47

Kolego a co z tym płynem chłodniczym?? Sprawdzałeś tak jak Ci pisałem na PW??


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/59ff7eee66697ba2.html][img]http://images44.fotosik.pl/291/59ff7eee66697ba2.jpg[/img][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=269407][b][size=150]Golf Generation - kliknij i oceń[/size] [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości