Szybkie pytanko: Auto gasnie przy dodaniu gazu na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

uchalopagos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 14:36
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Szybkie pytanko: Auto gasnie przy dodaniu gazu na benzynie

Post autor: uchalopagos » wt sty 06, 2009 18:05

Witam szukałem na forum lecz nie znalazłem tego co mnie dokładnie interesuje.
Problem polega na tym ze gdy odpalę auto na benzynie to przy ruszaniu np. ze świateł gwałtownie traci obroty a nawet gaśnie. (bez względu czy ciepły czy zimny silnik) Wydaje mi się że możne być to albo trafiona pompa paliwa (przez cale lato odpalałem auto z gazu wiec pompa nie chodziła przez długi czas) albo trzeba by oddać gaźnik do czyszczenia i regulacji.
Miał już ktoś możne takie problemy???
Dodam ze auto pali mi 15l LPG w mieście wiec raczej skłaniałbym się przy gaźniku.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
RADEK1985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: śr lut 28, 2007 17:56
Lokalizacja: Ostroleka
Kontakt:

Post autor: RADEK1985 » wt sty 06, 2009 20:32

Na początku ja bym zmienił filtr paliwa a jezeli to nie pomoze to tylko i wyłacznie wina gaznika lub pompy Ps Umnie W Passacie kiedys to samo sie działo miałem 1.6 na gazniku wyczysciłem gaznik jak by ręko odjoł zycze szybkiego usuniecia usterki pozdrawiam :grin:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=141033

kamczi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:10
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Re: Szybkie pytanko: Auto gasnie przy dodaniu gazu na benzyn

Post autor: kamczi » śr sty 07, 2009 01:28

uchalopagos pisze:Witam szukałem na forum lecz nie znalazłem tego co mnie dokładnie interesuje.
Problem polega na tym ze gdy odpalę auto na benzynie to przy ruszaniu np. ze świateł gwałtownie traci obroty a nawet gaśnie. (bez względu czy ciepły czy zimny silnik) Wydaje mi się że możne być to albo trafiona pompa paliwa (przez cale lato odpalałem auto z gazu wiec pompa nie chodziła przez długi czas) albo trzeba by oddać gaźnik do czyszczenia i regulacji.
Miał już ktoś możne takie problemy???
Dodam ze auto pali mi 15l LPG w mieście wiec raczej skłaniałbym się przy gaźniku.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Witam serdecznie z racji iz jestem nowy na foruum..Tez miałem taki przypadek który był spowodowany przestawieniem kąta wyprzedzenia na aparacie zapłonowym..Pozdrawiam



uchalopagos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 14:36
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Post autor: uchalopagos » śr sty 07, 2009 11:16

Dzięki chłopaki. Filtr wymieniłem zanim zaczynałem jeździć na benzynie po lecie.



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr sty 07, 2009 11:31

Pompa jest mechaniczna i raczej gazownicy tak robią żeby ona byłą sucha i może moze ona... ale z drugiej strony to gaźnik ma komore pływakową i troche paliwa z tej komory na strat powinno starczyć. Czyli te dwie rzeczy teoretycznie by odpadły jeżeli olej nie śmierdzi paliwem i go nie przybywa (wtedy membranę w pompie szlag trafił).

wygląda to tak chyba:
*wolne obroty - paliwo i powietrze dopasowane
*ruszasz - dajesz gaz i otwierasz przepustnice co daje dużo powietrza a gaźnik nie dostarcza potrzebnej ilości benzyny
czyli jak Ci piszą gaźnik do czyszczenia


18K4F inside... RWD car :)

uchalopagos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 14:36
Lokalizacja: Nowe Miasto Lub.

Post autor: uchalopagos » śr sty 07, 2009 14:15

A dużo z tym roboty?? Mam takie zdolności ze potrafię coś rozebrać ale potem złożyć nie umiem. Czy możne lepiej oddać to do fachowca?? Ile możne kosztować takie czyszczenie??

[ Dodano: 07 Sty 2009 13:19 ]
Dodam jeszcze ze na gazie chodzi extra (jeśli nie liczyć dużego spalania)



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr sty 07, 2009 14:27

uchalopagos pisze:A dużo z tym roboty?? Mam takie zdolności ze potrafię coś rozebrać ale potem złożyć nie umiem. Czy możne lepiej oddać to do fachowca?? Ile możne kosztować takie czyszczenie??
to lepiej do fachowca... w 100zł sie zmiescić powinno


18K4F inside... RWD car :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości