Problemy z gaznikiem vw 1.3 pierburg 2e sterowany podcisnien

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Problemy z gaznikiem vw 1.3 pierburg 2e sterowany podcisnien

Post autor: mendrek » sob sty 03, 2009 20:08

Witam od niedawna zaczelo sie dziwnie dziac z silniczkiem i szukalem podobnych problemów lecz nie moge go nadal zrobic. Mianowicie gdy odpale silnik to ma dobre obroty lecz jest jakby zamulony poniewaz przy dodawaniu gazu nierównomiernie wbija sie na obroty( tak silnik dziwnie skacze jakby nie pracowal na wszystkich cylindrach) ten objaw wystepuje tylko na simnym silniku i przy dodawaniu gazu. Po rozgrzaniu silnik nie trzyma wo gule obrotów. Co chwile gaśnie jak nie trzymam gazu i to troche jest denerwujące. Wczoraj zmienilem membranę przyspieszenia i sprawdzilem wszystkie wężyki od przyspieszenia. Membrana byla padnieta kulka wcisnela sie. Teraz wszystko jest dobrze, a objawy zostaly takie same. Auto zaczelo troszke lepiej reagować na gaz lecz po nagrzaniu sie silnika nadal gasnie. Czy w tym gazniku występuje jakas śrubka która można zwiekszyc obroty. Prosze o odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2009 20:19 przez mendrek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob sty 03, 2009 22:59

Masz zatkaną dysze u góry gaznika od wolnych obrotów. To wkret koloru złotego z nacieciem na wkretak płaski. Odkrecasz, przetykasz otwór wielkosci włosa na koncu i po kłopocie.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » ndz sty 04, 2009 19:37

witam. Dzisiaj czyściłem ta dyszke i reszte dyszke i nic nie pomaga. Wymienilem jeszcze jeden wezyk od podcisnienia bo wygladal podejzanie. Na zimnym silniku poprawily sie obroty sa ciut wieksze i silnik ladnie pracuje. Jak sie nagrzeje to juz gasnie. Moze macie jakies pomysly. Wszystkie rzeczy sprawdzilem i nic nie pomaga. Jest taka u mnie sróbka do obrotów a po przeciwnej stronie jest nakretka na klucz 13 chyba z taka sróbka która otwiera przepustnice. Srubokretem jak podnioslem ja to silnik pracowal jako tako lecz strasznie skakal na obrotach i szarpal mocno gdy z nich schodzil. Zobacze jeszcze jak troszke bedzie cieplej co w nim jest.



Awatar użytkownika
pepe24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 03, 2009 13:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pepe24 » wt sty 06, 2009 00:12

tez mam taki silnik 1.3 z gaznikiem na podciśnienie nie znam oznaczeń ale jakiś czas temu miałem podobny problem po rozgrzaniu silnik pracował bardzo nierówno momentami prawie gasł. niestety nie mam dla ciebie zadnej konkretnej informacji bo u mnie ten problem rozwiązał się sam ( nie wiem na jak długo) ale poprzedni właściciel twierdził ze tez mu się to przytrafiło, wymienił przyspieszacz a mechanik wyczyścił mu gaznik i pomogło.
Chłopaki prozba! wytężajcie głowy bo info na ten temat się przyda. :smoke:



gumowa kaczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw mar 20, 2008 16:43
Lokalizacja: starachowice

Post autor: gumowa kaczka » wt sty 06, 2009 00:36

wpisz w wyszukiwarke na dole strony "niedomagania gaznika pierburg" tam znajdziesz to czego szukasz



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt sty 06, 2009 12:17

Słuchaj na wolnych obrotach działa układ biegu jałowego. Jest to mosiężna dyszka z zakonczeniem wielkosci włosa. Wiem bo miałem taki problem i aby nie gasł przytrzymywałem gaz. Ta dyszka jest gdzies albo od góry gaznika albo pod sruba regulacji składu mieszanki(wolnych obrotów). Musisz te dysze wykrecic albo przetkac jej kanał. Dobrze tam trzeba dmuchnąc. Wydaje mi sie ze ta dysze jest jednak od góry bo miałem taki korpus gaznika 2e3 w rękach. Wez nawet strzykawką psiknij do wnetrza porządnie paliwem oraz powietrzem np z pompki , kompresora.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » wt sty 06, 2009 21:08

Dobrze sprawdze i przedmucham czym ta dysze i to miejsce. Wesołych świąt wszystkim

[ Dodano: 11 Sty 2009 21:54 ]
Witam to znowu ja czyscilem ta dysze zostala wykrecona przeplukana benzyna przedmuchana itp, tak samo w gazniku zrobilem przepłukałem ,przedmuchalem i nic. Nadal nie ma wolnych na cieplym silniku. Co do dyszy to jest taka dluga z góry wykrecana i ona jest jakby podzielona na dwie czesci. Czy tak ma byc. Czy moze ona jest w polowie przytkana



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 511 gości