Tylny zamek a ogrzewanie szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Tylny zamek a ogrzewanie szyby

Post autor: pavulon78 » pn sty 05, 2009 08:22

Witam
Od jakiegoś czasu walczę z zapalajacą sie w czasie jazdy kontrolką otwartych drzwi.
Przy otwieraniu klapy bagażnika zapala sie oświetlenie bagażnika i zapala sie kontrolka na tablicy więc tu jest wszystko ok. Propblemem jest to ze kontrolka zapala się czasem także w czasie jazdy jak wszystkie drzwi sa pozamykane.

Wina siedzi gdzieś w tylnej klapie. Ponieważ za większość kłopotów z tą kontrolką odpowiadają mikrostyki w zamkach, dokładnie przeczyściłem zamek klapy co pomogło na jakies 3 tygodnie. Przed sywestrem znowu się zapaliła i postanowiłem wstawic nowy zamek (jedyne 136 zł). Przez 2 dni było ok. ale wczoraj znowu w czasie jazdy zapaliła się ta nieszczesna kontrolka. Moje wku... było przeogromne. Aby pozbyć się kłopotu z mrugającą kontrolką odłaczyłem na stałe od zamka tą małą wtyczkę z 3 kablami i to na razie uciszyło kontrolkę (oświetlenie bagażnika niestety również ale trudno).
Czy odłączenie tego przewodu (jeden kabel chyba odpowiada za kontrolkę otwartych drzwi, drugi za oświetlenie bagażnika a trzeci to masa) może spowodować że coś innego przestanie działać np. ogrzewanie tylnej szyby? Czy ogrzewanie jest na tej samej masie co jest (była) podłączona do zamka?

Dziś jak na złośc mimo 15 st. mrozu szyby były czyściutkie i nawet nie mogłem sprawdzić czy ogrzewanie szyby działa.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » pn sty 05, 2009 10:45

ogrzewanie tylnej szyby to inne kable , a co do zamka to bym przestawił uchwyt zamykający klapę-dociągnąć go ten na belce



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn sty 05, 2009 13:15

A może cos się dzieje z wiązką albo złączką pod lewym parapetem w bagażniku? Tam są 3 złączki, i w pierwszej od tyłu są przewody z mikrostyku z zamka ,stopu i ogrzewania szyby chyba..



pavulon78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn lis 03, 2008 22:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: pavulon78 » pn sty 05, 2009 20:47

pszczyna pisze:ogrzewanie tylnej szyby to inne kable , a co do zamka to bym przestawił uchwyt zamykający klapę-dociągnąć go ten na belce
Jak dociągnąć ten uchwyt? On jest schowany pod plastikową odchylaną klapką. Trzeba by chyba wymontowac cala oslone dolnego progu bagaznika.
I dociagniecie zamka moze cos pomoc? Juz teraz chyba jest mocno dociagniety bo trzeba mocno trzasnac zeby zamknac klape.



Awatar użytkownika
error6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 06, 2008 15:49
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: error6 » pn sty 05, 2009 21:37

U mnie podobnie trzeba solidnie trzasnac i chce ten rygiel raczej podniesc w gore aby sie lzej zamykalo. Ale mozna tez sprubowac lekko wkrecic gumowe ograniczniki na naroznikach klapy, one powinny zluzowac nieco polaczenie zamka z ryglem i byc moze to tez na mikrostyk pozytywnie wplynie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 333 gości