Problemy z elektryką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » ndz gru 21, 2008 17:39

Paweł Marek pisze:przecież przyłożysz miernik do czarno zielonego i do masy prawą ręką, a lewą przez uchylone drzwi potrzymasz przekręcony kluczyk
no w sumie racja :)
Paweł Marek pisze:styk we wtryczce, czy nie wypalony
No wtyczka jest, cala nic tam nie wyglada na wypalone, oczywiscie mowie o tych stykach a w silniku za bardzo nie widac.. :)

a poradz prosze co moze byc z tym buzzerem raz piszczy raz nie, albo piszczy i tak slabnie..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 21, 2008 17:51

jest w przekaźniku z nadrukiem 36, o ile masz oryginalny a nie coś dokładane. Nie mam schematu do tego, powiązane to peewnie jest z krańcówkami drzwi i z kostką stacyjki. Ale jak poszukasz to były tematy o tym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » ndz gru 21, 2008 20:43

OK wielkie dzieki.. zobacze pierw co tam jest grane, moze cos nie laczy :)



Awatar użytkownika
RzR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: sob sie 11, 2007 16:32
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Post autor: RzR » sob sty 03, 2009 20:42

ta kontrolka koło kontrolki absu i poduch to od kierunków przyczepy. Cos takiego mialy golfy z fabrycznym hakiem. Kable do halogenów masz pociagniete do okrągłej wtyczki nad chłodnica bodajze szarozolty. Dalej przewody musisz pociągnąć sam sprawdz jeszcze czy masz przekaźnik od halogenów jest to numer 10 trzecie miejsce od prawej w dolnym rzędzie, poza tym masz ponumerowane miejsca na skrzynce :jezor:. Jest to podobno taki sam przekaznik jak przekaznik spod nr 11 (po prawo od halogenowego).
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2009 20:47 przez RzR, łącznie zmieniany 1 raz.



bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » pn sty 05, 2009 00:06

Wielkie dzieki.. Teraz mrozi troche, ale jak bedzie chociaz temp na + to zobacze wszystko :))



Grisza269
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 05, 2008 23:20
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: Grisza269 » pn sty 05, 2009 13:45

Witam,
mam problem z podłączeniem dodatkowych lamp dalekosiężnych w grillu cztero lampowym w mk2 czy ktoś potrafił by mi pomóc a druga sprawa to nie działają mi światła cofania tzn. raz działają raz nie gdzie może tkwić problem i jak go usunąć.? Pozdrawiam



bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » pt maja 08, 2009 21:43

Witam, po długiej nieobecności.. :)) Rozwiązałem wkońcu problem moich szyb tylnich.. przyczyna bylo nie łączenie na silniczku od szyby 4 srubki bez koniecznosci wyciagania szyby czego sie obawialem. z drugiej strony bylo to samo z tym ze czasem np nie dziala z przycisku na drzwiach a czasem na konsoli, albo jeszcze z domykania kluczykiem, ale wiem w czym problem - kostka łączeniowa w słupku. ryszysz drzwiami i juz moga nie dzialac. co sie okazalo, jak szyby działają to i dach sie zaczal domykac.. :) poprostu musial byc pewnego rodzaju obieg prądu.. wracajac do szyb, mam jeszcze maly problem.. prawa działa odwrotnie tzn jak wciskam zamknij to sie otwiera a jak otworz to sie zamyka. tak wiec domykanie z kluczyka nie wchodzi w gre bo podczas gdy 3 sie zamykaja ta jedna sie otwiera ://
wie ktos moze co to moze byc nie tak? kostki inaczej nie pasuja a w kablach raczej tez nie grzebane. jak sprawdzalem to wiem ze ktoras szyba byla sterowana masa ktoras plusem tylko teraz nie pamietam dokladnie ktora czym. czekam na wasze rady.. z gory dziekuje :))



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 08, 2009 21:57

obie są sterowane masą lub plusem ( w górę jednym w dół drugim, ale co w którą stronę nie pamiętam).
A co do działania na odwrót, to jeśli uznasz że napewno niema już żadnych ponadrywanych i zwartych kabelków w gumach drzwi, to chyba będziesz musiał uznać że silnik jest na odwrót założony, czyli wykręcić go z modułu i zakręcić po obróceniu wzdłuż osi o 180 stopni. Tak mi się zdaje przynajmniej. Niemniej jeśli uważasz że nic nie było ruszane w drzwiach, folia nie zrywana, to jest to jednak kabelkologia.
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 21:58 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bomba91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw gru 18, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: bomba91 » sob maja 09, 2009 15:55

hmmm.. no pewien nie jestem czy nic nie bylo kombinowane bo juz kiedys drzwi byly rozbierane i szukali przyczyny czemu szyba nie dziala, zobacze z tym odwroceniem silnika. moze to nie ma znaczenia ale napisze.. przy wszystkich 3 drzwiach przycisk otwierania gdy przytrzyma sie ok sekundy i pusci to szyba otwiera sie do konca a w tych jednych jest tak z zamykaniem. przytrzyma sie przycisk chwile i pusci i szyba sie zamknie do konca, a jak chce sie otworzyc to trzeba trzymac caly czas. tylko prosze pamietac ze w tych drzwiach zamyka sie przyciskiem od twierania a otwiera do zamykania..

[ Dodano: 09 Maj 2009 15:57 ]
Paweł Marek pisze:obie są sterowane masą lub plusem ( w górę jednym w dół drugim, ale co w którą stronę nie pamiętam).
a co do tego to wlasnie ta jedna jest odwrotnie niz pozostale.. czyli np lewa (sprawna) otwierana jest minusem a prawa otwierana jest plusem..

[ Dodano: 20 Cze 2009 14:34 ]
Witam :)
Mam kolejny problem, a mianowicie:
przepuszczałem ostatnio kabel jack chinche z radia do popielniczki dla wygodnego podłaczania mp4 pod radio. zeby to przepuscic musialem odkrecic nawiewy zapalniczke itp. ogolnie po odkreceniu bodajrze 6 srubek wyszlo wszystko. no i gdy juz wyszlo znalazlem zarowke w oprawce "luzem" tzn nigdzie nie wsadzona. i teraz nie wiem gdzie ona ma isc, bo tak: nawiew ma swoje oswietlenie i ma osobna wiazke przewodow. zapalniczka tez ma swoja zarowke a przelazniczki maja w sobie zarowke. no i teraz nie wiem do czego to.. poradzcie.. daje fotoObrazek

[ Dodano: 20 Cze 2009 14:38 ]
Obrazek[/URL][/img]

[ Dodano: 20 Cze 2009 14:41 ]
Obrazek[/img]

[ Dodano: 20 Cze 2009 15:56 ]
A moze to podswietlanie popielniczki? tylko ze nie widzialem tam zadnego miejsca na wetkniecie tej zarowki.. no nie wiem ;/
prosze o pomoc

[ Dodano: 14 Kwi 2010 19:58 ]
Nie wiem czy ktos odpisze, ale napisze, bo osobno nie moge założyc tematu. poszukuje tzw szczotkotrzymacza do elektrycznych szyb. najlepiej dwa, bo druga szyba tez sie psuje i pozniej slychac tylko cykanie przekaznika. ten problem juz mialem wczesniej, ale za kazdym razem jak sie rozebralo obudowe silniczka to po zlozeniu dzialalo, a dzisiaj sie wszystko rozsypalo i dopiero wiem o co kaman.. bez niego szba tez cyka, czyli on jest odpowiedzialny za prace silniczka. bo nie dociskał szczotek do komutatora aha. dodam ze jest to szczotkotrzymacz do tylnich szyb rozlecial sie prawy, ale mowie najlepiej dwa. z gory dziekuje za info gdzie moge takie cos dostac czyt. kupic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości