Dziwne problemy po naprawie sprzegla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Dziwne problemy po naprawie sprzegla

Post autor: Mavrick » śr gru 31, 2008 01:28

Witam!!

W sobote stalem sobie na swiatlach...ruszylem 1,2,3 sprzeglo w podloge cos pyklo (bo nie mozna nazwac tego zgrzytem) i zostalem tak na tej 3. Zatrzymalem sie bo myslalem ze moze linka sie urwala. Zagladam pod mache ale wszystko okej...a pedal nadal w podlodze. Zadzwonilem po kumpla...sholowal mnie do portu macierzystego:D...i golf stal. W poniedzialek odstawilem goferka do mechaniora...okazalo sie ze pekla jakas lapa czy cos..."znaczy pekla ale nie do konca" i przez to wyskoczyl walek. Na szrocie mechanior zakupil to cos ale z calym deklem po oddzielnie tego sie nie dostanie. Zlozyl auto no i niby wszystko bylo okej. Ale okazalo sie ze linka od sprzegla do wymiany bo juz ledwo sie trzymala. Wiec dzis rano kupil linke i ja zalozyl. Wyjechalem z warsztatu (z racji tego ze mam go 300m od domu postanowilem sobie smignac kawalek dalej zeby zobaczyc jak gofer chodzi). Po pierwsze bierze strasznie wysoko...nawet bardziej niz przed awaria (a juz wtedy bylo dosc wysko) po 2 jade.... 1,2,3 gaz...a tu auto zachowuje sie tak jakby tracilo przyczepnosc. Obroty do 4tysiakow a auto ledwo przyspiesza. To sie chyba fachowo nazywa slizganie sie sprzegla. Zakrecilem zatrzymalem sie pod domem. Zaczalem wciskac sprzeglo...(bomoze linka jeszcze sie nie wyregulowala) no ale nic to nie dalo...dodatkowo po ok 30 wcisnieciach zaczelo cos chrobotac przy puszczonym sprzegle na biegu jalowym. Jakas diagnoza?? W pt auto znow wedruje do sasiada. Bo jutro niestety nie ma czasu:/. Pytam poprostu tak w woli informacji bo mi to spokoju nie daje.

A i sorry za opowiadanie:D
Ostatnio zmieniony śr gru 31, 2008 01:30 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » pt sty 02, 2009 20:19

może być źle wyregulowana linka sprawdz luz na pedale i czy linka jest luźna na puszczonym sprzęgle jeśli tak jest iwszystko jest ok to z pewnością tarcza sprzęgła . lub uszkodzony docisk ale ja stawiam na tarczę .



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 02, 2009 21:56

woj-tek pisze:źle wyregulowana linka
linka jest z samoregulatorem :bajer:
tak owszem to moze zuzyta tarcza sprzęgła :bajer:



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn sty 05, 2009 01:24

Witam!!

Nizej wrzucilem link do filmiku ktory przedstawia problem...dodam ze sprzeglo przestalo sie slizgac i lapie nawet troche wczesniej niz przed awaria (wiec chyba na plus). W danej chwili nie skwierczy na puszczonym sprzegle ale na minimalnie wcisnietym lub wcisnietym do same konca(ale tu nie zawsze). Zreszta posluchajcie sami (pod koniec filmiku mowie co robie)

Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2009 01:27 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



woj-tek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 00:13
Lokalizacja: Wyszogród
Kontakt:

Post autor: woj-tek » sob sty 10, 2009 23:53

napisz co w sprawie twojego sprzęgła się zmieniło czy naprawiasz czy jeździsz tak .



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » czw sty 15, 2009 00:17

Na razie jezdze bo nie mam innej mozliwosci...co ciekawe po rozblokowaniu linki(bo caly czas byla zblkownana (a stalo sie to z 2 dni temu)) sprzeglo lapie teraz jak nowe czyli ledwo puscisz a juz jedziesz...ale zauwazylem ze nie do konca wysprzegla bo czasem ciezko wrzuci bieg (to pewnie od tego ze nie ma gumy pod lapa (nie dala sie zalozyc na zblokowanej lince (juz myslelismy z mechanikiem ze linka jakas felerna)) a po zalozeniu linki jak na zlosc nie chciala sie odblokowac. Jutro zaloze ta gume i zobaczymy jak bedzie chodzic. Tak czy siak musze go odstawic zeby poprawili to skwierczenie...



slawek317
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr cze 20, 2007 22:11
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Kontakt:

Post autor: slawek317 » pt lut 13, 2009 17:38

Witam, oto jak dziś rozpoczął mi się piątek 13:) wczoraj kupiłem linkę sprzęgła bo przy wciskaniu sprzęgła coś mi strzelało więc chciałem jechać dziś sobie ją wymienić jednak przez opady śniegu chciałem przełożyć sobie tą wymiane na inny dzień no ale wsiadam do auta ruszam i strzał, sprzęgło w podłodze, linka się urwała przy samej łapie skrzyni biegów.
Przy wymianie na nową wcale nie ściągałem sprężyny powrotnej pedału ani osłony pedałów pod tablicą rozdzielczą jak napisane w książkach tylko po prostu po omacku założyłem ją na widełki sprzęgła, a jeśli chodzi o tą gumę przy łapie sprzęgła to musiałem mocno ją ścisnąć i weszła. Sorki że się tak rozpisałem, pozdrawiam :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DawidMK4 i 262 gości