szorowanie w przednich kołach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

szorowanie w przednich kołach

Post autor: holbi » pt gru 02, 2005 23:32

witam. jestem nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość. mam problem następujący. w Golfie 3 przy wykonywaniu ostrego zakrętu i dosć gwałtownym ruchu kierownicy słyszę szorowanie z okolic koła. Jest ono na przemienne tzn. jak skręcam w prawo to słyszę tarcie w lewym kole i na odwrót. Słychać czasami również stukanie. Czy mogą to być odgłosy zużytego łóżyska? Dodaję jeszcze, że przy obciążeniu pojazdu szorowanie jest częstrze i słychać je nawet przy łagodnym zakręcie.
Nadmieniam, że koło nie ma luzu na łożysku a jak nim pokręce to nie słychać szumienia. Na prostej też nie szumi.
Drugi problem to taki, gdy pojazd wjedzie w tzw zapadnietą jezdnię - dół, to słyszę w kabinie stuknięcie, mechanik mówił mi że w zawieszeniu wszystko ok. i przyczyna tego stuknięcia to poduszki amortyzatorów. Mam jednak pewne wątpliwości gdyż amortyzator pod naciskiem nie ma luzu w górnym gnieździe a jedynie obraca się, więc zastanawiam się czy wydawać kasę na te poduszki oraz nie wiem czy napewno szorowanie pochodzi od łóżysk. Pozdrawiam i proszę o wskazówki.



spajder_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt paź 21, 2005 22:11
Lokalizacja: Chełm

Post autor: spajder_k » pt gru 02, 2005 23:45

musisz bardziej opisac dzwiek

Bo jak szura przy skrecaniu to może masz za duże opony, dystansy .itp
Jak stuka przy raptownym ruszaniu to może przegub albo półoś.
A to z amorami to pewnie masz twarde zawieszenie?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt gru 02, 2005 23:53

no właśnie jakie masz oponki i jakie zawieszenie???


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 01:18

To szuranie to może być dżwięk który pochodzi od tarcia pomiedzy klockami a tarcza chamulcową.Poprostu przy ostrzejszym skręcie w którąś ze stron piasta lekko sie poddaje na łożysku co powoduje "łamanie " się tarczy względem klocków .Możliwe że masz twarde klocki lub ranty na tarczach co wzmaga ten dżwięk.Możesz się tego trochę pozbyć prubójąc dokręcić przegób na piaście ale jak łożyska mają tyle lat co auto to to nic nieda.Druga przyczyna to może być wszystko nawet latarka w schowku czyli wszystko.



holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: holbi » sob gru 03, 2005 10:28

klocki i tarcze są świeżo po wymianie, łożyska natomiast nie było wymieniane, zawieszenie mam standardowe nie żadne sportowe, poza tym opony w rozmiarze 185/60/14. Problem w tym że te objawy są od niedawna wcześniej po zakupie tego auta nic się nie działo.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob gru 03, 2005 11:10

Kocki i tarcze nowe to też może być to bo jest za ciasno A jakiej firmy kocki i tarcze?



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob gru 03, 2005 11:38

Jeśli szuranie zaczeło dochodzić z kół po wymianie klocków i tarcz to szukaj problemu właśnie tam. Może jest coś za ciasno lub zaluźno umocowane. Może części nie były oryginalne a kupiłeś tylko zamienniki. One często są do danego typu samochodu przeznaczone, ale w rzeczywistości do niego nie pasują. Może być też tak że opony szurują ci o wewnętrzną lub zewnętrzną strone nadkola. Sprawdź też czy niema gdzieś śladów zarysowań po oponie na nadkolu.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob gru 03, 2005 22:47

Jakie masz kółeczka fele ogumienie tylko dokładnie.


TUTENHAMON

holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: holbi » sob gru 03, 2005 23:36

rozmiar opon podawałem 185/60/14, felgi stalowe standardowe od vw, zawieszenie nie było obniżane.

[ Dodano: Nie Gru 04, 2005 19:36 ]
wiem co tak szoruje, wstyd mi pisać, okazało się , że fartuchy przeciwbłotne, które kupiłem nieoryginalne są za długie i przy większym obciążeniu samochodu na zakręcie obcierały, jak obciąłem 2 cm. to jak ręką odjął. kamień z serca. dzięki wszystkim za porady. mechanik zapewne na to by nie wpadł i musiałbym wiele kasy zostawić zanim by któryś z nich się zorientował. pozdrawiam.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pn gru 05, 2005 01:22

Ale NAS koledzy testują czy wiemy czy nie :okej:



holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: holbi » pn gru 05, 2005 01:58

tomasz, naprawdę nie testuję, ale sam byłem zaskoczony, że to taka błachostka a tak mi dała w kość.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pn gru 05, 2005 10:45

To dobrze że sam się zorientowałeś zanim oddałeś samochód do mechanika. Ja w pierwszej kolejności sprawdziłbym wszystkie nowe części czy nie szurują. O chlapakach nic nie pisałeś, więc nikt ci nie zwrócił na nie uwagi. Ale problem rozwiązany. Niech autko śmiga bez szumów. Pozdro


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 514 gości