Problem z uruchomieniem zimnego silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfiarzwwa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw gru 06, 2007 13:55
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Problem z uruchomieniem zimnego silnika

Post autor: golfiarzwwa » sob sty 03, 2009 21:29

Witam !

Mam problemy z uruchomieniem zimnego silnika a dokładnie jak wystygnie to trzeba go parę razy odpalać i trzymać na gazie bo inaczej gaśnie tak jakby nie było ssania ? Dopiero jak się odczeka parę minut i silnik się nagrzeje to można jechać.

Trochę poczytałem i wiem że pewnie do wymiany jest niebieski czujnik temperatury tylko czy ktoś mi może podać jakiś link/fotkę jak on wygląda żebym wiedział co kupić ? Inna sprawa czy ktoś ma fotkę gdzie się dokładnie znajduje silniczek krokowy w tym silniku ?
Ostatnio zmieniony sob sty 03, 2009 21:55 przez golfiarzwwa, łącznie zmieniany 2 razy.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 04, 2009 02:11

golfiarzwwa pisze:tylko czy ktoś mi może podać jakiś link/fotkę jak on wygląda żebym wiedział co kupić
Czujnik jest na króćcu wodnym wychodzącym z głowicy między 3 a 4 świecą. Powiesz w sklepie czujnik niebieski do rp'ka, plus rok modelowy.
A tutaj masz zdjęcia silników, czujnik widać.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182571



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » ndz sty 04, 2009 02:52

Hej mam podobny problem. a

Mam silnik GU i nie mam niebieskiego czujnika. Jest czarny czerwony i szary. Ktory odpowiada za ssanie??

Zauwazylem ze jak palcem przymkne klapke widoczna na foto(w czeronym kólku) to auto odpala na zimnym....

Obrazek

Moje auto jest na gazniku wiec ta klapka otwiera sie za pomoca termo-sprezyny ktora jest widoczna w bialym kole. i problem polega wlasnie na tym ze ta klapka sie nie domyka wiec auto gasnie tak jak u poprzednikow...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości