Szyby tak parują że nie mogę jechać

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » wt gru 30, 2008 11:59

robifij, poka fotki auta i ktory rocznik ile chcesz za to"badziewie"?


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

DonKichot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: sob paź 13, 2007 20:11
Lokalizacja: Czechowice
Kontakt:

Post autor: DonKichot » śr gru 31, 2008 16:33

problem zlokalizowany !

zrobiłem prosty test tak jak ktoś poradził, nagrzałem w kabinie jak w piecu :)
obieg wewnętrzny wyłączony ! i dałem na LO i ...
z dmuchawy leciało gorące powietrze ! a na polu -4 stopnie :) czekałem 5 minut i dalej leciało gorące powietrze mimo że ustawienie było na LO
klikałem na obieg zamknięty kilka razy ale nic się nie zmieniało
morał z tego chyba oczywisty, z pola do kabiny samochodu nie dochodzi powietrze
do tego dodam ze zerknąłem na szybko jeszcze na filtr kabinowy i też jest totalnie zasyfiony..


jak wymienie filtr i uruchomię tą zastawkę to dam znać co i jak, na razie po wszystkich szybach ściekają mi krople wody :)



Andrzej132
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw maja 22, 2008 10:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: Andrzej132 » pt sty 02, 2009 21:33

Pomijając jakieś drobne niesprawności nadmuch o których było napisane wcześniej to parowanie szyb jest problemem fizycznym samym w sobie. Powietrze wilgotne - a takie będzie bo wchodząc do auta "chuchamy parą", natrafia na zimną przegrodę jaką jest szyba i para wodna w nim zawarta wykrapla się - w lecie jak wszyscy wiedzą nie ma tego problemu bo jest wysoka temperatura. No może za wyjątkiem jakiegoś napoju wyciągniętego z lodówki :pub: po chwili pojawia się na butelce rosa. Ale wracając do tematu, parowanie szyby można ograniczyć włączając zimny nadmuch, a dopiero potem stopniowo zwiekszać temperaturę aby stopniowo ogrzać szybę, aby jej temperatura była powyżej tzw. punktu rosy. Powoduje to niestety jazdę w zimnym samochodzie przez jakiś czas - ale coś za coś.



klaz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 13, 2009 15:01
Lokalizacja: Wilamowice
Kontakt:

Re: Szyby tak parują że nie mogę jechać

Post autor: klaz1 » śr sty 14, 2009 17:19

Witaj. ja miałem to samo. przyczyną jest siłownik klapy przetłaczania błąd V71, po naszemu-jest to klapka ktura bierze powietrze z zewnątrz lub ze środka samochodu. W golfach sie zwiesz i zostaje zamknięta, wtedy nie pobiera powietrza z samochodu, dlatego parująci szyby. Ja poprostu zdemontowałem klapke i teraz przy dmuchawie na 1 nic mi nie paruje i wszystko działa jak należy. POWODZENIA


Klaz1

Awatar użytkownika
BafixIV
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pt sty 09, 2009 11:43
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Kontakt:

Post autor: BafixIV » śr sty 14, 2009 17:57

tylko w 4 jest pod filtrem ppyłkowym koło nie klapka koło które chodzi po włączeniu nadmuchu to raczej kolega nie zobaczy żadnej klapki



Awatar użytkownika
robifij
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 12, 2008 19:14
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: robifij » ndz lut 08, 2009 17:04

ja juz sie uporalem z parowanymi szybami w moim golfie.. po prostu siedzenia powyciagalem wyciagnolem cala podloge wszystkie dywaniku okazalo sie ze tam stala sobie woda ktora wsiakla w folc i sie dopiero dzialo..wiec ja juz jestem po.. pozdrawiam!! czesc!!! :bigok: cwaniak ze mnie;p

[ Dodano: 06 Mar 2009 22:47 ]
Obrazek Obrazek teraz mi nie paruja szyby a golfiku:) teraz jest wszystko ok.. wyciagnolem wszyzstko z niego wysuszylem i super:) w ciagu tygodnia!! pozdrawiam:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 446 gości