dmuchawa nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aroarus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 20:56
Lokalizacja: Łańcut(Kosina)

dmuchawa nie działa

Post autor: aroarus » pt sty 02, 2009 12:19

chciałem naprawić 1 i 2 bieg w dmuchawie, więc zakupiłem bezpiecznik termiczny przymocowałem go do starego żeby nie lutować zamocowałem i włączyłem dmuchawę na 3 coś strzykło i spaliło bezpiecznik, wymieniłem bezpiecznik i ściągnąłem ten nowy termik ponieważ nie miałem czasu go wlutować, i co się okazało: na starych ustawienie nic nie działa, wiec korzystając z wcześniejszej porady rozkręciłem jeszcze raz odciąłem starego termika wlutowałem nowy bardzo bezpiecznie nie sądzę żeby się spalił, zakładam do autka a tutaj nic nie działa żaden z biegów, pomóżcie ustalić co się mogło stać bo bez nawiewu nie da sie jeździć przy tych mrozach



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pt sty 02, 2009 12:54

a bezpiecznik się nie spalił ??


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

aroarus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 20:56
Lokalizacja: Łańcut(Kosina)

Post autor: aroarus » pt sty 02, 2009 12:56

spalił się ale go wymieniłem
dodam jeszcze że silnik dmuchawy jest na pewno OK, bo podpiąłem go na ostro pod akumulator
Ostatnio zmieniony pt sty 02, 2009 12:57 przez aroarus, łącznie zmieniany 1 raz.



sebii78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr mar 26, 2008 20:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: sebii78 » pt sty 02, 2009 13:10

ja miałem podobną przyczyne i nie stykały styki przy kostce przy stacyjce troszke poruszałem i zakumał ,raz też kostka stacyjki sie wytraciła ,lub włącznik wentylatora,zobacz czy na nim jest prąd na zapłonie



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pt sty 02, 2009 13:11

a może zrobiło się zwarcie i przewód się jakiś przepalił zobacz czy w ogóle jest napięcie


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

aroarus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 20:56
Lokalizacja: Łańcut(Kosina)

Post autor: aroarus » pt sty 02, 2009 13:28

zwarcie bylo na pewno i byc może się przepaliło coś tylko pytanie co, najlepiej by było sprawdzić czy jest prad na tej kostce przy dmuchawie tylko nie wiem za bardzo jak, mogłby ktos opisac jak to zrobic



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Post autor: LoLs » pt sty 02, 2009 13:33

jak masz miernik uniwersalny to ustawiasz na 20 i sprawdzasz zwarcia miernikiem nie zrobisz :)


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pt sty 02, 2009 13:44

ja sie zastanawiam tylko jak ten termik zamocowałeś skoro go nie lutowałeś ?
Co do tej usterki to tak jak kolega wyzej - miernik i pomiar czy prad dochodzi do wiatraka. Jak nie dochodzi to usterka w instalacji samochodu a jak dochodzi to instalacji wiatraka. Na krótko chodzi więc albo się ujarało to "urządzenie " ktore steruje wiatrakiem albo nie dopchodzi prąd



aroarus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob wrz 13, 2008 20:56
Lokalizacja: Łańcut(Kosina)

Post autor: aroarus » pt sty 02, 2009 14:02

sas_gti pisze:ja sie zastanawiam tylko jak ten termik zamocowałeś skoro go nie lutowałeś ?
polak potrafi;) pozaginałem trochę jakies kliniki zeby nie wypadał i było, ale teraz jest juz zalutowany

będe sie bawil w sprawdzanie przewodów teraz i oby to były tylko przewody bo to urzadzenie chyba nie jest tanie racja??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 321 gości