swap grilla z 2 na 4 swiatla (kilka pytan)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » pt lis 04, 2005 13:25

naughtyjurand Mój kom: 696 496 055



Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » pn lis 07, 2005 09:06

hanti/ moge ci tylko pozazdroscic, ale z tego co sie zorientowalem to niektorzy i tak za 120pln sprzedaja grilla ktory ma halogeny skrecone na "sucho" z atrapa.
swoja droga mialbys mozliwosc zrobic mi kilka fotek tego jak to podpiales i jak wyglada mocowanie tych "dalekich" u ciebie?

checik/ dzieki za telefon, zaraz zadzwonie ...no moze nie zaraz (jest 8:00 rano) dam ci sie wyspac :)

[ Dodano: Pon Lis 07, 2005 12:38 ]
moze ktos mi zrobic zdjecia orginalnego mocowania halogenow (dalekich) z atrapa oraz podpiecia z dlugimi?


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » pt lis 11, 2005 14:51

jestem teraz w niemczech i bede w polsce 23. 11
zadzwon do mnie w sobote 26 kolo poludnia to ci wysle kilka fotek na maila 503618894


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » czw lis 17, 2005 17:52

nie ma sprawy


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
krzysrys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 22:51
Lokalizacja: Żegiestów k/Krynicy Górskiej
Kontakt:

Post autor: krzysrys » sob lis 19, 2005 18:43

no to w końcu jak rozpoznac czy przeciwmgielne czy dalekosiężne, czy jedne można ustawiać a 2 nie, czy jak, ew. co ma byc napisane na kloszu zeby sie zorientowac czy to jest przeciwmgielny czy dalekosiezny ??


____________

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » sob lis 19, 2005 23:02

krzysrys pisze:no to w końcu jak rozpoznac czy przeciwmgielne czy dalekosiężne, czy jedne można ustawiać a 2 nie, czy jak, ew. co ma byc napisane na kloszu zeby sie zorientowac czy to jest przeciwmgielny czy dalekosiezny ??
zorietowac sie mozesz po ulozeniu szkiel a co do regulacji to lampy mocowane sa na srubkach z kolniezami plastikowymi i ze sprezynkami ktore odciagaja lampy tak jak przy reflektorach w niektorych starszych modelach aut


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » pt gru 02, 2005 13:10

no dobra, dostalem dwie paczki:
- sruby od ustawiania dlugich (koles dal mi wszystkie sruby ktore mial, ale zadnych sprezyn do odciagania nie bylo)
- kable do podpiecia z dlugimi (dzieki checik) tylko znowu kable koncza sie jakimis wtykami ktorych nie mam z czym spiac, wyglada to tak jak by od swiatel powinny isc koncowki pasujace do tego ale u mnie w halogenach jest tylko jeden kabelek idacy od zarowki H3...
zaraz zaladuje zdjecia z czesciami ktore mam to bedzie nam latwiej rozmawiac.
moje pytanie jest proste: czego mi jeszcze brakuje, a co jest w orginale, w grillu na 4 swiatla?

...i nadal prosze o jakies zdjecia jak to jest w orginale zamontowane (jesli ktos moze).

[ Dodano: Pią Gru 02, 2005 12:21 ]
a tu sa zdjecia ktore gratow ktore mam (to wszystko)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt gru 02, 2005 13:53

Z dodatkowych lamp powinny wychodzić dodatkowe kable pod tą wtyczkę czarną co dostałeś od CHECIKA. Inaczej trzeba coś kombinować.

Resztę mogę Ci wrzucić w sobotę (zdjęcia) jak to jest spięte w oryginale.


Obrazek

Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » ndz gru 04, 2005 16:46

tak tak, zdjecia duzo pomoga, wielkie dzieki!!!
postaram sie zalatwic sobie takie kable, ew. moze odkupie od kogos orginalne halogeny hella z kablami a te sprzedam.


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn gru 05, 2005 11:19

naughtyjurand pisze:tak tak, zdjecia duzo pomoga, wielkie dzieki!!!
postaram sie zalatwic sobie takie kable, ew. moze odkupie od kogos orginalne halogeny hella z kablami a te sprzedam.
Niestety jestem chory i na razie nici ze zdjęć. Co do halogenów to nie te kable co masz do spinania nie podejdą bo to są kable do drogówek. A musisz podpiąć je pod włącznik halogenów i najlepiej pod osobny przycisk...bo po co włączać tył przeciwmgielny jak chcesz skorzystać tylko z przodu.


Obrazek

slimgm

Post autor: slimgm » pn gru 05, 2005 18:08

TheGwiazdor pisze:...bo po co włączać tył przeciwmgielny jak chcesz skorzystać tylko z przodu.
Przełącznikiem dwupozycyjnym świateł przeciwmgłowych włącza się najpierw przód, a później przód + tył.

Ja ostatnio też robiłem przeróbkę grila, z tym że kupowałem też lampy głowne (całość wyszła ok 130 zł)

Ja rozwiązałem problem tak:
Pojechałem do elektrycznego, kupiłem 10m przewodu, koszulki termokurczliwe, końcówki na kable. Z nalazłem gdzieś w piwnicy przekaźniki z dużego fiata, zebrałem się w sobie i w jedno popołudnie wymieniłem gril, i zrobiłem całe okablowanie dorzucająć pod maskę przekaźniki do świateł i halogenów.



greg

Post autor: greg » pn gru 05, 2005 19:37

Dobra rada - załóż sobie przekaźnik do świateł drogowych bo w krótkim czasie usmażysz włącznik świateł



Awatar użytkownika
naughtyjurand
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt gru 14, 2004 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: naughtyjurand » śr gru 07, 2005 00:45

czekajcie bo z prostego pytania robi sie tu straszne zamieszanie i do tego ja juz nie wiem co kupilem i co mam i wogole jak to sie ma do tego co chcialem miec.
po pierwsze, jaki przekaznik (moze ktos mi to jak dziecku) co ma mi sie spalic i dlaczego i jak ktos wie to niech od razu powie ile to kosztuje i jak to zamontowac?
teraz,
te swiatla "halogeny" jak je nazwalem bo nie mialem zielonego pojecia ze sa inne, ktore jedni uwazaja za jakies jedne, slabsze i wydaje mi sie ze chodzi im o przeciwmgielne (i prawde mowiac nie wiedzialem ze takie sa i mozna sobie zamontowac) to NIE te ktore chcialem sobie zamontowac, a drudzy uwazaja ze nazwalem tak jakies silniejsze "dalekie" (bo wlasnie o takie mi chyba chodzi i takie chce miec), ktore kupilem maja isc do spiecia z dlugimi. I tu nagle sie dowiaduje ze ma mi sie cos spalic jak to zrobie... nie wiedzialem ze to takie bedzie trudne.
krotko mowiac,
chce w momencie wlaczenia dlugich aby "halogeny" zalaczyly sie razem z nimi i daly mi jasne swiatlo do przodu bo czesto jezdze w nocy w trase.
no,
to teraz niech mi ktos powie czy kupilem sobie dobre "halogeny" do wsadzenia w grilla (mam w nich zamontowane zarowki H3 12V 55W) i czy te kable ktore odsprzedal mi checik cos mi teraz spala w moim samochodzie?

normalnie zaraz wyskocze przez okno...
od czegos takiego sie odechciewa przerabiania wlasnego samochodu, dobrze ze to jest silniejsze ode mnie bo inaczej bym to juz sprzedal i pozostal przy tym co mam :)

no dobra, koniec zartow, pomocy panowie, powiedzcie jak to zrobic dobrze?


HELL WAS FULL, SO I CAME BACK!

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr gru 07, 2005 08:36

slimgm pisze:
TheGwiazdor pisze:...bo po co włączać tył przeciwmgielny jak chcesz skorzystać tylko z przodu.
Przełącznikiem dwupozycyjnym świateł przeciwmgłowych włącza się najpierw przód, a później przód + tył.

Ja ostatnio też robiłem przeróbkę grila, z tym że kupowałem też lampy głowne (całość wyszła ok 130 zł)

Ja rozwiązałem problem tak:
Pojechałem do elektrycznego, kupiłem 10m przewodu, koszulki termokurczliwe, końcówki na kable. Z nalazłem gdzieś w piwnicy przekaźniki z dużego fiata, zebrałem się w sobie i w jedno popołudnie wymieniłem gril, i zrobiłem całe okablowanie dorzucająć pod maskę przekaźniki do świateł i halogenów.
Zależy jak są spięte kable pod tym włącznikiem.

[ Dodano: Sro Gru 07, 2005 07:44 ]
naughtyjurand pisze:czekajcie bo z prostego pytania robi sie tu straszne zamieszanie i do tego ja juz nie wiem co kupilem i co mam i wogole jak to sie ma do tego co chcialem miec.
po pierwsze, jaki przekaznik (moze ktos mi to jak dziecku) co ma mi sie spalic i dlaczego i jak ktos wie to niech od razu powie ile to kosztuje i jak to zamontowac?
teraz,
te swiatla "halogeny" jak je nazwalem bo nie mialem zielonego pojecia ze sa inne, ktore jedni uwazaja za jakies jedne, slabsze i wydaje mi sie ze chodzi im o przeciwmgielne (i prawde mowiac nie wiedzialem ze takie sa i mozna sobie zamontowac) to NIE te ktore chcialem sobie zamontowac, a drudzy uwazaja ze nazwalem tak jakies silniejsze "dalekie" (bo wlasnie o takie mi chyba chodzi i takie chce miec), ktore kupilem maja isc do spiecia z dlugimi. I tu nagle sie dowiaduje ze ma mi sie cos spalic jak to zrobie... nie wiedzialem ze to takie bedzie trudne.
krotko mowiac,
chce w momencie wlaczenia dlugich aby "halogeny" zalaczyly sie razem z nimi i daly mi jasne swiatlo do przodu bo czesto jezdze w nocy w trase.
no,
to teraz niech mi ktos powie czy kupilem sobie dobre "halogeny" do wsadzenia w grilla (mam w nich zamontowane zarowki H3 12V 55W) i czy te kable ktore odsprzedal mi checik cos mi teraz spala w moim samochodzie?

normalnie zaraz wyskocze przez okno...
od czegos takiego sie odechciewa przerabiania wlasnego samochodu, dobrze ze to jest silniejsze ode mnie bo inaczej bym to juz sprzedal i pozostal przy tym co mam :)

no dobra, koniec zartow, pomocy panowie, powiedzcie jak to zrobic dobrze?
Te kable które masz od CHECIKA są właśnie do spinania świateł długich (drogowych). Czyli jak załączasz długie to świecą Ci długie (drogowe) i w jednych i drugich lampach i świeci Ci na 4 lampy. Tak jest to zrobione w większości Golfów na 4 lampy. Ja mam tak fabrycznie.

A więc reasumując...masz kabel od CHECIKA i:

-biała kostka idzie do lamp głównych (podłączasz do żarówki)
-czarna kostka (typu męskiego) ta co jest przy białej idzie do kostki głównej które wcześniej były wpięte pod lampy główne. Czyli do tej czarnej musisz wpiąć źródło prądu.
- czarna mała kostka (typu żeńskiego) tak na końcu długiego przewodu idzie do lamp dodatkowych.
Tu pojawia się problem bo nie masz wyjścia z dodatkowych lamp taką kostką (typu męskiego żeby to wszystko spiąć. Albo trzeba poszukać takich lamp na giełdach i szrotach i wyciągnąć takie kable do tych dodatkowych lamp albo próbować coś dorobić.

I jak już to wszystko pospinasz to w momencie załączenia drogowych świateł będą się paliły wszystkie 4 lampy.

Myślę że chyba jasno to opisałem.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 465 gości