Jak dluga moze byc zywotnosc Golfa 1.3 na wtrysku?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

NICRAM82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 18, 2005 11:53
Lokalizacja: Raciborz
Kontakt:

Jak dluga moze byc zywotnosc Golfa 1.3 na wtrysku?

Post autor: NICRAM82 » ndz gru 04, 2005 16:00

Witam
Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem VW Golfa z 89r i z przebiegiem 180 tys.Kupilem go od importera co sciaga samochody z Niemiec.Po zarejestrowaniu pojechalem z nim do mechanika zeby dokladnie sie mu przyjrzal i okazalo sie ze jedynie co mam zrobic to wymienic termostat oraz kolcki hamulcowe.Zrobilem nim w ciagu 2 tyg 1,5tys km i nic.I tu jest moje pytanie:jaka jest zywotnosc tych silnikow,do jakich przebiegow moga one dochodzic przy spokojnej jezdzie?Kiedy moze sie ta dobra passa skonczyc?Co nalezaloby zrobic aby moj stalowy rumak jezdzil jak najdluzej(pomijajac wymiane paska rozrzadu i plynow,co zrobie jak uzbieram na to pieniazki)
A pytam sie dlatego ze chce wsadzic do niego LPG,zeby byl jeszcze bardziej ekonomiczny-na benzynie pali mi srednio 6,5L w zimie :)
I tu kolejne pytanie-czego moge sie spodziewac po wsadzeniu do niego instalacji?Czy ma to sens przy takim przebiegu?



Awatar użytkownika
Michael G60
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: ndz wrz 05, 2004 15:19
Lokalizacja: (RBR...)
Kontakt:

Post autor: Michael G60 » ndz gru 04, 2005 16:06

Zobacz, na forum jest temat " ile macie przejechane na swoich golfikach" czy coś takiego...

A moim zdaniem wczesniej go sprzedasz, niż doczekasz jego konca lub remontu, jeślibył prawidłowo eksploatowany...


!!!...5 września 2020: 15 lat mojej obecności na forum VW GOLF...!!!

*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » ndz gru 04, 2005 16:12

Wytrzyma tak długo, jak długo będziesz o niego dbał :hmm:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42329

Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » ndz gru 04, 2005 16:18

Dokładnie. Jeśli był prawidłowo eksploatowany (i będzie) to powinien dożyć 300 - 400 tys. Te silniki są dosyć trwałe, nie są wysilone. Niektórzy nazywają je "wołami roboczymi" i jeśli są prawidłowo eksploatowane to prawda. Powodzenia!



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » ndz gru 04, 2005 16:25

NICRAM82,
kupilem dokladnie ten sam model jak mial 180 tys po kupnie wymienilem chlodnice i 4 amorki bo jakos mialem kase i byla okazja .rok czasu go mam ,przejachalem 12 tys i wymienilem tylko nagrzewnice :] teraz mnie czeka wymiana drazkow kierowniczych i klockow hamulcowych.Silnik jak narazie jest ok i oby tak dalej .



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn gru 05, 2005 01:36

NICRAM82 pisze:Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem VW Golfa
A ja jestem posiadaczem golfa z tym samym silnikiem od kilku miesięcy, i jush szczerze powiem zaczynam sie denerwowac. Coś nie moge dojść do ładu z obrotami. Wszytko było pieknie, potem się popsuło, potem zrobiłem popsuło się coś innego, a dzisiaj się okazało, ze ssanie nie chodzi. Jak jest zimny to mi przygasa zamiast trzymać jakieś wyższe obroty. Ale tak ogólnie to jest fajnie.


Obrazek

Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » pn gru 05, 2005 09:40

ja mialem 1,3 ale MH na gazniku i przez 15 tysiecy wlozylem w niego uszczelke pod glowica, planowanie glowicy, chlodnica, czujake wentylatora - moj mial 64 na blacie jak go kupilem z ksiazka serwisowa - 1,3 niby fajne auto ale moc w nim dosc slaba byla zwlaszcza po zagazowaniu to troche mulowaty byl - teraz bralbym 1,6 spalanie prawie takie samo a frajda z jazdy zawsze lepsza tymbardziej ze moja kosiarka zima potrafila napic sie i 12 litrow zurku...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 265 gości