pocący się zbiornik z gazem [mk2]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Much00l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 17, 2005 12:09
Lokalizacja: Tarnów, Kraków
Kontakt:

pocący się zbiornik z gazem [mk2]

Post autor: Much00l » sob gru 03, 2005 12:27

mam pytanie do tych co maja autka na gaz. czy wasze zbiorniki tez sie pocą? w sensie ze skrapla sie na nich woda. u mnie ten zbiornik caly czas jest u dolu pokryty kropelkami wody. przez to mam duza wilgoc w aucie i mi szyby paruja. Jest na to jakis sposób ? pozdrawiam



Awatar użytkownika
spek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 15:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: spek » sob gru 03, 2005 12:42

To normalne o tej porze roku spróbuj to może owinąć jakimś filcem albo szmatami żeby zbiorniczek miał trochę cieplej może pomoże ja tak nie robiłem bo mi to nie przeszkadza pozdro :bigok:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90278][b]Mój Golf MK3 nowe fotki str.3[/b][/url]
[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/abcf7e3dfb9eede9.html][img]http://images31.fotosik.pl/119/abcf7e3dfb9eede9m.jpg[/img][/url]

fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » sob gru 03, 2005 20:21

spek pisze:To normalne o tej porze roku spróbuj to może owinąć jakimś filcem albo szmatami żeby zbiorniczek miał trochę cieplej może pomoże ja tak nie robiłem bo mi to nie przeszkadza pozdro :bigok:
normalne? ja mam instalacje od 10 lat i nigdy takiego czegos nie mialem, zbiornik zawsze suchutki, kup jakis spray do testowania szczelnosci gazu i popsikaj wielozawor na butli, nie czuc gazu w miejscu gdzie masz zamontowana butle?



Awatar użytkownika
Much00l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt maja 17, 2005 12:09
Lokalizacja: Tarnów, Kraków
Kontakt:

Post autor: Much00l » sob gru 03, 2005 22:23

nie czuc. poza tym instalacja ma 2 miesiace wiec watpie zeby gdzies byla nieszczelna :kac:



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz gru 04, 2005 16:18

fend18 pisze:
spek pisze:To normalne o tej porze roku spróbuj to może owinąć jakimś filcem albo szmatami żeby zbiorniczek miał trochę cieplej może pomoże ja tak nie robiłem bo mi to nie przeszkadza pozdro :bigok:
normalne? ja mam instalacje od 10 lat i nigdy takiego czegos nie mialem, zbiornik zawsze suchutki, kup jakis spray do testowania szczelnosci gazu i popsikaj wielozawor na butli, nie czuc gazu w miejscu gdzie masz zamontowana butle?
jak najbarziej normalne, a czemu? prawa fizyki, gaz w formie skroplonej ma bardzo niską temperature, tzn propan ma temperature parowania -5st a butan około -30 i mieszanka tych gazów bedzie zawsze miałą koło -10do -20 stopnii, butla dlatego bedzie zawsze zimna, i na niej zawsze bedzie sie skraplało ciepłe powietrze itp, bo powietrze i para wodna nie zamarznie, do tego musi sie skroplić i z osiadaniem na czymś o niskiej temp taki bedzie efekt, jak jest ciepło to to samo tylko ze nie zamarznie, jak jedziesz i grzejesz wuz to robisz ciepło a w zimie wnosisz wilgos i wode, wszystko paruje i jest w powietrzu i sie skrapla na butli, inaczej jest z butlą nie w kole tylko w bagażniku, ona ma wiecej wentylacji i dlaego tego sie tak nie zaobserwuje tak ajk na tej butli w koło szczelnie osadzonej pomiędzy karoseria a wywanikiem bagażnika.

to chyba wszystko w tym temacie.


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » ndz gru 04, 2005 16:21

A u mnie nawet ma lekki nalot wilgotnego na tylnich nadkolach w bagażniku. A to sie w czasie jazdy ogrzewa auto, potem minusowo na zewnątrz i to wszystko powoduje ,że jest wilgotno - naturalne to...


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » ndz gru 04, 2005 16:25

A moze wilgoc dostaje sie przed otwory którymi biegna przewody do wlewu jak i do instalacji w silniku. Z tego co pamietam wiercici mi kiedys dziure w miejscu kola zapsowaego zeby przewody pod samochodem prowadzic i butle podlaczyc. Jezeli to to , wystarczy uszczelnik jakos silikonem badz czyms podobnym.



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » ndz gru 04, 2005 17:54

wilgoć to ty masz jak wejdziesz w butach do auta, a otworki wszelakie są potrzebna zeby sie troche wentylowało, przez otworek co ci w bagażniku przy montażu robili, butla w kole? to nic se nie powinno dostać bo zbiornik paliwa zasłania ten otwór.


Mk3 GTI 16V ABF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości