mkII olej w skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

mkII olej w skrzyni

Post autor: mnich » ndz gru 04, 2005 14:57

Panowie moze to glupie pytanie ale jak sprawdzic stan oleju w skrzyni i jak uzupelnic olej w skrzyni biegow,i jaki olej wlac.??
Ciezko mi biegi wchodza i musze cos z tym zrobic.












golfII 1,3 '90 NZ 4biegi



wejlantf

Post autor: wejlantf » ndz gru 04, 2005 15:04

Witam!
Poczytaj tutaj, może to Ci coś pomoże
pozdrawiam



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 04, 2005 15:04

to niekoniecznie musi byc przez brak oleju w skrzyni.....Olej moze byc ale synchronizator skrzyni moze byc padniety, albo sprzeglo zużyte........
Ja mam mobil 75/90



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » ndz gru 04, 2005 15:17

wejlantf pisze:Witam!
Poczytaj tutaj, może to Ci coś pomoże
pozdrawiam
dzieki ale juz to czytalem.moje pytanie brzmi jak sprawdzic stan oleju i jak go wymienic.??



wejlantf

Post autor: wejlantf » ndz gru 04, 2005 15:21

skrzynia biegów jest (powinna być) bezobsługowa. Można spróbować zalać po odkręceniu czujnika wstecznego.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz gru 04, 2005 15:32

nie no bezobsługowa jest jak sie nie psuje, o to chodzi , ale przeglad stanu oleju w skrzyni robią na każdy mprzegladzie w ASO, stan trzeba sprawdzac, szczegolnie w staryc autach jak nie masz pewnosci ze nie ma wycieków, a wtedy skrzyni sie kreci np zalana tylko do połowy.......
kurcze a gdzie sprawdzic to nie wiem, moja skrzynia ostanio wywędrowała cała z auta wiec z wymiana płynu nie było problemu ....



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » ndz gru 04, 2005 15:48

zieki ale juz to czytalem.moje pytanie brzmi jak sprawdzic stan oleju i jak go wymienic.??

1) pod skrzynia znajdziesz spust oleju - nie pamietam dokladnie, ale chyba na jakis wiekszy imbus
2) jak zlejesz olej, wkrecasz spowrotem tam srube i odkrecasz chyba rowniez na imbus srube ktora znajduje z juz boku skrzyni (powyzej dekla od piatego biegu, troche w strone frontu auta) - to jest otwor przelewowy - czyli wlewasz tak dlugo olej (w zsadzie pompujesz go pompka do oleju, bo ze wzgledu na umiejscowienie tego otworu nie mozliwe jest normalne wlanie ;) az zacznie sie przelewac - wtedy zakrecasz - stan wtedy bedzie OK.

Wymiana i sprawdzenie stanu w 4-biegowce nastepuje tak samo

Jesli to skrzynia z silnikow 1,6 - 1,8 w tym rowniez diesli to bedzie to najprawdopodobniej 4t lub 4S - wchodzi w nia okolo 1.6 litra oleju - do skrzynki "5" w silniku 1.3 wchodzi zas ponad 2,5 litra - w "4" nie mam pojecia niestety :(

Jeszcze jedna uwaga - jezeli nie posiadasz pompki do oleju (chociaz wiele producentow dolacza do oleju przekladniowego takie pseudo lejki np. Elf) to mozesz wlewac przez otwor ktory masz dostepny od gory po wykreceniu linki predkosciomierza - oczywiscie boczny wlew musi byc rowniez odkrecony, aby kontrolowac poziom wlanego oleju :D



Awatar użytkownika
mnich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: wt lis 30, 2004 22:14
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: mnich » ndz gru 04, 2005 16:20

sas_gti,bylem ostatnio na przegladzie i okazalo sie ze mam wyciek w skrzyni ponoc ja musze uszczelinic i dlatego wydaje mi sie ze to powod ciezkiej zmiany biegow .
SToRM, dziki za info



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn gru 05, 2005 00:31

bardzo możliwe i oby tylko....no to uszczelniaj i zdaj relację po napełnieniu pozro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 347 gości